پخش خودکار ویدیوی بعدی :

سید کمال طباطبایی پدر علی طباطبایی دار فانی را وداع گفت

۱۲۷۸ بازدید
منتشر شده در
  • cloud_download

    دانلود

  • comment ۰

    دیدگاه

  • ۰

    نمی پسندم

  • می پسندم

«پیمان عباسی» فیلمنامه‌نویس گفت: سید کمال طباطبایی صبح امروز در بیمارستان طالقانی دار فانی را وداع گفت.

پیمان عباسی فیلمنامه نویس ظهر امروز(۱۶ مرداد) در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: سید کمال طباطبایی دیروز صبح به خاطر مشکلات جسمی به بیمارستان طالقانی منتقل و بستری شد و امروز صبح دار فانی را وداع گفت.

این نویسنده اعلام کرد: هنوز اطلاعاتی درباره مراسم تشییع پیکر این تهیه کننده در دست ندارم و هم اکنون در راه بیمارستان طالقانی هستم تا برای عزاداری در کنار خانواده طباطبایی باشم.

مرحوم طباطبایی متولد سال ۴۰ و بنیان‌گذار پخش سریال‌های شبکه خانگی بود. سریال قلب یخی که در سال ۱۳۸۸ برای نخستین بار به بازار آمد اولین سریالی بود که به جای پخش در تلویزیون، از طریق سوپرها و مراکز پخش دی وی دی در سراسر ایران پخش و از موفقیت چشم‌گیری برخوردار شد. وی از معدود تهیه کنندگانی بود که به صورت «حقیقی» در زمینه سینما فعالیت داشت. این بدان معناست که او از طریق یک شرکت حقوقی به ثبت رسیده کار نکرد و شخصاً مسئولیت تمامی جوانب تولید و پخش فیلم را از بدو شروع تا پایان بر عهده داشت. فیلم توفیق اجباری با شرکت محمدرضا گلزار و به تهیه‌کنندگی سید کمال طباطبایی در سال ۱۳۸۶، پر فروش‌ترین فیلم سال نامیده شد.

وی پسرش علی طباطبایی را که جزو بازیگران جوان سینما و تلویزیون بود در تاریخ ۸ شهریورماه ۹۴ از دست داد.
******
سیدکمال طباطبایی، تهیه‌کننده «مرد آفتابی»، «عزیزم من کوک نیستم»، «سالاد فصل»، «شب»، «فرار بزرگ»، «هر شب تنهایی»، «توفیق اجباری» امروز در سن ۵۹ سالگی درگذشت.
سیدکمال طباطبایی، تهیه‌کننده با سابقه سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی، امروز (چهارشنبه ۱۶ مرداد) در ۵۹ سالگی بر اثر ایست قلبی در بیمارستان طالقانی تهران درگذشت.

او تهیه‌کننده مجموعه‌های تلویزیونی «کاکتوس»، «بچه‌های نسبتا بد» و «شب عید» بود و نخستین سریال شبکه نمایش خانگی با نام «قلب یخی» را در سه فصل ساخت.

«مرد آفتابی»، «عزیزم من کوک نیستم»، «سالاد فصل»، «شب»، «فرار بزرگ»، «هر شب تنهایی»، «توفیق اجباری» و ... از جمله آثار سینمایی این تهیه کننده به شمار می‌آیند.

این تهیه‌کننده و پدر علی طباطبایی قرار بود فصل جدید سریال «کاکتوس» را با کارگردانی محمدرضا هنرمند و همچنین قسمت دوم فیلم سینمایی «توفیق احباری» را بسازد.

علی طباطبایی فرزند مرحوم کمال طباطبایی یکشنبه ۸ شهریور ۹۴ در ۳۲ سالگی به علت حمله قبلی از دنیا رفت.
****
کمال طباطبایی تهیه کننده سینما و تلویزیون بر اثر حمله قلبی درگذشت.

طباطبایی متولد 1340 بود و کار تهیه کنندگی را برای سینما از اوایل دهه هفتاد و با تولید «مرد آفتابی» آغاز کرده و در ادامه فیلم‌هایی مانند «چشم عقاب»، «شیرهای جوان»، «عزیزم من کوک نیستم»، «سالاد فصل»، «قتل آنلاین» و «توفیق اجباری» را تولید کرد.

کمال طباطبایی کار برای تلویزیون را از اوایل دهه هشتاد و با تولید مجموعه هایی همچون «در کنار هم» و «کاکتوس» آغاز کرد و در دهه های بعد سریال‌هایی نظیر «بچه های نسبتا بد» و «شب عید» را تولید کرد.

این تهیه کننده که چهار سال قبل فرزندش را بر اثر ایست قلبی از دست داده بود با تولید «قلب یخی» تجربه تهیه کنندگی در شبکه خانگی را پشت سر گذاشته بود.
** فیلم مراسم تشییع جنازه مرحوم علی طباطبایی فرزند کمال طباطبایی**
**بیوگرافی کمال طباطبایی**
سید کمال طباطبایی تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار سید کمال طباطبایی می‌توان به فعالیت در سریال قلب یخی، سریال بچه‌های نسبتاً بد و سریال قلب یخی (فصل سوم)اشاره کرد.

