در اردوگاه جزیره ساموس یونان چه می‌گذرد؟

۳۹ بازدید
منتشر شده در

انتخابات پارلمان اروپا نزدیک است و مهاجرت به اروپا کماکان یکی از مسائل پیش روی اروپا است. خبرنگار یورونیوز به ارودگاه پناهجویان جزیره ساموس در یونان رفته تا از نزدیک شاهد وضعیت زندگی آنها باشد. او تنها یک ساعت مجوز داشت در اردوگاه بماند. مردم جزیره شاکی اند و خواهان بسته شدن این اردوگاه هستند.
در آستانه برگزاری انتخابات پارلمان اروپا، والری گوریا، خبرنگار یورونیوز راهی اردوگاه پناهجویان جزیره ساموس در یونان شد تا از نزدیک پای صحبت پناهجویان بنشیند. به او یک ساعت فرصت داده شد تا در داخل کمپ با پناهجویان گفت‌وگو کند. مسوول کمپ حاضر به گفت‌وگو نشد.

با این حال او در سفر به جزیره ساموس ابعاد مختلفی را بررسی کرده است؛ از دشواری پیش روی ساکنان اردوگاه تا مشکلاتی که حضور هزاران پناهجو در این جزیره برای شهروندان به وجود آورده است.

خبرنگار یورونیوز نخست سراغ زوج بازنشسته‌ای رفته که در خانه‌شان در جزیره ساموس برای پناهجویان غذا می‌پزند. آنها به پناهجویانی که در اردوگاه زندگی می‌کنند سر می‌زنند، پناهجویانی که ماه‌ها و گاه سال‌هاست که در این ارودگاه گیر افتاده‌اند.

خانم وسیلیکا و آقای مانولیز به پناهجویان خوراکی می‌دهند. یکی از آنها رو به دوربین و در حالی که می‌خواهد تصویرش دیده نشود از داخل گوشی‌اش تصاویری را به خبرنگار یورونیوز نشان می‌دهد و می‌گوید: «این جایی است که می‌خوابیم. این چیزی است که به عنوان غذا به ما می‌دهند.»

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.