تغییر رنگ لوگوی باشکاه روم به احترام سحر خدایاری

۸۰۹۲ بازدید
منتشر شده در
باشگاه آث روم در واکنش به مرگ سحر خدایاری هوادار ایرانی فوتبال رنگ لوگویش به صورت موقت تغییر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سحر خدایاری دختری 29 ساله و عاشق فوتبال که جان خود را به علت نداشتن حق ورود به ورزشکاه و تلاش برای تماشای یک دیدار تیم مورد علاقه‌اش، استقلال، و پیامدهای ناشی از این اقدام از دست داد. سحر ابتدا به اتهام تلاش برای ورود غیرقانونی به استادیوم فوتبال در سال گذشته توسط پولیس دستگیر اما مدتی بعد با ضمانت آزاد شد. سپس به او گفته شد که به شش ماه زندان محکوم شده است. سحر خدایاری پس از این خبر خودش را آتش زد که در اثر خودسوزی ۹۰ درصدی روز دوشنبه درگذشت.


پس این خبر اکثر هواداران فوتبال و باشگاه‌های فوتبال به مرگ وی واکنش نشان دادند که در آخرین مورد باشگاه آث روم ایتالیا با تغییر رنگ لوگویش با خانواده و نزدیکان سحر با زبان فارسی غم شریکی کرد.

باشگاه روم در حساب توییترش نوشت:« لقب ما جالوروسی به معنای زرد و قرمز است، اما امروز قلب ما به خاطر سحر آبی خواهد بود. هدف فوتبال نزدیک کردن افراد به یکدیگر است و نه تفرقه انداختن میان آن‌ها. اکنون وقت آن رسیده که زنان و مردان در ایران در کنار هم از تماشای فوتبال در استادیوم لذت ببرند.»

این در حالی‌ست که فیفا بر فدراسیون فوتبال ایران فشار وارد کرد که زنان باید اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را داشته باشند. حق انسانی که از آن‌ها سلب شده است.

****
**مصاحبه پدر سحر خدایاری**
پدر سحر خدایاری گفت: سحر یک مشکل عصبی داشت تحت تاثیر برخی دوستانش اقدام به خودسوزی کرد و ما افرادی که دارند از این ماجرا سوء استفاده می‌کنند و آرامش جامعه را به هم می‌ریزند را حلال نمی‌کنیم.

حیدر علی خدایاری پدر مرحوم سحر خدایاری ملقب به دختر آبی در گفت و گو با مهر در تشریح جزئیات ماجرایی که برای دخترش رخ داده بود، اظهار کرد: دختر من از نظر عصبی مشکل داشت و در آن روز هم اعصابش به هم می‌ریزد و فحاشی می‌کند و با مامور نیروی انتظامی درگیر می شود.
خدایاری تصریح کرد: در این چند روزی که سحر در بیمارستان بستری بود هیچ سلبریتی یا فوتبالیست یا مسئولی به ملاقات سحر نیامدند و من کسی را ندیدم.

وی ادامه داد: هرکسی که می گوید سحر قربانی شده بی‌دلیل این حرف را می زند، سحر قربانی چه شده؟ یک مشکل عصبی داشته که در روزی که به دادگاه می رود باز هم اعصابش به هم می ریزد و بعد اقدام به خودسوزی می کند.

خدایاری خاطرنشان کرد: هیچ حکمی مبنی بر زندانی شدن سحر صادر نشده و ما به عنوان خانواده سحر اعلام می کنیم که اصلا قرار نبوده سحر زندانی شود.

وی افزود: من فدایی نظام هستم و در جنگ تحمیلی هم جانباز شدم، امام را با جان و دل دوست دارم و از این به بعد هم اگر خدایی نکرده برای کشور اتفاقی رخ دهد از پیشتازانی هستم که از نظام دفاع کنم، ترسی ندارم اگر یک درصد با نظام مشکلی داشتم الان اعلام می کردم ولی می گویم که نه من و نه دخترم و نه هیچ یک از افراد خانواده ام با نظام مشکلی نه داشته ایم و نه داریم.

خدایاری گفت: پیکر دختر من را بعد از فوت تحویل دادند و مشکلی برای دریافت پیکرش نداشتیم و گفتند هرجایی دلتان می خواهد سحر را دفن کنید و اصلا برای خاکسپاری و مراسم هم مشکلی نداشتیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا افرادی که چه در جایگاه مسئولیت و غیرآن با طرح موضوعات حاشیه‌ای و غیراولویت‌دار همچون طرح موضوع ورود زنان به ورزشگاه، دختران و جوانان را تحریک می‌کنند، در مرگ دختر خود مقصر می‌داند یا خیر، اظهارداشت: بله این افراد را مقصر می‌دانم، واقعاًً زنان چه نیازی به حضور در ورزشگاه دارند، حال اگر خودشان ورزش کنند موضوع دیگری است.

وی در پایان گفت: از افرادی که از خون دختر من سواستفاده میکنند راضی نیستم و حلالشان نمی کنم، این افراد اشتباه می‌کنند که به بهانه اتفاقی که برای سحر رخ داده دارند علیه کشور صحبت می کنند.
****
ماجرای دختر ابی ، سحر چیست،
واکنش ها ،به مرگ دختر ابی،
قضیه مرگ دختر ابی،
سحر خداوردی،
دختر ابی کیست،
قضیه دختر ابی،
ماجرای دختر ابی سحر،
خودسوزی سحر ،دختر ابی،
ماجرای دختر ابی چیست،
ماجرای دختر ابی،
جریان دختر ابی،
جریان دختر ابی چیست،
دختر ابی چیست،
سحر خدایاری دختر ابی،
داستان دختر ابی،
مصاحبه، پدر سحر خدایاری،
عکس سحر خدایاری، قبل از سوختگی،
قضیه سحر ،خدایاری چیست،
ماجرای سحر خدایاری،
مرگ سحر خدایاری،
پدر سحر خدایاری،
علت مرگ سحر خدایاری،
عکس سحر خدایاری،
عکس سحر،

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.