پخش خودکار ویدیوی بعدی :

رئیس جمهور: رسانه ها اخلاق خوش اسلامی را در پیش بگیرند

۲۷۱۷ بازدید
منتشر شده در

­رئیس جمهور گفت: از همه رسانه ها و به خصوص صدا و سیما و روزنامه ها و فضای مجازی می خواهم واقعیت ها را برای مردم کشورمان و دنیا به خوبی منعکس کنند .
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در موضوع آنفلوآنزای مرغی برای حفظ سلامت مردم 25 میلیون قطعه مرغ را معدوم کردیم اما عده ای در رسانه ها گفتند تخم مرغ طلایی شده از آنها می خواهم که راست به مردم بگویند که ما به خاطر سلامت مردم مجبور به نابود کردن 25 میلیون قطعه مرغ شدیم.
رئیس جمهور افزود: از همه خواهش می کنم که سال آینده سال وحدت باشد و رسانه ها اخلاق خوش اسلامی را پیش بگیرند و به ملت ما نشاط و امید دهند و باید سال آینده در ورزشگاه ها ، دانشگاه ها ، سینماها و خیابان ها نشاط باشد و سال آینده سال نشاط و امید برای ملت و سال مایوس شدن دشمنان باشد.
وی تصریح کرد : از همه جناح ها و جریان های سیاسی اعم از اصولگرا ، اعتدالگرا ، اصلاح طلب و همه مردم خواهش می کنم که بیایید با هم باشید چرا که هزار دوست کم و یک دشمن بسیار است و چهل سال بس است.
آقای روحانی افزود: کینه ها را رها کنیم، چند سال کینه و سخن ناروا گفتن؟ همه مسلمان و برادریم و منافع مشترک داریم بیاییم متحد شویم و در کنار هم قرار بگیریم .
رئیس جمهور همچنین در خصوص ایجاد اشتغال در کشور که خواست اصلی ملت است گفت: سال گذشته 700 هزار شغل ایجاد شد و امسال هم امیدواریم که بیشتر باشد اما در عین حال از برنامه عقبیم و برای سال آینده طرح های متعددی برای ایجاد اشتغال داریم چرا که جمعیت ما جمعیتی جوان است و جمعیت بین 15 تا 34 سال ما چهل درصد جمعیت کشور را شکل می دهد.
وی همچنین از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست همه طرح های ایجاد اشتغال را برای مردم توضیح دهد و گفت: ما سال آینده طرح های متعددی برای آموزش حین خدمت در پیش داریم و همه بنگاه ها و اصناف بدانند که اگر سال آینده کسی را به کار بگمارند از دادن حق بیمه او معاف هستند تا به ایجاد اشتغال کمک شود.

رئیس جمهور : ما باید سامانه های نوین آبیاری را در کشور تحقق بخشیم

رئیس جمهور درباره مقابله با خشکسالی گفت: ما باید سامانه های نوین آبیاری را در کشور تحقق ببخشیم، از وزارت جهاد کشاورزی و همه دست اندرکاران در این زمینه تشکر می کنم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع راهپیمایان 22 بهمن در میدان آزادی با بیان اینکه پارسال بیش از 140 هزار هکتار زمین کشاورزی را مجهز به آبیاری قطره ای کردیم، افزود: برنامه برای سال 1397 این است که این رقم را به 250 هزار هکتار برسانیم.
آقای روحانی در پاسخ به این صحبت که برای کمبود آب چه کرده اید؟گفت: بیشترین مصرف آب در زمینه کشاورزی است، باید به سمتی برویم که مصرف آب را در عین برداشت محصول پایین بیاوریم.
رئیس جمهور گفت : طرحی را برای احیا کردن زمین ها در خوزستان و ایلام آغاز کرده ایم که تا پایان امسال، 295 هزار هکتار زمین را احیا کرده و به این کار ادامه می دهیم.

