پخش خودکار ویدیوی بعدی :

بهترین و بدترین فیلمهای جیمز باند 007

۲۶ بازدید
منتشر شده در
جیمز باند نام شخصیت داستانی جاسوسی می‌باشد که در سال ۱۹۵۲ توسط نویسندهٔ انگلیسی، یان فلمینگ خلق شده‌است و در دوازده رمان، دو داستان کوتاه و مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی حضور می‌یابد. در مجموعهٔ داستان‌های جیمز باند، وی مأمور کارکشتهٔ سازمان مخفی MI6 انگلیس می‌باشد و شمارهٔ ویژهٔ سازمانی او و نام رمز خاصش "۰۰۷" است.
بازیگران زیر در فیلم‌های مجموعه داستان‌های جیمز باند، به ترتیب نقش باند را بازی کرده‌اند:

شون کانری
جورج لازانبی
راجر مور
تیموتی دالتون
پیرس برازنان
دانیل کریگ

تاکنون ۲۶ فیلم از مجموعهٔ فیلم‌های جیمز باند ساخته شده‌است که ۲۴ فیلم آن ساخت شرکت ای‌اوان و ۲ فیلم دیگر سازنده‌شان غیر از شرکت ای‌اوان است و بیست و پنجمین فیلم از این سری که شبح نام دارد که در اواخر سال ۲۰۱۵ انتشار یافت.
اند نمونهٔ جاسوس انگلیسی نوعی زمان جنگ سرد بوده و هست که امروزه - حتی پس از پایان جو آن دوران - هنوز با همان ویژگی‌های شخصیتی در فیلم‌های سینمایی ظاهر می‌شود. او با معیارهای خاص قهرمانان داستان‌ها و فیلم‌های سینمایی جاسوسی آن دوران، متشخص، خوش‌لباس، خوش صحبت و توانا در جذب زنان است که از او قهرمانی متفاوت با قهرمانان خیالی سینما و ادبیات عامه‌پسند آمریکا می‌سازد.

وی همواره خود را با شیوه‌ای منحصربه‌فرد به دیگران معرفی می‌کند. او معمولاً برای گفتن نام‌اش جملهٔ «باند… جیمز باند» را با تأکید بر روی نام خانوادگی‌اش و مکثی که گویی برای تأثیر بیشتر کلام گنجانده شده‌است، می‌گوید.

او از ابزارهای نوین و معمولاً غیرعادی‌ای که متخصص فناوری در سازمان متبوع باند - «کیو» - آن‌ها را می‌سازد، در مأموریت‌های خود استفاده می‌کند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.