پخش خودکار ویدیوی بعدی :

امتحان شب عاشورای ما

۵۵ بازدید
منتشر شده در
متن:
ما با اهل‌بیت امتحان می‌شویم در موقعیت‌های مختلف. «بابُ المُبتلی بهِ النّاس». احتمال دارد اربعین یک امتحان بی سر و صدا امّا بسیار مهم باشد از ما کسانی که در این عصر زندگی می‌کنیم برای یاری حضرت ولی‌عصر ارواحنا له الفداء. شرکت در اربعین و حضور در اربعین واجب نیست. کمک کردن به اربعین واجب نیست. امّا چه‌بسا کوتاهی‌های ما را فردا به رخ ما بکشند بگویند مگر تو ندیدی موقع نصرت دین خدا بود با اربعین و جهانی‌تر می‌توانستی بکنی اربعین را. چرا در خانه نشستی؟ چرا مرخصی نگرفتی؟
اگر شما آن زمانی که از ما سؤال می‌کنند برگردید جواب بدهید خب بر من واجب که نبود! به تو خواهند گفت شب عاشورا امام حسین به همۀ یارانش فرمود واجب نیست اینجا بمانید بلند شوید بروید. چرا کسی نرفت؟ چرا اصرار کردند که ما می‌خواهیم پیش‌مرگ تو بشویم؟ کسانی که در اربعین هر قدمی بر می‌دارند اصرار دارند که برای حجة بن الحسن العسگری ارواحنا له الفداء برای ظهور او برای رفع غربت حسین قدمی بردارند! اینها خواستۀ آنهاست. تو کِی می‌خواهی خودت را به جهان نشان بدهی؟! تو به زمان کِی می‌خواهی خودت را نشان بدهی؟ تو به امام زمان کِی می‌خواهی خودت را نشان بدهی؟ تو به حسین زمان کِی خودت را می‌خواهی نشان بدهی بگویی «وَ نُصرَتی لَکُم مُعَدَّة»؟! امام زمان تو را می‌خواهد به خدا نشان بدهد که اینها، اینها به اصرار خودشان آمده‌اند! کسی به اینها نگفته بیایید.
چرا اگر نمی‌توانستی بروی دو نفر را جای خودت راه نیانداختی که بروند؟ رسم بوده امام معصوم به جای خودش گاهی زائر می‌فرستاده کربلا. بعضی از جوان‌ها وقتی ببیند یک بانی پیدا شده که او را دارد می‌فرستد می‌رود و بعد آنجا تحوّل پیدا می‌کند آنجا به زیارت سیدالشهدا خواهد رفت! کم نبودند کسانی که بی‌نماز بودند و کم‌حجاب بودند و بازگشتند و بهترین‌ها شده‌اند و در همان مسیر تحوّل پیدا کرده‌اند!
ما با اهل‌بیت امتحان می‌شویم. در زیارت جامعه فرازی هست که می‌فرماید «وَ البابُ المُبتلی بهِ النّاس». درِ خانۀ اهل‌بیت فقط درِ خانه‌ای نیست که حاجت بدهد، بلکه این درِ خانۀ دری است که انسان با آن امتحان می‌شود؛ «بابُ المبتلی بهِ النّاس». هر کسی هر چقدر می‌تواند برای اربعین اباعبدالله الحسین(ع) مایه بگذارد، از این امتحان روسفید بیرون خواهد آمد. احتمالاً یک امتحانی در پسِ اربعین برای ما هست. پیشنهاد من این است برای اینکه در این امتحان روسفید باشیم، هر کی نمی‌تواند اربعین برود یک نفر را به‌جای خودش بفرستد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.