رئیس جمهور: برای خانه اولی ها با سود بانکی 6 درصد خانه می سازیم

رئیس جمهور گفت: مردم عزیز ایران، ما کشوری زلزله خیز هستیم بخواهیم یا نخواهیم روزهایی زیر پای ما خواهد لرزید در استان های مختلف در برابر زلزله نباید تسلیم شویم باید برنامه ریزی درست و مقاوم سازی ساختمان ها و سکونت مردم را آغاز کنیم باید بافت های فرسوده را نوسازی و بازآفرینی کنیم.
آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود : پنجشنبه گذشته من اعلام کردم و به ملت ایران امروز اعلام می کنم که در زمینه مسکن و به ویژه بافت فرسوده قدم های بسیار مهمی در سال 97 برخواهیم داشت .
وی گفت : ما در محله ای که دارای بافت فرسوده است خانه می سازیم و در اختیار مردمی قرار می دهیم که در خانه های فرسوده هستند.
رئیس جمهور افزود : خانه فرسوده شان تخریب می شود ولی در عوض خانه نو با 20 درصد اضافه به آنها داده خواهدشد مثلا اگر کسی در خانه فرسوده 80 متری زندگی می کند در زمان نوسازی خانه 100 متری تحویل می گیرد و پولی را از این بابت نباید پرداخت کند فقط خانه اش در آن منطقه تخریب می شود .
روحانی افزود : برای خانه اولی ها با سود بانکی 6 درصد خانه می سازیم که در تاریخ برای دهه های گذشته شما نظیر آن را نمی یابید، اولین هدف بزرگ ما در این زمینه مسأله سلامت مردم در برابر زلزله است ، یک شب در تهران دیدید یک تکانه ای به وجود آمد و زلزله ای که در این شهر آمد چه نگرانی را برای مردم به وجود آورد باید خودمان را آماده کنیم دولت در این زمینه با کمک مردم به حرکت خودش ادامه می دهد.

رئیس جمهور : در برابر آلودگی و ریزگرد تسلیم نمی شویم

رئیس جمهور گفت : با آلودگی و ریزگرد باید مبارزه کنیم و ما در برابر آلودگی و ریزگرد تسلیم نمی شویم.
آقای روحانی در مراسم سالگرد 22 بهمن افزود : مردم عزیز خوزستان که روزهای فراوان و هفته ها گرفتار ریزگرد و گرد و خاک هستند ، به آنها اعلام می کنم در سال گذشته 12 هزار هکتار بخش های شن زار را مالچ پاشی کردیم و در سطحی وسیع تر در سال آینده ادامه می دهیم.
وی گفت: در سال گذشته کانال 47 کیلومتری را از کارون به دشتی در جنوب شرق اهواز رساندیم که مرکز گرد و خاک است.
رئیس جمهور افزود: برای نهال کاری، بوته کاری و مرطوب کردن خاک ، راه مان را برای محیط زیست همگی باید ادامه دهیم.
وی با اشاره به اینکه ما باید با آلودگی و ریزگرد مبارزه کنیم ، گفت : با ریزگردی که منشأ داخلی دارد مبارزه می کنیم و اگر منشأ خارجی دارد باید کارهای دیگری را انجام دهیم.
آقای روحانی افزود: سیاست خارجی ما، روابط منطقه ای ما و اقدامات دیگر که باید دست به دست هم بدهیم و ما مردم در برابر آلودگی و ریزگرد تسلیم نمی شویم.
وی ادامه داد: با کمک همدیگر، دولت و ملت، قوای سه گانه و نیروهای مسلح همه دست به دست هم می دهیم و با این بلایا مقابله می کنیم.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هوا را سالم می کنیم، سلامت را به کشورمان برمی گردانیم و مردم را در رفاه قرار می دهیم.

