پخش خودکار ویدیوی بعدی :

دانلود فیلم سینمایی ماجرای نیمروز

۴۴۱۵ بازدید
منتشر شده در

ماجرای نیمروز فیلمی به کارگردانی محمدحسین مهدویان است که فیلمنامه اش توسط خود محمدحسین مهدویان و ابراهیم امینی نوشته شده است و تهیه‌کنندگی آن بر عهده سید محمود رضوی می‌باشد. فیلم محصول سال ۱۳۹۵ است.
این فیلم در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. همچنین بهزاد جعفری طادی برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس شده است.
این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شده است. موضوع این فیلم به ترورهای سازمان مجاهدین خلق ایران در سال ۱۳۶۰ و اتفاقات بعد از عزل ابوالحسن بنی صدر بر می‌گردد.فیلم به ترورهای سال ۱۳۶۰ به دست گروه سازمان مجاهدین خلق ایران می‌پردازد. این درگیری‌ها پس از برکناری ابوالحسن بنی‌صدر به عنوان رئیس جمهور توسط مجلس شدت می‌گیرند. گروه‌های ضد حکومت مانند مجاهدین دست به ترورهای موفق و ناموفق مقامات ارشد حکومت می‌زنند. از سوی دیگر، سازمان اطلاعات کشور و اطلاعات سپاه با همکاری هم درصدد دستگیری اعضای گروه مجاهدین خلق می‌باشند. در این میان، روابط سابق بین یکی از اعضای سپاه و زنی از اعضای مجاهدین خلق که در گذشته در دانشگاه همکلاسی بودند…بازیگران[ویرایش]
مهرداد صدیقیان
احمد مهران‌فر
هادی حجازی‌فر
مهدی زمین‌پرداز
محیا دهقانی
لیندا کیانی
حسین مهری
جواد عزتی
مهدی پاکدل-عوامل[ویرایش]
فیلمنامه‌نویس: محمدحسین مهدویان و ابراهیم امینی
مدیر فیلمبرداری: هادی بهروز
طراح گریم: محسن دارسنج
طراح صحنه و لباس: بهزاد جعفری
تدوین: سجاد پهلوان‌زاده
صدابردار:احسان صالحی
صدا گذار: مهرشاد ملکوتی
جلوه‌های ویژه: محسن روزبهانی
تهیه‌کننده: سید محمود رضوی

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.