پخش خودکار ویدیوی بعدی :

عراقچی:هزینه های ایران در برجام کلیدی نیست و همه برگشت پذیر است.

۱۲۱ بازدید
منتشر شده در

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: برای همه سناریوها آمادگی داریم و شیوه عمل آنها تهیه شده است.
وی افزود: پس از برجام مواد غنی شده با 200 تن کیک زرد معاوضه کردیم و اراک مدرن می شود و کار روی سانتریفوژهای جدید و آرندی های ما در برجام حفظ شد.
عراقچی گفت: سانتریفوژ IR1 آینده ای در صنعت غنی سازی ما ندارد.
وی افزود: هزینه های ایران در برجام کلیدی نیست و همه برگشت پذیر است.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: اگر آمریکایی ها نمی دانستند خروج از برجام چه هزینه های برای آنها دارد حتما تاکنون از آن خارج شده بودند.
عراقچی افزود: برجام نقش مهمی در امنیت غرب آسیا دارد و از اضافه کردن بحران جدیدی به بحران های منطقه جلوگیری کرد.
وی گفت: در صورت از بین رفتن برجام همه نوع گزینه وجود خواهد داشت و برای اروپایی ها نیز امنیتی که برجام ایجاد کرده است مشخص است.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه درباره شروط رهبر معظم انقلاب اسلامی برای برجام نیز افزود: این شروط از ابتدای مذاکرات تا انتهای آن در نظر و برای ما مهم بوده است.
عراقچی گفت: یک سری از شرطهای معظم له مربوط به پیش از اجرای برجام بود که محقق شد و ایشان اجازه اجرای برجام را دادند.
وی افزود: البته درباره یک شرط بحث وجود دارد اما شرط های دیگر صددرصد اجرا شده است.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه بحث برجام را موضوعی ملی دانست و گفت: برجام دولتی نیست.
عراقچی افزود: سیاست آمریکایی ها و 6 قطعنامه شورای امنیت این بود که غنی سازی در ایران صفر شود اما هر 6 قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و تحریم های آمریکا لغو شد و غنی سازی باقی ماند.
وی گفت: در این باره بی بی سی گفت برجام 6 قطعنامه بند 7 شورای امنیت ضد ایران ملغا کرد بدون اینکه این قطعنامه ها یک ثانیه اجرا شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: این وزارتخانه با تغییر ساختار تخصصی تر و چابک تر شده است.
سید عباس عراقچی افزود: یکی از اهداف تجدید ساختار در وزارت خارجه چابک تر شدن این وزارتخانه است به جای معاونت های منطقه ای هشت اداره کل منطقه ای ایجاد کرده ایم که این گونه کارها تخصصی تر، سریع تر و چابک تر می شود.
وی در بخش دیگر از اظهاراتش یکی از ویژگی ها برنامه جهان آرا را چالشی و مناظره ای بودن آن دانست و خطاب به یامین پور مجری این برنامه گفت: گفتگوی امشب ما نیز چالشی خواهد بود چون اگر چه شما هم مجری هستید اما از منتقدان برجام تلقی می شوید پس امیدوارم گفتگو و برنامه با تقوایی داشته باشیم و هدفمان روشنگری و پاسخ به ابهامات و پرسش ها باشد.
عراقچی افزود: برجام مهمترین موضوع ملی ماست که خیلی درباره آن صحبت شده اما هنوز ابهامات و پرسش های درباره آن وجود دارد. هدف از این گفتگو حتما موچ گیری و حال گیری نیست.
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای درباره علت مناظره نکردنش در موضوع برجام گفت: من صحبت غیر رسمی ندارم و به عنوان معاون وزیر امور خارجه و یکی از اعضای تیم مذاکره کننده که هنوز هم درگیر مسائل مرتبط با برجام هستیم هر سخنی که بگویم رسمی است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.