پخش خودکار ویدیوی بعدی :

روحانی: به مردم زلزله زده قول می دهیم که اسکان دائم آنها تا پایان تیرماه سال آینده نهایی شود.

۷۳ بازدید
منتشر شده در
  • cloud_download

    دانلود

  • comment ۰

    دیدگاه

  • ۰

    نمی پسندم

  • می پسندم

رئیس جمهور: در حوزه آب و کشاورزی نیز بیش از 1700 طرح و پروژه در بخش‌های مختلف افتتاح شد و اقدامات انجام شده نشان‌دهنده تلاش و همت مردان این سرزمین برای پیشرفت و توسعه است.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در جریان این سفر، عملیات اجرایی طرح‌های بسیار مهمی نیز آغاز شد و مشکلات برخی از طرح‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آقای روحانی افزود: همچنین عملیات اجرایی احداث راه‌آهن کرمان – سیرجان، آغاز شد که امیدواریم این طرح بسیار مهم تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.
رئیس جمهور همچنین ابراز امیدواری کرد انتقال آب از دریای عمان به سد صفارود و سیرجان تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد و این طرح را موجب تحول در صنعت استان و پاسداری از ذخایر آبی این منطقه توصیف کرد.
آقای روحانی در ادامه با اشاره به بازدید از مناطق زلزله‌زده و دیدار و گفتگو با مردم این مناطق، گفت: در جریان این بازدید، در چهره همه کسانی که در این زلزله آسیب دیده بودند، صبر، اطمینان و امیدواری موج می‌زد. در این بازدید به مردم قول دادیم که اسکان دائم آنها تا پایان تیرماه سال آینده نهایی شود.
رئیس جمهور اضافه کرد: مردم زلزله زده استان عمدتاً در گفتگوهای خود اعلام می‌کردند که از تسهیلاتی که تاکنون به آنها واگذار شده است راضی هستند، البته معمولاً در ارائه خدمات مشکلات و محدودیت هایی هم وجود دارد که به این موارد اشاره نمی‌کردند، ولی همه باید تلاش کنیم تا مشکلات و نیازهای آنان به طور کامل برطرف شود و به بنیاد مسکن قاطعانه اعلام کردم که دولت حمایت و پشتیبانی خواهد کرد تا خانه‌های زلزله‌زدگان در خرداد و تیر ماه سال آینده نهایی شود و در اختیار مردم قرار بگیرد.
آقای روحانی در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره مشکل ریزگردها و آلودگی هوای استان کرمان، اظهار داشت: راه‌حل مواجهه با ریزگردها تثبیت شن‌های روان در این منطقه است و به استاندار تأکید کردم که در این زمینه به اقدامات خود سرعت دهد، ضمن اینکه در بودجه سال آینده برای مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها شرایط بودجه‌ای بهتری خواهیم داشت.
رئیس جمهور در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اقدامات دولت برای کاهش بروکراسی اداری و افزایش اختیارات استانداران، تأکید کرد: همه باید به اصلاح امور کشور امیدوار باشیم. در دولت یازدهم، 400 مورد از مواردی که مجوز می‌خواست در راستای کاهش بروکراسی حذف شد ولی هنوز بروکراسی‌های پرپیچ و خمی وجود دارد و لازم است مقابله با آن را با جدیت ادامه دهیم.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.