پخش خودکار ویدیوی بعدی :

دستگیری یک کارمند سفارت انگلیس در پارتی مختلط در ایران

۶۴۰ بازدید
منتشر شده در
  • cloud_download

    دانلود

  • comment ۰

    دیدگاه

  • ۰

    نمی پسندم

  • می پسندم

چند روز قبل خبری منتشر شد که فیبی ایوانز، رایزن اقتصادی سفارت انگلستان، که در یک پارتی مختلط در شمال تهران شرکت کرده بود، بازداشت شده است.
همانطور که در این ویدئوی کوتاه مشاهده میشود ایوانز، همان خانمی که قد کوتاهتری دارد، در کنار همراه خود، در پلیس امنیت اخلاقی تهران حضور دارند. در چهره ایوانز، شدت اضطراب بیشتر از همراه اوست. فیبی ایوانز در یک پارتی مختلط شرکت کرده و این اقدام خلاف قواعد و قوانین رفتار دیپلماتها در کشور میزبان است. اما از لحاظ دیپلماتیک او تخلف دیگری انجام داده بود که میتوانست مورد رأفت پلیس قرار نگیرد و آن اینکه به گفته شاهدان عینی پس از درخواست پلیس برای معرفی خود، وی کارت شناسایی دیپلماتیکی را نشان داد که با بررسی پلیس، مشخص شد مربوط به خود او نیست و اصولاً وی اوراق شناسایی به همراه ندارد. در واقع ایوانز به جعل عنوان فرد دیگری دست زده و هویت خود را مخفی کرده بود.
او میداند سفارت از جعل عنوان وی مطلع خواهد شد و این مسئله، تبعات زیادی را برای او بهمراه خواهد داشت. هرچند ممکن است سفارت و دولت انگلیس، به راحتی چشم بر تخلفات دیپلمات خود ببندند؛ کاری که در انجام آن مهارت دارند.
در عین حال، شنیده شده که وزارت خارجه سفیر را برای پاسخگویی به اینکه با چه هدف و اجازه ای در تهران، پارتی به راه انداخته، احضار نموده است. امید است این خبر درست باشد و وزارت خارجه، جزئیات بیشتری از این احضار را به اطلاع عموم برساند.
.
دیپلمات انگلیسی که با نام فعالیت اقتصادی در ایران است ظاهرا بیشتر در زمینه نفوذ فرهنگی کار می کند
.
.

انگلیس

سفارت

پارتی

سفیر

پارتی_مختلط

وزارت_خارجه

آمنه_سادات_ذبیح_پور

خبرنگار

خبرسیاسی

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.