پخش خودکار ویدیوی بعدی :

مستند آمریکایی جنگ سایه: تهران تا بغداد irans shadow war

۱۲۵ بازدید
منتشر شده در
حاج قاسم و «جنگ سایه» با آمریکا/ روایت مستند آمریکایی از پیروزی تهران در جنگ بر سر کنترل خاورمیانه +دانلود مستند
مستند جنگ سایه - نمایه
«ایران و آمریکا درگیر جنگی بر سر کنترل خاورمیانه هستند؛ جنگی که ظاهراً ایران دارد در آن پیروز می‌شود.»

سرویس جهان مشرق - بر هیچ‌کس پوشیده نیست که شهید سلیمانی نقش بی‌مانندی در مبارزه با تروریست‌های تکفیری در منطقه داشت؛ با این حال، موفقیت‌های حاج قاسم در خاورمیانه به شکست داعش محدود نمی‌شد. یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای شهید سلیمانی تحمیل شکست‌های متعدد به آمریکا در جنگ‌های متعددی بود که واشینگتن مستقیماً یا باواسطه در منطقه به راه می‌انداخت. یکی از واضح‌ترین نمونه‌های نبوغ حاج قاسم را می‌توان در عراق پس از حمله‌ی آمریکا و سپس حمله‌ی داعش مشاهده کرد.

پایگاه اینترنتی رسانه‌ی دیجیتال آمریکایی-کانادایی «وایس» که در حوزه‌ی تولید ویدیو و مستند فعالیت می‌کند، اخیراً مستندی تحت عنوان «جنگ سایه: تهران تا بغداد» را درباره‌ی «جنگ سایه‌ی ایران [با آمریکا] بر سر خاورمیانه» منتشر کرده و در آن به نقش حاج قاسم سلیمانی در تعمیق نفوذ ایران در عراق در عین کمک به این کشور برای شکست دادن داعش پرداخته است.

مستند وایس در داخل ایران و عراق فیلم‌برداری شده و در آن با افرادی مانند «حسین امیرعبداللهیان» معاون سابق عربی و آفریقایی وزارت خارجه‌ی ایران و از افراد نزدیک به حاج قاسم، «فریدون عباسی» رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران، و همچنین «هادی العامری» جانشین شهید ابومهدی المهندس و معاون رئیس حشدالشعبی عراق، مصاحبه شده است. گزارشی که در وب‌سایت وایس منتشر شده و به معرفی این مستند می‌پردازد، این‌گونه آغاز می‌شود: «ایران و آمریکا درگیر جنگی بر سر نفوذ در خاورمیانه هستند؛ جنگی که ایران ظاهراً دارد در آن پیروز می‌شود

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.