طرز تهیه کاپ کیک زعفرانی

۰ بازدید
منتشر شده در
  • cloud_download

    دانلود

  • comment ۰

    دیدگاه

  • ۰

    نمی پسندم

  • می پسندم

چطور در خانه کاپ کیک زعفرانی درست کنیم؟

کاپ‌کیک یا همان کیک فنجانی یکی از بهترین گزینه‌های خانواده‌ها برای دورهمی‌های کوچک و خودمانی است. کاپ کیک ها را می‌توانید همراه با چای قهوه یا هرنوع نوشیدنی گرم دیگری که مدنظر دارید میل کنید.

کاپ کیک زعفرانی در کنار طعم فوق‌العاده و لذیذ منبع مناسبی هم از مواد مغذی مورد نیاز بدن است که از طریق زعفران تخم مرغ و گندم تامین می‌شود. گلاب و زعفران دو عنصر اصلی طعم‌دهندگی بی‌نظیر این کاپ کیک هستند.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک زعفرانی:

برویم سراغ آموزش مواد لازم برای تهیه این کاپ کیک. این مواد برای 12 عدد کاپ کیک محاسبه شده که برای یک خانواده 4 یا 5 نفره کاملا مناسب است.

آرد گندم: 3 لیوان

تخم مرغ: 3 عدد

زعفران سابیده شده تسنیم: یک قاشق چای خوری

آب: 12 قاشق غذاخوری

روغن: 14 قاشق غذاخوری

وانیل: به اندازه نوک قاشق چای خوری

بکینگ پودر: یک قاشق چای خوری

گلاب: 2 قاشق غذاخوری

شکر: یک لیوان

طرز تهیه کاپ کیک زعفران

ابتدا تخم مرغ ها را داخل یک ظرف می‌شکنیم به آن وانیل را اضافه کرده و مقداری هم می‌زنیم و سپس شکر را به آن‌ها اضافه می‌کنیم.

تخم مرغ وانیل و شکر را به خوبی با قاشق یا همزن برقی هم می‌زنیم تا شکر بطور کامل درآن حل شود. بعد روغن و گلاب را اضافه کرده و سپس می‌رویم سراغ اضافه کردن زعفران تسنیم که آن را از قبل دم کرده ایم.

زعفران را به مواد اضافه کرده و ترکیب آرد و بکینگ پودر را در سه مرحله داخل مواد الک می‌کنیم و بعد با لیسک به صورت دورانی هم می‌زنیم. مواد را در مرحله آخر داخل قالب‌های مافین ریخته و داخل فر با دمای 180 درجه به مدت 30 دقیقه قرار می‌دهیم. دقت کنید که فر از قبل حتما گرم شده باشد.

کاپ کیک شما آماده است! نوش جان!

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.