پخش خودکار ویدیوی بعدی :

اسماعیلی: وزیر اشتباهات گذشته را پرشتاب تر تکرار کرد

۱۵۰ بازدید
منتشر شده در

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح آخوندی حزبی و شخصی نیست، گفت: به رغم تعهد وزیر راه در ابتدای دولت جدید، وی اشتباهات گذشته را پرشتاب تر تکرار کرد.
داریوش اسماعیلی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 22 اسفند) مجلس شورای اسلامی به تشریح دلایل خود در موافقت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پرداخت و افزود: امضای نامه استیضاح آقای آخوندی صرفاً براساس ادای وظیفه و تکلیف بوده است، لذا هیچ انگیزه حزبی و شخصی وجود نداشته است.
نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاد برخی افراد مبنی بر اینکه مدت 6 ماه برای ارزیابی وزرا و به جریان انداختن استیضاح زود است، گفت: آقای آخوندی وزیر جدیدی نیست که 6 ماه عملکرد داشته باشد، بلکه وی 5 سال در وزارت راه و شهرسازی فعالیت کرده است.
وی ادامه داد: در جلسات رأی اعتماد وی بسیاری از نمایندگان مخالف تصدی ایشان در این پست بودند اما وی متعهد شد اشتباهات گذشته را تکرار نکند؛ اما وقتی نمایندگان مشاهده کردند که وزیر اشتباهات را پرشتاب تر از گذشته انجام می دهد، تصمیم گرفتند فرد با انگیزه دیگری سکان را در دست بگیرد.
اسماعیلی ضمن انتقاد از برخی مسئولان مبنی بر اینکه برای انجام استیضاح عجله شده است، گفت: آخوندی حداقل باید بابت حوادث عذرخواهی می کرد تا التیامی بر زخم داغ دیدگان باشد، اما باید اذعان کرد استیضاح صرفاً مربوط به حوادثی مانند سقوط هواپیما نیست.
این نماینده مردم در مجلس دهم پایبند نبودن و تلاش نکردن برای تحقق اسناد بالادستی از جمله برنامه ششم را از جمله دلایل استیضاح آخوندی دانست و اظهار کرد: همچنین کمرنگ بودن نقش وزارتخانه مذکور در تدوین لایحه بودجه 97 نیز مشهود است، در حالی که هر وزارتخانه ای می تواند با برنامه ریزی سهم بیشتری از لایحه را به خود اختصاص دهد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احکام مترقی مانند توسعه حمل و نقل، مدیریت شهری، مسکن و شهرسازی و ... در برنامه ششم توسعه آمده است، تصریح کرد: متاسفانه باید گفت این احکام بر زمین مانده و نشانه ای برای تحقق آنها در لایحه بودجه 97 دیده نمی شود. به عنوان مثال ماده 16 و 18 قانون ساماندهی و حمایت و تولید و مسکن که اشاره به تولید مسکن برای کم درآمدها دارد، مورد توجه قرار نگرفته است.
وی افزود: مواد مختلف دیگری نیز وجود دارد که در بودجه سال آینده مورد اشاره قرار نگرفته در حالی که در قانون برعهده وزارت راه و شهرسازی است، از جمله ارائه تسهیلات مسکن به ایثارگران که اثری از آن در بودجه دیده نمی شود.
اسماعیلی با بیان اینکه ساخت مسکن اجتماعی و گروهی برای قشرهای آسیب پذیر و حمایت از تولیدکندگان تجهیزات حمل و نقل ریلی را باید انجام می‌دادید، اظهار داشت: در گزارش شما آمده است که این واگن‌ها خروار خروار وارد می‌شود، در حالی که باید از تولید داخلی حمایت شود.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.