پخش خودکار ویدیوی بعدی :

فیلم کامل فرمول یک با حضور محمد دادکان

۱۶۱۵ بازدید
منتشر شده در
  • cloud_download

    دانلود

  • comment ۰

    دیدگاه

  • ۰

    نمی پسندم

  • می پسندم

فیلم کامل فرمول یک با حضور محمد دادکان
محمد دادکان رییس اسبق فدراسیون فوتبال:

تیم ملی این ظرفیت را دارد که جزو سه چهار تیم اول جام ملت ها باشد.
کسانی که اصلا توپ را تشخیص نمی دادند به عنوان مسئول فوتبال کشور انتخاب شدند و شرایط را طوری پیش بردند که انگار تیم ملی حتما باید در جام جهانی صعود کند. اکنون هم برای کیروش همین کار را می کنند و می گویند اگر صعود نکند او را نمی خواهیم. استقلال یک فدراسیون خیلی مهم است. من 40 سال است معلمم و بر این اعتقادم. وقتی استقلال نداشته باشیم و تصمیمات جای دیگری گرفته شود می بینیم با سرمربی تیم ملی که نماد کشور است چه برخوردهایی می شود. چه کسی گفته است ما باید صعود کنیم؟ ایتالیا 10 موقعیت گل را از دست داد اما کره شمالی یک موقعیت داشت و از آن استفاده کرد، در فوتبال نمی شود چیزی را پیش بینی کرد.
حرف درباره تیم ملی یک کار تخصصی است و کسانی باید صحبت کنند که تخصص آن را دارند. در زمان من هم هجمه و فشار علیه تیم ملی بود اما من سعی کردم آنها را نادیده بگیرم. .
در یک برنامه به من گفتند شما از فدراسیون رفتی؟ گفتم نه بهتر است بگوییم برکنار شدم. به من گفتند اگر سهراب بختیاری ، یحیی گل محمدی و علی دایی در تیم ملی نباشند بهتر است من گفتم نباید افراد غیرتخصصی نظر بدهند. هر سه این افراد موفق بودند.
18 ماه تعلیق فوتبال به خاطر دادکان؟.
من فوتبال را تعلیق نکردم. من استعفایم را دادم و رفتم. رییس وقت وزارت ورزش می خواست رییس فدراسیون هم شود فیفا به همین خاطر تعلیق گذاشت. من استعفا دادم و در دفترم این را رسانه ای کردم. آن موقع فیفا قدم گذاشت تا بر انتخابات بعدی نظارت کنند اما آن آدم کنار نمی رفت و می گفت من باید باشم. می خواستند این موضوعات را به من بچسبانند اما گفتم به خاطر وطنم استعفا می دهم. آن زمان من عضو فیفا و دو کمیته در آسیا بودم اما به راحتی نامه نوشتند و گفتند دادکان رفته و کرسی های من را گرفتند. اخیرا آقای تاج مرا معرفی کردند و من می روم و می آیم. کمیته اجرایی آسیا هم در اختیار ایران بود که آن را هم از ما گرفتند
حرفهای من نه برعلیه دینم است نه نظام و با سر بالا با شهامت حرف می زنم. شما می گردید و ضعیف ترین آدم را سر کار می گذارید. یاد گرفته ایم بگوییم اجنبی ها و خارجی ها و اسراییل و آمریکا و انگلیس نمی گذاشتند.
شما و برنامه تان جوانید. این را بدانید که دو چیز قوام هر کشور، حکومت و قومی است؛ عدالت و آزادی. دو چیز هم هر قومی را زمین می زند؛ دروغ و افراد نالایق. ما کشورمان را دست افراد نالایق و دروغگو گذاشته ایم

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.