پخش خودکار ویدیوی بعدی :

"اسماءالحسنی" نماهنگی با حال وهوای اصفهان

۳ بازدید
منتشر شده در
مرتضی بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درخصوص کلیپ تصویری "اسماءالحسنی" اظهار داشت: این نماهنگ متفاوت با حال و هوای اصفهان ساخته شده است. می‌دانستیم این کار ماندگار می‌شود و تا چندین سال از آن استفاده خواهد شد، هم اکنون نیز استقبال زیادی از این اثر شده چه در فضای مجازی و چه در داخل و خارج از کشور، برخی از کشورهای دیگر مانند گرجستان، عراق و... از ما خواستار پخش این کلیپ شده‌اند.

وی افزود: در این کلیپ که نوجوانان گروه بینه خوانده‌اند، بسیار سعی شده لحن به خوبی اجرا و تنظیم و قواعد آهنگی آن رعایت شود. آهنگساز این اثر مجتبی هرندی‌زاده است که به مدت یکسال برای آهنگ‌سازی و آهنگ گذاری آن وقت صرف کرده است.

مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت بینه زمان صرف شده برای تمرین و ساخت این کلیپ را یک ماه عنوان و بیان کرد: برای ساخت این کلیپ فرصت تمرین و فیلمبرداری به مدت 25 روز بود و تدوین و تولید نهایی یک ماه دیگر به طول انجامید.

وی با اشاره به ساخت نسخه مشهور کلیپ «اسما الحسنی» ویژه ماه مبارک رمضان توسط قاریان کهنه‌کار مصری توضیح داد: نزدیک 50 سال پیش این کلیپ توسط قاریان مصری تولید شد و نزدیک 30 سال است که در ایران گروه‌های مختلف آن را اجرا می‌کنند، متن اسماء الحسنی متن سنگین، جذاب و اثرگذاری است.

بشیری ادامه داد: متن اسماء الحسنی متن خاصی است که لحن سنگینی دارد، زیرا این متن شعر نیست و وزن و قافیه ندارد و از قراردادن اسماء الهی در کنار یکدیگر ایجاد شده است و به همین دلیل آهنگ گذاری خاصی را می‌طلبد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.