پخش خودکار ویدیوی بعدی :

لیدی گاگا و لباس های فوق العاده عجیبش

۷ بازدید
منتشر شده در
استفانی جوآن انجلینا جرمنوتا در ۲۸ مارس ۱۹۸۶ در منهتن نیویورک، آمریکا در خانواده‌ای کاتولیک به دنیا آمد. او دختر بزرگتر سینتیا لوییس بیسِت و کارآفرین اینترنت جوزف آنتونی جرمنوتا بود. با وجود سکونت در منهتن، او می‌گوید که والدینش هردو از خانواده‌های طبقهٔ پایین جامعه بودند. گاگا از سن چهار سالگی شروع به نواختن پیانو کرد و اولین تصنیف با پیانو اش را در ۱۳ سالگی نوشت. پس از اتمام دبیرستان در سن ۱۷ سالگی، به تشویق مادرش برای ورود به مدرسه هنر تیش در دانشگاه نیویورک اقدام کرد و توانست در آن پذیرفته شود. در این مدت او برای نقش‌های متعدد بازیگری و تئاتر نیز تست داد و توانست در بخشی از یک نمایش تلویزیونی ایفای نقش کند
در مراسم اهدای جایزه بریت در سال ۲۰۱۰، جایزهٔ «بهترین آلبوم بین‌المللی» برای آلبوم شهرت، «بهترین خواننده در سطح بین‌المللی» و «بهترین نوآوری در اجرا در سطح بین‌المللی» به لیدی گاگا اهدا شد. او در مراسم اهدای جوایز موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی ۲۰۱۰ در لس آنجلس هشت جایزه، از جمله جایزهٔ «بهترین موزیک ویدئوی سال» را به دست آور در مراسم گرمی ۲۰۱۹ سه جایزه بهترین اجرای تک نفره پاپ، بهترین اجرای دو نفره پاپ و بهترین موسیقی رسانه‌های تصویری را لیدی گاگا کسب کرد. او برای اجرای قطعه «جوآن» (Joanne) برنده جایزه بهترین اجرای تک نفره شد و جایزه بهترین اجرای دو نفره و بهترین آهنگ رسانه‌های تصویری را هم با همراهی بردلی کوپر برای اجرای قطعه «سطحی» (Shallow)دریافت کرد. لیدی گاگا در لحظه دریافت جایزه‌اش احساساتی شد و اشک ریخت. او همچنین اعلام کرد که بردلی کوپر برای حضور در مراسم بفتا به بریتانیا سفر کرده و در این مراسم حضور ندارد. همچنین لیدی گاگا برای ترانهٔ سطحی (Shallow) جایزه بهترین آهنگ اورجینال را در مراسم اسکار ۲۰۱۹ و مراسم گولدن گلوب۲۰۱۹ برای فیلم «ستاره‌ای متولد شده‌است» (A Star Is Born) دریافت کرد.

با جایزه‌ای که گاگا و کوپر برای ترانه «سطحی» (Shallow) از اسکار ۲۰۱۹ گرفتند، تعداد جوایز این تک آهنگ به ۳۲ جایزه رسید تا یک رکورد تاریخی به ثبت برسد. «سطحی» هم‌اکنون بیش از هر قطعه دیگری در تاریخ موسیقی جایزه برده‌است. رکورد قبلی در اختیار ترانه «تشکیلات» از بیانسه بود و پیش از آن هم این رکورد را مایکل جکسون با ترانه ماندگار «تریلر» در اختیار داشت. این در حالی است که قطعه «سطحی» همچنان فرصت نامزدی و جایزه بردن از جوایز دیگر را دارد و احتمالاً به تعداد جوایزی که کسب کرده‌است افزوده خواهد شد. نکته دیگری که ثابت می‌کند «سطحی» یکی از قطعات ماندگار قرن ۲۱ خواهد شد، تعداد کاورهایی است که در مدتی کم توسط خوانندگان مختلف از این اثر صورت گرفته‌است. تا کنون بیلی پورتر (مجری، خواننده و بازیگر)، آلیشا کیز (خواننده و بازیگر)، ملیسا ویلانسور (بازیگر و کمدین) و کلی کلارکسون خواننده مشهور آمریکایی این قطعه را کاور کرده‌اند و انتظار می‌رود کاورهای بیشتری هم از این اثر صورت بگیرد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.