آموزش بافت اشارپ مثلثی

۱۷ بازدید
منتشر شده در
آموزش بافت اشارپ مثلثی
برای شروع اینبافت ابتدا 5تا زنجیره میزنیم.همه ی بافت های اشارپ بهتره که از پایین شروع بشه چون از بالا باشه اندازه اش دستمون نمیاد.5تا زنجیره رو به هم بافته و سه تا برگشت انجام میدیم و دوتا پایه بلند داخل حلقه میبافیم.به این ترتیب که دوتا پایه بلند دوتا زنجیر دوتا پایه بلند دوتا زنجیر و دوتا پایه بلند و دوتا زنجیره میزنیم.

برای برگشت کار سه تا زنجیره رو اول میبافیم و داخل دوتا زنجیره ی اولی دوتا پایه بلند دوتا زنجیره دوتا پایه بلند دوتا زنجیره میزنیم.سه تا زنجیره بعد از بافت چهار پایه میزنیم.
از ردیف سوم بافتمون تغییر مکند یعنی کناره های بافت لازم هست که پایه بلند ببافیم.ما بافت ساده رو در نظر گرفتیم

6تا زنجیره میبافیم ردیف سوم مدل ساده بافی رو انجام میدیم.دوباره 6 زنجیره و یک جهار پایه آخر کارمون داریم این رو ادامه میدیم تا عرض شالمون به یک متر و نیم تا دو برسه.چهار پایه هارو کنار کارمون ادامه میدیم و این میشه بافت سه گوش

بافت دو قلو یا قرینه بافی

5تا زنجیره داریم و گردش میکنیم 5تا دوپایه داریم وسطش زنجیره به این صورت که دوتا پایه بلند دوتا زنجیره و تا انتها 5تا میبافیم به این شکل.

در ردیف بعد سه تا زنجیره اولین  دوپایه رو از وسطش دوپایه میبافیم بهش میگیم دوقلو یا قرینه بافی.4تا پایه کنار کارمون بافتیم 6تا زنجیره و پایه کوتاه دوباره 6تا زنجیره و بافت وسطی همون دوپایه رو انجام میدیم اما 6 زنجیره هامون باعث زیاد شدن کارمون میشه.

ردیف دوم تکرار تمام اشارپمون هست ردیف سوم به بعد دل میندازیم.با پایه بلند اضافه میشه.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.