پخش خودکار ویدیوی بعدی :

مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران / فیلم معرفی و کارنامه و بیوگرافی کامل

۱۵۸ بازدید
منتشر شده در

یکی از ستارگان بلژیک در جام‌جهانی 2002 در نزدیکی‌های نیمکت تیم ملی کشورمان قرار دارد.

اگر ادعای سایت voetbalnieuws درست باشد، دوران بدون مربی بودن تیم ملی کشورمان به پایان رسیده و مربی خارجی به زودی سکان هدایت ملی‌ پوشان ما را به عهده می‌گیرد.

اما این مربی خارجی کیست؟ اگر جام‌جهانی 2002 را خوب تعقیب کرده باشید، حتما می‌دانید مرحله گروهی رقابت‌ ها یک ستاره قدیمی اما کم‌ تر مورد توجه داشت؛ مردی به نام مارک ویلموتس که در گروه هشتم جام برای بلژیک گل زد و گل کاشت.

ستاره بلژیک

ویلموتس درست در بهترین روزهای شالکه کنار بازیکنانی مانند ابه ساند تا یک قدمی قهرمانی در بوندس‌ لیگا پیش رفت اما در پایان دراماتیک‌ترین هفته پایانی تاریخ بوندس‌لیگا جام فصل 2001-2000 را به بایرن داد. او در تمام بازی‌های بلژیک در مرحله گروهی جام‌جهانی 2002 گل زد و نامی ماندگار به جا گذاشت اما پس از آویختن کقش‌هایش برخلاف انتظار مربی بزرگی نشد. دوران مربیگری مرد 50 ساله چندان موفق نبود. شالکه، سن‌ترویدن و تیم ملی بلژیک تیم‌هایی بودند که او مربیگری کرده و البته چندان موفق نشان نداد.. همه انتظار داشتند نسل طلایی بلژیک در یورو 2016 به مقام قهرمانی برسد اما تیم او حذف شد و خودش هم شغلش را از دست داد. حالا او در آستانه مربیگری در تیم ملی ایران قرار دارد؛ آن هم با قراردادی به مبلغ یک و نیم میلیون یورو. ویلموتس پس از جدایی از ساحل عاج آن هم پس از 6 ماه فعالیت، تیم نداشته و حالا قرار است 2 دستیار بلژیکی را همراه خودش به ایران بیاورد و شاید هم یک ایرانی به نام جواد نکونام دیگر دستیار مرد بلژیکی شود. لوپتگی ، رنارد و دیک ادوکات هم دیگر گزینه‌های مدنظر تیم ملی فوتبال ایران هستند و باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.