حمله به تیفور حماقتی تاریخی بود

۱۷۷ بازدید
منتشر شده در

اسرائیلی‌ها باید بدانند با حمله به فرودگاه تیفور، اشتباه تاریخی و حماقتی بزرگ مرتکب شده اند. آنان با دست خود، خودشان را در برابر ایران قرار داده اند.
سيد حسن نصر الله دبير کل حزب الله لبنان، در همايش انتخاباتي (وفاي به عهد) در منطقه ضاحيه بيروت اعلام کرد، ائتلاف و هماهنگي ميان حزب الله و جريان آزاد ملي لبنان به اين معني نيست که اين دو حزب در هم ادغام شدند و به يک حزب تبديل شدند. اختلافات انتخاباتي موجود ميان حزب الله و جريان ملي نبايد تفاهم سياسي ميان اين دو حزب را مخدوش کند. ما خواستار جنگ داخلي نيستيم، خواسته ما صلح داخلي است، صلحي که کشور را از تاثير جنگ هاي منطقه به دور نگه دارد. آناني که تروريست ها را به رشته کوههاي شرق لبنان گسيل مي دارند، آنانکه انتحاري ها را به منطقه ضاحيه در بيروت اعزام مي کنند خواستار جنگ داخلي در لبنانند.

سيد حسن نصر الله گفت: همچنانکه براي ويراني سوريه، عراق و يمن برنامه ريزي کرده اند گروهي در خارج از لبنان همچنان با هدف به راه انداختن جنگ داخلي در لبنان برنامه ريزي مي کنند.

اهالي بيروت با قدرت سلاح اشغالگران را از لبنان بيرون راندند

سيد حسن نصر الله گفت: ساکنان بيروت هماناني هستند که با قدرت سلاح، نظاميان اشغالگر را با خفت از پايتخت لبنان بيرون راندند. لبنان همچنان نيازمند آشتي ملي است و اين هدف با تداوم ارتباط ميان طيف هاي مختلف مردم لبنان ميسر مي شود.

آيا هويت عربي در فراموش کردن مردم فلسطين است؟

دبيرکل حزب الله لبنان اعلام کرد، آيا هويت عربي شانه خالي کردن از حمايت مردم فلسطين و دنباله روي از آمريکاست. آيا هويت عربي بازاريابي براي طرح (موسوم به) معامله قرن است، آيا به اين است که قدس پايتخت اسرائيل باشد. آيا هويت عربي در اين است که عربستان عليه يمن جنگ ويرانگر به راه بيندازد. بيروت موضوعات متعلق به جهان عرب را در ادبيات نمايشي، شعر و ديگر متون ادبي خود جاي داده است و موضوع فلسطين را فراموش نمي کند.
حمله به تيفور حماقتي تاريخي بود

سيد حسن نصرالله افزود: در واکنش به اقدام عمدي اسرائيل در به شهادت رساندن نيروهاي سپاه پاسداران، اين مقامات ايراني هستند که تصميم مي گيرند چه کنند؟ اسرائيلي ها بايد بدانند با حمله به فرودگاه تيفور، اشتباه تاريخي و حماقتي بزرگ مرتکب شده اند. آنان با دست خود، خودشان را در برابر ايران قرار داده اند. اين اقدام متجاوزانه سرفصلي جديد در تاريخ است که روند جديدي را در سياست برخورد و رويارويي خواهد گشود. شما خودتان را در رويارويي مستقيم با جمهوري اسلامي ايران قرار داديد. وي گفت: حمله اسرائيل به فرودگاه نظامي تيفور در حومه حمص سوريه، سياست تعمدانه اسرائيل براي آدم کشي است که در هفت سال گذشته سابقه نداشته است.

وي گفت: توئيت هاي ترامپي نمي تواند سوريه، ايران، روسيه و مردم منطقه را بترساند.

جهان حق دارد نسبت به دولت ناهمگون آمريکا نگران باشد

سيد حسن نصر الله اعلام کرد، همه ما استفاده از سلاح شيميايي را در هر نبردي محکوم مي کنيم. براساس اطلاعاتي که در اختيار داريم، آنچه در دوما رخ داد و گفته مي شود حمله شيميايي بوده است، نوعي نمايش است. هر بار پيروزي بزرگي در سوريه رخ مي دهد نمايش هايي با مضمون به کارگيري سلاح شيميايي در اين کشور تکرار مي شود. در چنين شرايطي تهديدات ترامپ رئيس جمهوري آمريکا بيانگر آن است که با وجهه جديدي از وجوه استکباري آمريکا روبرو هستيم. ترامپ در پي آن است تا خواسته هايش را بر تمامي کشورهاي جهان ديکته کند و اين کشورها را به سمت گزينه هاي مورد نظر خودش سوق دهد. اين حق تمامي کشورهاي جهان است تا از دولت ناهمگون آمريکا که در حوزه هاي راهبردي گيج و سرگردان است نگران باشند.

وي افزود: اين حق همه کشورهاي جهان است که از دولتي که رياستش را شخصي منفعل چون ترامپ بر عهده دارد نگران باشند. منطق ترامپ منطق تجاري، مالي و معامله است. در اين ميان عربستاني ها هم کاملا آماده اند تا بدون هيچ ترديدي به آمريکا پول تزريق کنند. وليعهد عربستان کاملا آماده است تا بدون هيچ ترديد و شبهه اي به دولت آمريکا پول بپردازد. در اين ميان ترامپ به دليل مشکلات داخلي و پرونده اي که از او در دست رابرت مولر، بازرس ويژه وجود دارد، سرگردان و حيرت زده است. مواضع مبهم و پيچيده آمريکا در تحولات مختلف نتيجه شخصيت منفعلانه، عقلانيت تجاري و به هم ريخته ترامپ و دولت ناهمگون اوست.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.