فیلم خلاصه بازی برایتون و چلسی (سوپرگل جهانبخش)

۵۰ بازدید
منتشر شده در
برایتون که با درخشش علی رضا جهانبخش در بازی قبلی برابر بورنموث به برتری 2-0 دست یافته بود، امروز از هفته 21 لیگ برتر میزبانی از چلسی قدرتمند را برعهده داشت.

آبی ها در بازی قبلی خود توانسته بودند آرسنال را 1-2 شکست دهند و سرشار از روحیه به مصاف برایتون رده چهاردهمی آمده بودند. جهانبخش پس از یک بازی حضور در ترکیب ثابت برایتون، امروز کار را از روی نیمکت شروع کرد.چلسی بازی را بهتر شروع کرد و دقیقه 5 روی نفوذ جیمز از راست و ضربه او اولین خطر را خلق کرد ولی توپ به تور کنار دروازه برخورد کرد.

یک دقیقه بعد آلساته که به جای جهانبخش در ترکیب ثابت برایتون قرار گرفته بود، با حرکات سریع خود به بیرون محوطه جریمه رسید و شوتی روانه دروازه کرد ولی توپ با برخورد به مدافعان چلسی راهی کرنر شد.سه دقیقه بعد چلسی به گل رسید. ضربه تامی آبراهام از شش قدم را مدافع برایتون از روی خط برگشت داد ولی سزار آسپلیکوئتا آنجا حاضر بود و توانست روی ریباند کار را به سود چلسی تمام کند. گل توسط وی ای آر نیز تایید شد تا چلسی 0-1 پیش بیفتد.برایتون برای جبران گل جلو کشید و چلسی نیز روی ضد حملات خطرناک نشان می داد ولی در نهایت نیمه اول با همان یک گل به سود میهمان خاتمه یافت.نیمه دوم نیز شرایطی مشابه نیمه اول داشت.برتری چلسی مشهود بود و این تیم با وجود اینکه یک گل پیش بود ولی کنترل توپ و میدان را در اختیار داشت. برایتون نیز در تلاش برای زدن گل تساوی بود ولی حملات این تیم زهردار نبود و در عوض چلسی بود که موقعیت های بهتری خلق می کرد.روی یکی از این موقعیت ها کریستین پولیسیچ از چپ وارد محوطه جریمه شد و با یک شوت زمین دروازه برایتون را تهدید کرد. گلر برایتون توپ را برگشت داد و در ریباند شوت سرضرب جیمز با دخالت مدافع برایتون راهی کرنر شد.دقیقه 70 بازی بود که علی رضا جهانبخش به جای آرون موی وارد زمین شد.

دقیقه 79 روی ضربه ایستگاهی که جهانبخش گرفته بود برایتون تا آستانه گلرنی پیش رفت. ضربه جهانبخش از درون محوطه جریمه به کانلی رسید و شوت آرام او را کپا راهی کرنر کرد.دقیقه 83 جهانبخش گل تساوی برایتون را به شکلی استثنایی به ثمر رساند. روی یک ارسال کرنر و پس از ضربه سر دانک، توپ به جهانبخش رسید و او هم روی هوا با یک قیچی برگردان تماشایی توپ را به گوشه مخالف دروازه چلسی رساند. کپا روی این گل تنها نظاره گر بود. این اولین گل برایتون در سال 2020 و دهه سوم قرن 21 بود.دقیقه 88 نفوذ جهانبخش از راست و پاس عرضی او به درون محوطه جریمه با شوت موپی همراه شد ولی کپا روی خط با پا توپ را برگشت داد.

در نهایت تلاش دو تیم در دقایق پایانی نتیجه ای نداشت و برایتون با سوپرگل علی رضا جهانبخش از یک شکست تلخ خانگی نجات پیدا کرد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.