پخش خودکار ویدیوی بعدی :

مولینگ گنج گمشده در اعماق دریا

۲۰۱۲۳ بازدید
منتشر شده در

فیلمی از اکشتاف گنج از اعماق دریا
گنج های گمشده دنیا
مولینگ نام گنجی است که در سریال به رنگ خاک به آن اشاره میشود . این گنج بسیار ارزشمند است و افراد بسیاری از جمله قاچاقچیان عتیقه در این سریال به دنبال آن هستند.

در این مقاله سعی داریم تا در مورد گنج های گمشده و اسرارآمیز تاریخ صحبت کنیم. گنج های ارزشمندی که زرق و برق و زیبایی آنها روزگاری چشم همه را به خود خیره می کرد و هم اکنون هیچ گونه اثری از آنها باقی نیست.

گنج ادوارد تیچ | Edward Teach

“ادوارد تیچ” که به ریش سیاه شهرت داشت، از دزدان دریایی معروفی بود که توانست در سال های 1716 تا 1718 ثروت فراوانی را از طریق چپاول طلا و نقره کشتی های اسپانیایی به دست آورد.

در آن دوره اسپانیایی ها با استخراج معادن آمریکای جنوبی و مکزیک، باری مملوء از جواهرات را بر کشتی ها سوار و به سمت کشورشان رهسپار میکردند. این شرایط، موقعیت خوبی را برای ریش سیاه و دوستانش فراهم کرد. آنها با گشت زدن در اطراف آب های اسپانیا، به موقع به کشتی ها حمله میکردند و به غارت جواهرات می پرداختند. ریش سیاه جواهرات، طلاها و نقره جات غارت شده را به صورت پنهانی در جایی دفن میکرد. پس از دستگیری و اعدام او در سال ۱۷۱۸ میلادی دیگر هیچ کس از مکان جواهرات مدفون شده خبری ندارد. محققان جزایر کارائیب یا خلیج ویرجینیا و غارهای جزیره کایمان را به عنوان گزینه هایی می دانند که امکان دارد ریش سیاه جواهرات غارتی خود را در آنجا پنهان کرده باشد.

اتاق کهربا | The Amber Room

اتاق کهربا یکی از عجیب ترین و زیباترین گنج های گمشده جهان است. به طوری که افرادی که آن را دیده بودند، بر این باور بودند که این اتاق می تواند صاحب عنوان هشتمین پدیده عجیب جهان شود.

این اتاق زیبا و اشرافی در سال ۱۷۱۶ میلادی در سن پترزبورگ برای “فردیک اول” در نزدیکی کاخ کاترین ساخته شد و یکی از گنج های گمشده دنیا است. دیوارهای این اتاق با کهربا و جواهرات گران قیمت زینت داده شده بودند و آیینه های طلا کاری شده زیبایی آن را دوچندان کرده بود. در زیباسازی این اتاق از موزائیک کاری فلورانسی هم بهره گرفته شده بود. جالب است بدانید که وصف این اتاق دل فریب به هیتلر هم رسیده بود و زیبایی  وصف نشدنی اتاق کهربا، هیتلر را بر آن داشت تا پس از حمله نازی ها به روسیه، به فکر انتقال این اتاق از روسیه به آلمان بیفتد. اما تکان های اولیه ای که به اتاق کهربا وارد شد، باعث فرو افتادن جواهرات و کهرباها شد که اقدامات بعدی هیتلر مثل استفاده از کاغذ دیواری هم کمکی به حفظ زیبایی های این اتاق نکرد. در سال 1945 میلادی ارتش روسیه توانست بار دیگر اتاق کهربا را بازستاند اما از همان روز هیچ کس از حال این اتاق شگفت آور خبری ندارد. تصاویری که از این اتاق در دسترس است به اتاق بازسازی شده ای تعلق دارد که توسط کاخ کاترین برای نمایش عموم ساخته شده است.

