توضیح فرماندار شهرستان بهمئی درباره فیلم عقد دختربچه ۹ ساله با مرد 30 ساله

۱۵۹۰ بازدید
منتشر شده در

حکمت الله سنایی، فرماندار شهرستان بمهئی، گفت: من هم این فیلم را در فضای مجازی مشاهده کرده‌ام اما از جزئیات بی خبر هستم.

وی با بیان اینکه این مساله اتفاق تلخی است، اظهارکرد: به دلایلی ترجیح می دهم در این خصوص صبحت نکنم.

فرماندار شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: البته بی تفاوت نخواهیم بود و دستگاههای متولی در حدود اختیارات و وظایف قانونی ورود خواهند کرد.

فیلمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که در این فیلم که گفته می شود در شهر لیکک‌ مرکز شهرستان بهمئی‌ در استان کهگیلویه و بویراحمد است دختر بچه حدود ۹ سال به عقد موقت پسر حدود ۳۰ ساله در آمده است.


ویدئویی از یک مراسم عقدکنان در فضای مجازی منتشر شده که گفته می شود مربوط به روستای بهمئی در کهگیلویه و بویراحمد است.
چهره عروس خردسال این مراسم که 12 ساله است سوژه فضای مجازی شده. گفته می شود این مراسم برای صیغه بوده و آقای داماد شرط کرده است که 4 سال دیگر با عروس خانم ازدواج می کند. پسر 28 سال سن دارد و دختر هم عده‌ای می‌گویند 12 و عده‌ای دیگر می‌گویند فقط 9 سال سن دارد، آقای شاهرخ و خانم فاطیما، داماد و عروس جنجالی هستند.


جواد حیدریان (@javadheydarian) با انتشار این فیلم در اکانت توییتر خود نوشت : فیلم متعلق به مراسم عقد موقت دخترکی معصوم در منطقه بهمئی در استان کهگیلیویه و بویراحمد است. بی‌تردید این دختر زیر سن ۱۳ سال است و شرم آور انکه در برابر چنین اتفاقی سکوت کنیم. از دادستان کشور و استان می‌خواهیم جلوی این فاجعه را بگیرند.
فقط در سال ۹۶ و براساس گفته‌های رئیس ثبت‌احوال استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد، در این استان ۹دختر زیر ۱۰سال و ۴۵۸دختر زیر ۱۵ سال ازدواج کردند.
از ۹۱تا ۹۵، هم در ایران ۹۷۷ دختر زیر ۱۰سال و حدود ۱۹۸ هزار دختر زیر ۱۴سال ازدواج کردند.
این فیلم روایت ملموس یکی از این افراد است!
با رئیس‌ دادگستری و رئیس بهزیستی لیکک بهمئی در کهگیلویه صحبت کردم، خانواده‌ها برای توضیح فراخوانده شده‌اند. مساله در دستور کار جدی نهادهای دولتی و قضایی است. خانم ابتکار معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهوری نیز خودشان پیگیر بودند و اطلاعات در اختیار آنها گذاشتیم.
مسئول بهزیستی؛ سن داماد 30 سال نیست و 22 ساله هستند.رئیس دادگستری گفت؛ در طول 10 سال گذشته این اولین موردی است که به با آن برخورد داشته‌ام.دستور رسیدگی داده شده، کار خلاف قانون و شرع صورت نگرفته اما اگر دختر به سن رشد نرسیده باشد و توان اداره نداشته باشد مانع ازدواج خواهیم شد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.