رئیس جمهور: می توانیم سالانه 22 میلیارد دلار در بخش انرژی صرفه جویی کنیم

رئیس جمهور گفت: در صورت کاهش مصرف یک میلیون بشکه نفت یا گاز معادل می توانیم 22 میلیارد دلار صرفه جویی کنیم.
حسن روحانی در ادامه سخنرانی یوم الله 22 بهمن در جمع راهپیمایان افزود: دو نکته مهم را به طور خلاصه به مردم بزرگ ایران در جشن 22 بهمن اعلام می کنم؛ اول آنکه ما در این 39 سال در بسیاری از زمینه ها، پیشرفت، موفق و پیروز شدیم اما در زمینه هایی هم کاستی هایی داشتیم، تأخیرهایی داشتیم، موفقیت ها به اندازه کافی نبود و در تصمیم گیری شاید تأخیر کرده ایم شاید در بیان واقعیت با شفافیت با مردم خودمان صحبت نکردیم.
وی گفت: ما در زمینه بانک، مالیات و بودجه ریزی عقب ماندگی هایی داریم که باید این عقب ماندگی و کاستی ها را جبران کنیم. دولت دوازدهم یکی از اهداف بلندش ایستادگی در برابر فشارهای مختلف خارجی یا داخلی برای اصلاح ساختاری اقتصاد کشور است.
رئیس جمهوری گفت : اقتصاد کشورمان را از لحاظ ساختاری باید اصلاح کنیم ، در بودجه سال 97 قدم هایی در این زمینه برداشته ایم و سال آینده ادامه می دهیم و به حضور ملت قدم به قدم اعلام می کنیم.
وی افزود: در زمینه محیط زیست، کاستی هایی داریم، کلانشهرهای ما از لحاظ هوا، آلوده است ، شدت مصرف انرژی ما قابل قبول نیست. اینکه ما در روز پنج و نیم میلیون بشکه نفت و یا گاز معادل را صرف می کنیم قابل قبول نیست.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه با برنامه ریزی به راحتی می توانیم در چند سال یک میلیون بشکه در مصرف صرفه جویی کنیم، افزود: معنای این روشن و 22 میلیارد دلار صرفه جویی در سال است. یک قدم مهم در مسئله صرفه جویی انرژی که ما باید به دنبال آن باشیم و می توانیم این کار را انجام بدهیم که باید خودروهای فرسوده را از رده خارجی کنیم.
روحانی اظهار داشت : باید نوع بنزین و گازوییل را استاندارد کنیم. تصمیم دولت همین است که تمام خودروهای فرسوده و نیمه فرسوده سنگین را در دولت دوازدهم از رده خارج کند.
روحانی گفت: اگر تولید داخلی هم بتواند همپای دولت حرکت کند مصمم هستیم و بودجه آن را تأمین می کنیم. هر کسی که اتوبوس، کامیون، کامیونت فرسوده و نیمه فرسوده را بدهد می تواند یک کامیون جدید را به قیمت نصف تحویل بگیرد و نصف هزینه آن هم بر عهده دولت است ، این تحول بزرگی در مسیر صرفه جویی است.
روحانی گفت : ما از لحاظ توانمندی حاضریم سالی 70 هزار خودروی فرسوده سنگین و نیمه سنگین را از رده خارج کنیم و 202 هزار کامیون سنگین و نیم سنگین فرسوده داریم که در سه سال می توانیم این ها را خارجی کنیم، به شرط آنکه تولید داخلی ما، این توان را داشته باشد.
وی افزود: به تولید داخلی کمک می کنیم و در این راه، نوسازی ناوگان یکی از تصمیمات مهم دولت است.

جهان بداند "ما توانمندیم ما قدرتمندیم"

رئیس جمهور: ارتش ، سپاه ، بسیج ، مردم ،نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی ما همان هایی هستند که امروز هم از مرز و سرزمین ما دفاع می کنند.

آقای روحانی در ادامه سخنانش در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود : در اطراف ما هر کجا تروریست ها خواستند ، وارد شدند و کشتار کردند ؛ اما تروریست ها در قدم های اول مرزی با نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات و سپاه مواجه شدند یا اسیر و یا کشته شدند.
وی گفت : این به معنای پیشرفت دفاعی کشور است ما امروز ناوچه ، هلیکوپتر ، هواپیما ، تانک ، موشک ، رادار ، موشک ضد هوایی ،ماهواره و ماهواره بر را خودمان می سازیم .
رئیس جمهور ادامه داد : در جهان اعلام کردیم " ما توانمندیم ما قدرتمندیم ف روی پای خودمان ایستاده ایم و در مسیر درست حرکت می کنیم".