گنجینه دریاچه تاپلیتز | Trellis of Lake Toplitz

گنجینه تاپلیتز یا همان گنج هیتلر یکی دیگر از گنج های گمشده و عجیب دنیا است که هم اینک هیچ خبری از آن در دسترس نیست! این گنجینه مجموعه ای از جواهرات، شمش های طلا و پول های رایج ممالک دیگر است. گفتنی است این گنجینه که ارزش آن به بیش از ۴ میلیارد دلار میرسید، به ادولف هیتلر تعلق داشت که پس از مرگ وی به کلی ناپدید شد. البته مقدار کمی از این اشیاء قیمتی در کشورهایی چون سوئیس، ترکیه، پرتغال و سوئد پیدا شد. اما در مقایسه با کل گنجینه، چندان هم با ارزش جلوه نمی کرد. در حال حاضر یکی از رازهای اسرارآمیز دنیا درباره محل پنهان این گنجینه بزرگ است. نظریه های مختلفی در رابطه با گنجینه تاپلیتز وجود دارد. مدفون کردن این گنجینه به همراه جسد هیتلر به صورت کاملا پنهانی در بخشی از خاک آلمان یکی از نظریه های مشهور در این زمینه است. عده ای دیگر بر این بر این باورند که این گنجینه گرانبها در زیر دریاچه تاپلیتز مدفون شده است و عده ای دیگر می گویند این گنجینه به بخش های مختلفی تقسیم شده است و هم اینک هر قسمتی از آن در یکی از بانک های جهان نگهداری می شود.  همه اینها تنها نظریه هایی هستند که هیچ سند محکمی برای اثبات آنها وجود ندارد و کماکان گنجینه تاپلیتز هیتلر به عنوان یکی از عظیم ترین و اسرارآمیزترین گنجینه های جهان شناخته می شود.

مقبره فراعنه | Pharaoh’s Tomb

همیشه مقبره فراعنه سرشار از جواهراتی بوده که به همراه جسد آنها در دل خاک مدفون میشده است. اما این حقیقت، درست در چه زمانی به یک امر بدیهی تبدیل شد؟ درست در سال ۱۹۲۲ میلادی وقتی که “هاوارد کارتر” توانست به “دره پادشاهان” برود و مقبره “توت آنخ آمون” را کشف کند. زرق و برق و وفور جواهرات و اشیاء قیمتی که با این پادشاه جوان به خاک سپرده شده بود، به حدی بود که نزدیک به 10 سال از عمر کارتر برای تهیه فهرست از اشیاء مدفون شده در این خزانه صرف شد. در اواخر قرن 19 مقبره های دیگری از فراعنه کشف شد، اما در کمال ناباوری تمامی این خزائن خالی دیده شد. مسئله ای که جای فکر داشت این بود که تخلیه همه مخازن به مهارت های خاص و ابزارهای پیشرفته ای نیاز داشت که از دست دزدهای ساده مقبره ها برنمی امد. اینکه این گنج های گمشده ی مقبره ها در حال حاضر کجاست و چه کسی آنها را برداشته است سوالی است که سالیان زیادی فکر محققان و جستجوگران را به خود مشغول کرده است.

مقبره کین شی هوانگ

“کین شی هوانگ” اولین امپراطور چین است که 210 سال پیش از میلاد بر چین حکومت می کرد. مقبره او در مرکز کشور چین قرار دارد اما محدودیت هایی که دولت چین تعیین کرده است و همچنین محدودیت های تکنولوژی که برای انسانها به وجود آمده است، دسترسی به این مقبره را سخت کرده است. به طوری که این مقبره در حال حاضر یکی از اسرارآمیزترین مکان های جهان است که گزارش دقیقی از آن در دسترس نیست. پس از دفن “کین شی هوانگ”، محیط بیرونی مقبره با سربازهای سفالی زیادی زینت داده شده بود که بعدها کشف شد و مورد بازدید قرار گرفت. اما با توجه به افسانه هایی که دهان به دهان چرخیده است باید 8000 هزار سرباز سفالی به همراه مقدار زیادی فلزات گرانبها در خندق عمیقی که امپراطور در آن قرار گرفته است، وجود داشته باشد. دست نوشته های باستانی بیانگر این موضوع است که اطراف مقبره با بخار جیوه پر شده است و رودهایی پر شده از مایع جیوه، از مقبره در برابر غارت و دستبرد محفاظت می کند. دست نوشته ها، محدودیت های تعیین شده از جانب دولت چین و محافظه کاری افراد باعث شده است که باستان شناسان تا مادامی که سلامت آنها تضمین نیست از کنکاش در این منطقه بپرهیزند. اینکه در این مقبره چه چیزهایی وجود دارد، سوالی است که هیچ شخصی به درستی پاسخش را نمی داند!

