خیانت جدید دولت حسن روحانی - توافق نامه پاریس و اجرای تعهد های آن در ایران

۱۵۴ بازدید
منتشر شده در
  • cloud_download

    دانلود

  • comment ۰

    دیدگاه

  • ۰

    نمی پسندم

  • می پسندم

⭕️ خانم معصومه ابتکار در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی وجود هرگونه پیوست و الحاقیه برای #توافق_پاریس را منکر شده است.

🔺همان پیوستی که پیش از ثبت در دبیرخانه unfcc به عنوان تعهدات مدنظر ایران، در هیئت دولت تصویب و برای اجرا به دستگاهها ابلاغ شد.

🔺ورود دستگاه های نظارتی جهت توقف این فرآیند تا تعیین تکلیف حقوقی آن در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ضروری است.
⭕️ سند ابلاغ تعهدات ایران در موافقتنامه پاریس برای اجرا در دستگاه‌ها در آبان ۹۴

🔹دو روز پس از ابلاغ این مصوبه، خانم ابتکار نسخه انگلیسی آن را به عنوان تعهدات مد نظر ایران در #توافق_پاریس در کنوانسیون تغییرات آب و هوا ثبت کرد.

🔹پنج ماه بعد، اردیبهشت ۹۵، آقای ظریف #توافق_پاریس را امضا کرد. چهار ماه بعد لایحه الحاق به این موافقتنامه تقدیم مجلس شد، اما این تعهدات ضمیمه لایحه نشد.

🔹مرکز پژوهش‌های مجلس هشدار داد که این لایحه یک پیوست دارد که تعهدات ایران در توافق پاریس است و باید به مجلس بیاید، اما مجلس بدون توجه به این هشدار، لایحه دولت را تصویب کرد. وقتی لایحه به شورای نگهبان رفت، شورا نیز پیوست نشدن تعهدات ایران را ایراد گرفت و به مجلس بازگرداند.

🔹خرداد ۹۶ در جلسه‌ای که برای بررسی ردیه شورای نگهبان در کمیسیون کشاورزی تشکیل شده بود، از خانم ابتکار نیز دعوت شد. خانم ابتکار در این جلسه در کمال تعجب وجود هرگونه پیوست و الحاقیه‌ای برای #توافق_پاریس را منکر شد. کمیسیون نیز با استناد به نظر خانم ابتکار، ایراد شورای نگهبان را وارد ندانست و لایحه را مجددا عینا تصویب کرد. کشیده شدن مسئله به افکار عمومی، باعث شد تا امروز این لایحه در صحن مجلس بررسی نشود. ظاهرا سرانجام دولت پذیرفته است تعهداتی را که از آبان ۹۴ برای اجرا ابلاغ کرده، برای بررسی تقدیم مجلس کند!

🔹ابلاغ تعهدات ایران در #توافق_پاریس برای اجرا بدون طی فرآیند الحاق در مجلس، نقض اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی است و باید به این تخلف رسیدگی شود.

🔹تخلف دیگر، خلاف‌گویی خانم ابتکار در مجلس است که وجود هرگونه پیوست برای توافق پاریس را منکر شد، در حالیکه به پیشنهاد خود وی این پیوست در هیئت دولت به تصویب رسید و به دست خود وی، در دبیرخانه کنوانسیون آب و هوا ثبت شد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.