format_indent_increase حوادث خفن
۹۰ ویدئو

توضیح فرماندار شهرستان بهمئی درباره فیلم عقد دختربچه ۹ ساله با مرد 30 ساله

۱۷۱۹ بازدید
منتشر شده در
حکمت الله سنایی، فرماندار شهرستان بمهئی، گفت: من هم این فیلم را در فضای مجازی مشاهده کرده‌ام اما از جزئیات بی خبر هستم.

وی با بیان اینکه این مساله اتفاق تلخی است، اظهارکرد: به دلایلی ترجیح می دهم در این خصوص صبحت نکنم.

فرماندار شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: البته بی تفاوت نخواهیم بود و دستگاههای متولی در حدود اختیارات و وظایف قانونی ورود خواهند کرد.

فیلمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که در این فیلم که گفته می شود در شهر لیکک‌ مرکز شهرستان بهمئی‌ در استان کهگیلویه و بویراحمد است دختر بچه حدود ۹ سال به عقد موقت پسر حدود ۳۰ ساله در آمده است.
****
ویدئویی از یک مراسم عقدکنان در فضای مجازی منتشر شده که گفته می شود مربوط به روستای بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد است.
چهره عروس خردسال این مراسم که 12 ساله است سوژه فضای مجازی شده. گفته می شود این مراسم برای صیغه بوده و آقای داماد شرط کرده است که 4 سال دیگر با عروس خانم ازدواج می کند. پسر 28 سال سن دارد و دختر هم عده‌ای می‌گویند 12 و عده‌ای دیگر می‌گویند فقط 9 سال سن دارد، آقای شاهرخ و خانم فاطیما، داماد و عروس جنجالی هستند.
****
جواد حیدریان (@javadheydarian) با انتشار این فیلم در اکانت توییتر خود نوشت : فیلم متعلق به مراسم عقد موقت دخترکی معصوم در منطقه بهمئی در استان کهگیلیویه و بویراحمد است. بی‌تردید این دختر زیر سن ۱۳ سال است و شرم آور انکه در برابر چنین اتفاقی سکوت کنیم. از دادستان کشور و استان می‌خواهیم جلوی این فاجعه را بگیرند.
فقط در سال ۹۶ و براساس گفته‌های رئیس ثبت‌احوال استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد، در این استان ۹دختر زیر ۱۰سال و ۴۵۸دختر زیر ۱۵ سال ازدواج کردند.
از ۹۱تا ۹۵، هم در ایران ۹۷۷ دختر زیر ۱۰سال و حدود ۱۹۸ هزار دختر زیر ۱۴سال ازدواج کردند.
این فیلم روایت ملموس یکی از این افراد است!
با رئیس‌ دادگستری و رئیس بهزیستی لیکک بهمئی در کهگیلویه صحبت کردم، خانواده‌ها برای توضیح فراخوانده شده‌اند. مساله در دستور کار جدی نهادهای دولتی و قضایی است. خانم ابتکار معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهوری نیز خودشان پیگیر بودند و اطلاعات در اختیار آنها گذاشتیم.
مسئول بهزیستی؛ سن داماد 30 سال نیست و 22 ساله هستند.رئیس دادگستری گفت؛ در طول 10 سال گذشته این اولین موردی است که به با آن برخورد داشته‌ام.دستور رسیدگی داده شده، کار خلاف قانون و شرع صورت نگرفته اما اگر دختر به سن رشد نرسیده باشد و توان اداره نداشته باشد مانع ازدواج خواهیم شد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.