گنج فارست فنز (Forrest Fenn)

در سال ۱۹۸۸ کهنه سرباز ویتنامی و یابنده ی گنچی به نام فارست فنز اخبار جالبی را به بیرون درز داد. او اعلام کرد که دچار سرطان شده است و احتمالا مدت زیادی زنده نخواهد ماند. او که بسیار ثروتمند بود و گنجینه ای ارزشمند داشت، تصمیم گرفت تا به کوهستان ها برود و در آن جا در کنار گنج هایش بمیرد. گفته می شود که در سال ۲۰۱۰ او گنج هایش را جایی در کوه های راکی دفن کرد و یک سرنخ از آن به جا گذاشت، فارست یک شعر ۲۴ خطی نوشت و در آن ۹ سرنخ را قرار داد و در آن گفته بود که هر کس بتواند این گنج های پنهان در زمین را پیدا کند، به ثروت بی نهایتی دست پیدا می کند.

بنابراین اصلا جای تعجب نیست که می شنویم تا حالا هزاران و میلیون ها نفر به کوه های راکی رفته اند تا بتوانند این گنج ها را پیدا کنند… البته هیچ کس تا حالا موفق نشده این گنجینه را پیدا کند اما این جستجو ها چندان بی نتیجه هم نبوده!

گنج کاپیتان کید (Captain Kidd)

به احتمال زیاد خیلی از شما دوست ندارید دزد دریایی شوید و در آینده این شغل را برای خودتان انتخاب کنید! اما با گنج های آن ها چطورید؟ شاید خود دزدان دریایی را دوست نداشته باشید اما مطئنا گنج هایشان را خیلی دوست دارید! یکی از شناخته شده ترین دزدان دریایی تمام دوران شخصی به نام کاپیتان کید بوده که محدوده ی فعالیتش در اقیانوس هند بوده است. او در سال ۱۷۰۱ در شهر لندن دستگیر  شد و از آن به بعد برای همیشه رازهایش را با خود به گور برد.

اما رازهای او دقیقا چه بودند؟ راز بزرگی به نام تمام گنج هایی که از اول زندگی اش تا به آخرین سال فعالیتش به سرقت برده بوده است، مقدار بسیار زیادی که هیچ قیمتی نمی توان روی آن ها گذاشت. جالب است بدانید تا به امروز هیچ کس نتوانسته این گنجینه را پیدا کند، پس اگر ماجراجویی و ثروتمند بودن را دوست دارید، راهتان را به سمت ماداگاسکار کج کنید. کشتی او جایی در ماداگاسکار و در جزیره ای به نام جزیره دزدان دریایی (جزیره Sainte Marie) است.

طبق داستان هایی که البته به اثبات هم رسیده است، کاپیتان کید این گنج ها را در جایی در همین جزیره و یا اطراف آن دفن کرده است تا بتواند بعدها آن را به کشتی جدیدش انتقال دهد اما طبق گفته ی واشنگتن پست این گنجینه یا در نیویورک یا ساحل ماداگاسکار و یا کاراییب دفن شده اند. در سال ۲۰۱۵ شخصی به نام Barry Cliffordاعلام کرد که ۱۱۰ پوند نقره را کشف کرده استاما دوستان یابنده ی گنج ناراحت نباشید! چون یونسکو اعلام کرده چیزی که این شخص پیدا کرده نه نقره بلکه قطعاتی از سرب بوده است. تاریخ دانان اعلام کرده اند که گنج های کاپیتان کید هنوز آن بیرون جایی که کسی تا حالا پیدا نکرده منتظرند کشف شوند.