موفق شدیم حقمان را در بازار جهانی نفت پس بگیریم
رییس جمهور گفت:­­ ما موفق شدیم حقمان را در بازار جهانی نفت پس بگیریم و مهار تورم را هم ادامه دهیم.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع راهپیمایان یوم الله 22 بهمن افزود: هم اکنون 17 میلیون نفر در کشور ما تحصیل می کنند که 13 میلیون نفر آنها در مدارس و 4 میلیون نفر در دانشگاه ها مشغول تحصیل هستندو به همین دلیل در رشد و توسعه انسانی جزو کشورهای سرآمد جهان هستیم.­
وی گفت:­ در بسیاری از زمینه ها در 39 سال گذشته پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم و در استقلال و طرد قدرت های بیگانه موفق بودیم و امروز هیچ قدرت خارجی نمی تواند بر سرنوشت ایرانی ها تاثیر بگذارد .
رییس جمهور افزود:­ نه در مسایل سیاسی و فرهنگی و نه در مسایل اقتصادی دیگران در برنامه ریزی ها مداخله ندارند و ملت ایران با استقلال روی پای خود ایستاده است.
وی گفت: در حاکمیت ملی هم مردم ما پای صندوق های آراء حضور همیشگی دارند و 12 بار در انتخابات ریاست جمهوری، 10 بار در انتخابات مجلس شورای اسلامی ، 5 بار در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و 5 بار در انتخابات شوراهای شهر و روستا و رفراندوم قانون اساسی با حضور در پای صندوق رای و حاکمیت ملی، مسیر خود را پیموده و خواهند پیمود .
رییس جمهور­ افزود: در 39 سال گذشته از کشورمان دفاع کردیم و در یک روز 19 هزار متجاوز را در خرمشهر به اسارت گرفتیم و در والفجر 8 موفقیت های بزرگی به دست آوردیم و از کارون عبور کردیم و در یک روز­ با 140 فروند هواپیما اکثر مراکز دشمن را در عراق بمباران کردیم و در کمتر از دو ماه از 12 بهمن 64 تا 15 فروردین 65 ، 73 فروند هواپیمای عراقی را سرنگون کردیم ، لذا ما ملت مقاومی هستیم و در مقابل همه تهدیدهای دشمنان ایستادگی می کنیم .

در فضای مجازی و زیربناهای اینترنت جزو پیشرفته ترین کشورهای منطقه هستیمرئیس جمهور با بیان اینکه پارسال در صادرات غیرنفتی نسبت به همه سال ها پیشی گرفتیم، گفت: امسال اگر چه واردات کمی بیش از صادرات انجام شد، اما ان شاءالله به اندازه پارسال صادرات غیرنفتی خواهیم داشت.آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع راهپیمایان 22 بهمن در میدان آزادی با اشاره به ایجاد 200 هزار فرصت شغلی در سایه اینترنت، پهنای باند و موبایل های نسل سوم و چهارم افزود: ما در فضای مجازی و زیربناهای اینترنت جزو پیشرفته ترین کشورهای منطقه هستیم. سال آینده این مسیر پیشرفت در زمینه فضای مجازی را ادامه می دهیم.
رئیس جمهور ادامه داد : 2000 شرکت دانش بنیان در یک سال گذشته به جایگاه تولید رسیده اند که این روند سال بعد ادامه خواهد داشت.
آقای روحانی همچنین در زمینه پیشرفت ریلی هم گفت : پنج استان کشور به ریل وصل شده است و یا در ماه های آینده وصل می شوند. همدان به ریل وصل شده است، کرمانشاه و رشت در آینده نزدیک وصل می شوند، ارومیه و خواف هم در آینده وصل خواهند شد.
رئیس جمهور افزود: 487 کیلومتر ریل و 1000 واگن باری در یک سال گذشته اضافه شده است و در همه ناوگان های ریلی، دریایی و هوایی شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ای بوده ایم.

ایران در تولید آهن اسفنجی اول در سطح جهان است
رئیس جمهور گفت : چند روز پیش پروژه فولادی را افتتاح و در آنجا اعلام کردم که ایران در تولید آهن اسفنجی اول در سطح جهان است و این به معنای افتخار برای ملت ایران است .
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع راهپیمایان 22 بهمن در میدان آزادی افزود: امروز ظرفیت تولید ما در فولاد 32 میلیون تن است که یک قدرت بزرگ در فولاد هستیم.
رئیس جمهور گفت : ما یک قدرت بزرگ ُّدر پتروشیمی هستیم ، شما می دانید امسال 6 طرح مهم پتروشیمی را افتتاح کردیم ، شما می دانید در پارس جنوبی 5 فاز مهم را در یک سال گذشته افتتاح کردیم ، این به معنای حرکت بزرگ اقتصادی در مسیر توسعه کشور است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.