پخش خودکار ویدیوی بعدی :

تاکيد رئيس جمهور ترکمنستان بر گسترش مناسبات با تهران در همه زمينه ها

۴۲ بازدید
منتشر شده در

رئيس جمهور ترکمنستان نيز در اين مراسم با تاکيد بر اينکه کشورش مصمم است روابط با تهران را در همه زمينه ها گسترش دهد، گفت: مذاکرات سطح بالاي دو کشور، در فضايي دوستانه ، برادرانه و شفاف و توام با احترام متقابل و حسن همجواري برگزار شد.
"قربان‌قلي بردي‌محمدف" افزود: تحکيم دوستي ترکمنستان و ايران براي ما اهميت بالايي دارد و من فرصت را مغتنم شمرده و از دکتر روحاني به خاطر تلاشهايي که در راستاي توسعه همکاري هاي مشترک داشته اند، قدرداني مي کنم.
وي امضاي 13 سند همکاري و بيانيه مشترک را در راستاي منافع دو ملت ايران و ترکمنستان برشمرد و تاکيد کرد با اجراي اين توافقات، همکاري هاي دو کشور در همه عرصه ها بيش از پيش گسترش مي يابد.
رئيس جمهور ترکمنستان با اشاره به اينکه ايران و ترکمنستان در بسياري از موضوعات منطقه‌اي و بين‌المللي بويژه در زمينه صلح و توسعه جهاني ديدگاه‌هاي مشترکي دارند، افزود: روابط دو کشور در سازمان‌هاي بين المللي مانند سازمان همکاري‌ اسلامي و همکاري اقتصادي مثبت و‌سازنده بوده است و ما همواره قدردان حمايت‌هاي جمهوري اسلامي ايران هستيم.
بردي محمد‌ف توسعه همکاري‌ها و روابط دو‌کشور در زمينه امنيت انرژي، مبارزه با مواد مخدر و موضوعات منطقه‌اي و بين المللي را حائز اهميت دانست و گفت: در همکاري هاي اقتصادي بايد تنوع در مکانيزم هاي روابط را دنبال کرده و از تمام ظرفيت‌ها و امکانات براي توسعه روابط در بخش ‌هاي مختلف حمل و نقل، کشاورزي و انرژي استفاده کنيم.
وي خزر را درياي صلح و ‌امنيت دانست و اظهار داشت: همکاري ايران و ترکمنستان در ساحل و آبهاي خزر و در مناطق ويژه اقتصادي بايد بيش از پيش گسترش يابد.
رئيس جمهور ترکمنستان همچنين بر ضرورت توسعه روابط و‌همکاري‌هاي دو‌کشور در بخش هاي مختلف اقتصادي، تجاري و بازرگاني، علمي و آموزشي، بهداشت، ورزش و گردشگري تاکيد کرد.
بردي محمداف ضمن ابراز خوشحالي از سفر دکتر روحاني به عشق آباد در ايام نوروز به عنوان جشن صلح و‌محبت، گفت: روابط ايران و ترکمنستان در طول ساليان متمادي همواره برادرانه و دوستانه بوده و امروز مناسبات تهران-عشق‌آباد در بخش هاي مختلف سياسي، اقتصادي، بازرگاني و فرهنگي در سطح بالايي قرار دارد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.