اتاق آمبر (The Amber Room)

به این گنج، عنوان هشتمین عجایب جهان را داده اند و درست مثل بسیاری دیگر از گنج های پنهان در زمین نازی ها این اتاق را که تماما از کهربای بی نهایت گران قیمت است و در واقع مربوط به کاخ پادشاهی سن پترزبورگ بوده است را بسته بندی می کنند و به محلی که امروزه به کالینینگراد معروف است، می فرستند. در سال ۱۹۴۳ اتاق آمبر به چندین قطعه شکسته شد تا از نیروهای دیگر در امان بماند.

این تمام چیزی است که امروزه ما می دانیم، البته تئوری های فراوانی درباره ی سرنوشت این گنج به گوش می رسد مثلا اینکه خیلی ها گفته اند که این گنج تا حالا با بمب گذاری ها کاملا نابود شده است و یا تئوری دیگر وجود دارد که طبق آن این گنج امروزه در اعماق دریای بالتیک است، هیچ کس نمی داند.

گنج Nuestra Senora de Atocha در کابین کاپیتان

در سال ۱۹۸۵ کشتی ای به نام آتوچا پیدا و نجات داده شد که البته با ارزش ترین بخش این کشتی به نام قلعه ی صخره ای که در واقع کابین کاپیتان بود گم شد.

این کشتی در حال حمل مقدار قابل توجهی فلزات ارزشمند و بقیه ی کالاهای پر ازش بوده است  که غرق می شود و از آنجا که فقط در آبی به ارتفاعی ۵۵ فوت غرق می شود فورا نهایت تلاش ها انجام شد تا بتوانند این گنج را پیدا کنند اما نتوانستند دریچه ی کشتی را باز کنند. یک ماه بعد طوفان شدیدی به وقوع پیوست و باعث شد تا همان خرابه های کشتی هم تا ۴۰۰ سال بعد گم شوند. . البته امروزه این فلزهای گرانبها پیدا شده اند و روی آن ها ارزش ۵۰۰ میلیون دلار ارزش گذاری شده است اما هنوز هم گنج کابین کاپیتان پیدا نشده است و محققان تخمین زده اند که کسی که بتواند آن را پیدا کند، تا اخر عمرش بی نیاز خواهد بود.

جواهرات تاج پادشاهی ایرلند

در سال ۱۹۰۷ میلادی، کلمه ی امنیت به نام آن چیزی که امروزه ما می شناسیم معنی نمی شد و دقیقا به همین دلیل بود که جواهرات تاج پادشاهی ایرلند در روز روشن دزدیده شد! در واقع سر آرتور ویکارس این جواهرات را در کتابخانه ی برج بدفورد در قلعه ی دوبلین گذاشته بود.

کسی هم که خبر گم شدن این گنج را به پادشاه داد، یکی از خدمتکاران قلعه بود که به طور ناگهانی متوجه نبود کلیدهای کتابخانه شده بود. هنوز این جواهرات با ارزش پیدا نشده اند.

Hunting For Lost Treasure - Journeys to the Bottom of the Sea - BBC

مولینگ چیه,مولینک,مولین چیست,بولینگ چیست,ملینگ,مولین,مولینکس چیست,مولینگ چیه,معنی اسم کهور,بورینگ,برزو ارجمند,کهور,مدلینگ مرد,تاج گل,ملینگ چیه,موضوع سریال به رنگ خاک,مجموعه به رنگ خاک,مدلینگ عروس,مورینگ چیست,مورینگ,تاج گل سریال به رنگ خاک,بازیگر نقش تاج گل در سریال به رنگ خاک,مودینگ,مولینگ چیست,به رنگ خاک,مدلینگ,مدلینگ چیست,سریال به رنگ خاک,مولینگ در سریال به رنگ خاک,ملینگ,بولینگ,مولین چیست,مولینگ دریا,مولینگ در سریال به رنگ خاک چیست,مدلینگ در سریال به رنگ خاک,مولینگ چیه,معنی مولینگ,مولینگ چیست؟,ملینگ چیست,بولینگ چیست,فیلم به رنگ خاک,مولینگ دریا چیست,مولینگ در فیلم به رنگ خاک,

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.