**عکس علی طباطبایی فرزند مرحوم کمال طباطبایی**
![](https://www.yeknet.ir/sites/default/files/media/image/1_748902.jpg)
**عکس همسر مرحوم کمال طباطبایی مادر مرحوم علی طباطبایی**
![](http://media.mehrnews.com/d/2015/09/01/3/1815639.jpg)

سید کمال طباطبایی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1374 در فیلم گریز از مرگ به کارگردانی قدرت‌الله صلح‌میرزایی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال قلب یخی، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای سید کمال طباطبایی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون محمود دینی، منوچهر حامدی، نرسی کرکیا وفیروز را تجربه کرد.

سید کمال طباطبایی در سال 1389 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم سید کمال طباطبایی در این سال، فعالیت در سریال قلب یخی به کارگردانی محمدحسین لطیفی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی سید کمال طباطبایی فعالیت در سریال قلب یخی بوده است. سید کمال طباطبایی سال 1389 سریال قلب یخی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. سید کمال طباطبایی توانست با فعالیت در سریال قلب یخی تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر حمید فرخ‌نژاد، حسین یاری، حمید گودرزی و امین حیایی توانست سطح کاری او را متحول کند.

سید کمال طباطبایی علاوه‌بر سریال قلب یخی، سال 1392 در سریال بچه‌های نسبتاً بد نیز فعالیت داشته است. سید کمال طباطبایی این‌بار با سیروس مقدم یعنی کارگردان سریال بچه‌های نسبتاً بد و هنرمندانی چون پوریا ایرایی، اکبر عبدی، حمید گودرزی و سید علی طباطبایی همکاری داشت.

با اینکه سید کمال طباطبایی را بیشتر بعنوان تهیه کننده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. سید کمال طباطبایی علاوه‌بر تهیه کننده به‌عنوان مجری طرح نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار سید کمال طباطبایی در حرفه‌ی مجری طرح، فیلم توفیق اجباری، فیلم عزیزم من کوک نیستم و فیلم شیرهای جوان است.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی سید کمال طباطبایی آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. سید کمال طباطبایی را باید بیشتر تهیه کننده سینما بدانیم چرا که 55% آثار وی سینمایی و 45% آثارش تلویزیونی است. در واقع سید کمال طباطبایی از مجموع 27 اثری که در کارنامه دارد، در 15 اثر در سینما با نام‌های فیلم در انتظار معجزه،فیلم روابط، فیلم آماده باش، فیلم دلداده، فیلم هرشب تنهایی، فیلم توفیق اجباری، فیلم شب، فیلم ساعت 25، فیلم قتل آنلاین، فیلم سالاد فصل، فیلم عزیزم من کوک نیستم، فیلم شیرهای جوان،فیلم چشم عقاب، فیلم گریز از مرگ و فیلم مرد آفتابی فعالیت داشته و در 12 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال شب عید، سریال تعبیر وارونه یک رؤیا، سریال بچه‌های نسبتاً بد، سریال قلب یخی (فصل سوم)، سریال قلب یخی 2، سریال قلب یخی، سریال روابط، سریال آماده باش، سریال لبخند سبز، سریال قاصدک روی‌ شانه، سریال فرار بزرگ و سریال در کنار هم فعالیت داشته است.

در بیوگرافی سید کمال طباطبایی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی سید کمال طباطبایی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار سید کمال طباطبایی در منظوم سر بزنید. همه 27 اثر مهم سید کمال طباطبایی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار سید کمال طباطبایی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر سید کمال طباطبایی در آثار ارزشمندتری فعالیت کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی سید کمال طباطبایی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی سید کمال طباطبایی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال قلب یخی محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی سید کمال طباطبایی کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم گریز از مرگ محسوب می‌شود.

اگر در مورد بیوگرافی سید کمال طباطبایی نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران سید کمال طباطبایی کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی سید کمال طباطبایی، آثار سید کمال طباطبایی، جوایز سید کمال طباطبایی، همکاران سید کمال طباطبایی، گالری عکس سید کمال طباطبایی، قد سید کمال طباطبایی، وزن سید کمال طباطبایی، رنگ چشم سید کمال طباطبایی، وضعیت تأهل و همسر سید کمال طباطبایی، فرزندان سید کمال طباطبایی، حواشی سید کمال طباطبایی و کودکی سید کمال طباطبایی می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.
******
بیوگرافی کمال طباطبایی
کمال طباطبایی چند فرزند دارد
بیوگرافی سید کمال طباطبایی
کمال طباطبایی کارگردان
سید کمال طباطبایی چند فرزند دارد
عکس علی طباطبایی
همسر سید کمال طباطبایی
پسر کمال طباطبایی
بیوگرافی علی طباطبایی
فرزندان سید کمال طباطبایی
علت مرگ علی طباطبایی
کمال طباطبایی و پسرش
پسر سید کمال طباطبایی
علي طباطبايي
بیو گرافی سید کمال طباطبایی
بیمارستان طالقانی
کمال طباطبایی تصویرگر

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.