شکست آمریکا در یک سال گذشته

۲۸۷ بازدید
منتشر شده در

آقای روحانی افزود: ایران امروز هجدهمین اقتصاد در سطح جهان است و ما در بسیاری از محصولات به سمت خودکفایی حرکت می کنیم و در برخی از محصولات استراتژیک ما به خودکفایی رسیده ایم .
رئیس جمهور گفت : ما در تولید گندم به خودکفایی رسیده ایم حتی صادر می کنیم ، ما در گازوئیل به خودکفایی رسیده ایم و حتی صادر می کنیم و سال آینده ّدر بنزین هم به خودکفایی خواهیم رسید و صادر خواهیم کرد .
آقای روحانی ادامه داد : ما در بسیاری از محصولات پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم ، تولید شکر ما یک میلیون و صد و سی هزار تن بوده و الان به یک میلیون و نهصد هزار تن رسیده ایم ، این به معنای آن است که به خودکفایی در این زمینه بسیار نزدیک شده ایم .

در تولید گاز پارس جنوبی از قطر پیشی گرفته ایم
رئیس جمهور گفت: از آغاز دولت یازدهم تولید گاز ما در منطقه پارس جنوبی به 285 میلیون متر مکعب در روز رسیده بود اما در حال حاضر این میزان به 553 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب افزود : امسال برای اولین بار در تولید و استخراج گاز در پارس جنوبی از همسایه مان قطر پیشی گرفته ایم در حالی که در آغاز دولت یازدهم تولید گاز ما از منطقه پارس جنوبی 285 میلیون متر مکعب در روز بود .
رئیس جمهور گفت : مطلع باشید که امروز در همین میدان مشترک 553 میلیون متر مکعب تولید گاز داریم که در ظرف چهار سال به دو برابر افزایش پیدا کرده و همین امر باعث پیشی گرفتن ما بر قطر شده است.
آقای روحانی تصریح کرد: این موفقیت ملت ایران است که در یک میدان مشترک توانسته بر همسایه اش پیشی بگیرد چون در واقع اگر ما برنداریم همسایه ما بر می دارد .
رئیس جمهور افزود: در زمینه تولید نیز در میدانی مشترک در غرب کارون در عراق پیش از آغاز دولت یازدهم روزانه 70 هزار بشکه نفت استخراج می کردیم اما امروز به 305 هزار بشکه افزایش یافته است.
آقای روحانی تصریح کرد: این به معنای امنیت ، موفقیت و حراست از کشور است همانطور که در زمینه بهداشت و درمان نیز شرایط خوبی در منطقه داریم و مخارج درمان مردم از 37 درصد به 6 درصد کاهش داشته است.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در زمینه صنعتی نیز شاهد پیشرفت های چشمگیری هستیم .

رشد اقتصادی ما در سال جاری بیش از متوسط جهانی خواهد بود
رئیس جمهور گفت: ما در سال گذشته دارای رشد اقتصادی بیش از دیگر کشورها بودیم و در سال جاری دارای رشد اقتصادی بیش از متوسط جهانی خواهیم بود.
آقای روحانی در مراسم 22 بهمن افزود: ما در یک سال گذشته بیشتر از همه سال های دیگر سرمایه خارجی جذب کردیم و اینکه توانستیم 32 میلیارد سرمایه خارجی را به عنوان سرمایه گذار مستقیم جذب کنیم به معنای اعتبار و رشد ایران است.
وی ادامه داد: اینکه توانستیم میلیاردها دلار سرمایه مستقیم را جذب کنیم و فقط در یک طرح که امضا کردیم 5 میلیارد یورو را جذب کردیم به معنای توانمندی اقتصادی کشور ماست.
رئیس جمهور گفت: اینکه ما در نفت و گاز در میدان های مشترک پیشرفت بیشتری داریم به معنای توانمندی ملت ماست.
آقای روحانی افزود: در مسأله برجام امریکایی ها چند نوبت برای از بین بردن توافق منطقه ای و بین المللی تلاش کردند ولی تا امروز ناموفق بوده اند و من اعلام می کنم ملت ما به عهد خودش تا روزی پایبند است که طرف مقابل هم به عهد خود پایبند باشد .
وی ادامه داد: باز هم تأکید می کنم اگر بخواهند از پیمانی خارج شوند ضرر آن را به زودی خواهند دید.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه ملت ما ملتی است که راه موفقیت و پیروزی خود را ادامه می دهد گفت: امریکایی ها می خواستند درمورد قدس و فلسطین و مردم منطقه توطئه کنند و شهر بیت المقدس را به عنوان پایتخت صهیونیسم اعلام کنند ولی جهان دربرابر این توطئه ایستاد.
آقای روحانی ادامه داد: نه تنها کشورهای اسلامی و سران کشورهای اسلامی بلکه همه کشورها به جز چند کشور با این توطئه امریکا در مجمع سازمان ملل مخالفت کردند.
وی افزود: ما شاهد ثبات بیشتر منطقه و تضعیف بیشتر امریکا و صهیونیسم و شور و نشاط بیشتر ملت ایران برای تعالی و پیشرفت هستیم.
رئیس جمهور گفت: ما در یک سال گذشته پیشرفت های اجتماعی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی قابل توجهی داشته ایم.

پیروزی ملت بر تروریسم و سال پر از موفقیت
رئیس جمهور گفت : سالی گه گذشت سال پیروزی ملت ما بر تروریسم و سال پر از موفقیت برای منطقه بود.
حجت الاسلام روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود : در سال گذشته موفقیت زیادی در پیروزی بر داعش در منطقه داشتیم ،کمک ما به مردم عراق و مردم سوریه به ثمر نشست و ملت های این منطقه از شر تروریست ها نجات پیدا کردند.
وی گفت : نگذاشتیم توطئه گران در منطقه ما دنبال تجزیه کشورهای دوستمان باشند ، می خواستند عراق را دوشقه کنند و وحدت عراق را از بین ببرند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.