پخش خودکار ویدیوی بعدی :

خلاصه بازی الهلال عربستان 1 - استقلال ایران 0

۴۴۹ بازدید
منتشر شده در
الهلال 1- استقلال صفر؛ حیف از آن فرصت‌ها!
شوت تماشایی جووینکو برتری الهلال مقابل استقلال را رقم زد تا کار نماینده ایران برای صعود دشوارتر شود.به گزارش "ورزش سه"، الهلال عربستان که لیگ قهرمانان را با پیروزی مقابل العین امارات آغاز کرده بود، در دومین دیدار برابر الدحیل قطر نیز به برتری دست یافت ولی آنها در سومین جدال آسیایی با استقلال ایران نتوانستند این روند را ادامه دهند و با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند؛ با این وجود شاگردان زوران مامیچ امشب موفق شدند باخت اخیرشان برابر نماینده ایران را جبران کنند و در حالی که در دقیقه 51 با گل تماشایی جووینکو ایتالیایی پیش افتاده و در دقیقه 53 نواف العابد را بخاطر اخراج در اختیار نداشتند، به برتری یک بر صفر برسند و با 9 امتیاز صدرنشین گروه C بمانند.


استقلال ایران با وجود دریافت یک گل، موقعیت‌های گلزنی خوبی هم به ویژه روی ضربات سر و فرصت‌های تک به تک به دست آورد ولی کم‌دقتی بازیکنان این تیم به ویژه نورافکن و ایسما مانع از کسب امتیاز آنها برابر الهلال عربستان شد تا آنها 4 امتیازی و در رده سوم جدول گروه بمانند.


هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا؛ سه‌شنبه: 98/02/03 ؛ ساعت 19:30
استادیوم: محمد بن زاید- ابوظبی/ تماشاگر: 1000 نفر
داور: ریوجی ساتو(ژاپن)؛ کمک‌ها: هیروشی یامائوجی و جان می‌هارا؛ داور چهارم: یودای یاماموتو/ نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا: کمال توکابائف(قرقیزستان)؛ ناظر داوری: عبدالمالک بن عبدالبشر(سنگاپور).

الهلال عربستان
عبدالله المعیوف
محمد جحفلی
علی آل البلیهی
محمد البریک
یاسر الشهرانی
عبدالملک الخیبری
میلوس دجنک
نواف العابد
سباستین جووینکو(77- هتان باهبری)
کارلوس ادواردو(72- محمد کانو)
بافتیمبی گومیس

سرمربی: زوران مامیچ


استقلال ایران
سید حسین حسینی
محمد دانشگر
پژمان منتظری
خسرو حیدری(63- وریا غفوری)
میلاد زکی‌پور
علی کریمی
روزبه چشمی(76- اسماعیل گونکالوس)
داریوش شجاعیان(57- مهدی قائدی)
امید نورافکن
آیاندا پاتوسی
گادوین منشا

سرمربی: وینفرد شفر

اخطار

گادوین منشا(15) و محمد دانشگر(30) داریوش شجاعیان(1+45) روزبه چشمی(61) از استقلالنواف العابد(25 و 53) محمد البریک(48) یاسر الشهرانی(74) سباستین جووینکو(88) از الهلالاخراج

نواف العابد(53) از الهلالشرح گل

الهلال عربستان 1 - استقلال ایران صفر (دقیقه 51: سباستین جووینکو): نواف العابد با عبور از بین مدافعان استقلال تا پشت محوطه جریمه پیش رفت و به جووینکو، ستاره ایتالیایی تیمش پاس داد که این بازیکن با شوت روی پای تماشایی، توپ را بدون چرخش به تور دروازه چسباند.

دقایق حساس


دقیقه 9: گادوین منشا در موقعیت خوبی روی پاس در عمق شجاعیان صاحب توپ شد، اما ضربه پای چپ پُرقدرت او را عبدالله المعیوف در دو مرحله مهار کرد.
دقیقه 9: شوت روی پای علی کریمی از پشت محوطه جریمه خطرناک بود که ضربه او با فاصله کمی از روی دروازه الهلال به بیرون رفت.
دقیقه 12: یاسر الشهرانی نفوذ تند و تیزی از جناح چپ زمین انجام داد که پاس در عمق او و پاس به عقب جووینکو را گومیس با شوت محکم پای چپ زد، اما ضربه او در راه دروازه استقلال به چشمی برخورد کرد و دفع شد.
دقیقه 13: ارسال زمینی محمد البریک به مقابل دروازه استقلال را حیدری در موقعیت خطرناکی دفع کرد و در ادامه نیز جووینکو صاحب توپ شد که پاس او و ارسال البریک را حسینی جمع کرد.
دقیقه 16: ارسال محمد البریک از میانه زمین را علی البلیهی با ضربه سر زد که حسینی درازکش توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه 22: سانتر جووینکو از روی کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک دوم و ضربه سر جحفلی را حسینی جمع کرد.
دقیقه 23: پاس در عمق استثنایی و نمایشی گومیس در موقعیت خوبی به نواف العابد رسید، اما این بازیکن نتوانست از فرصت به دست آمده استفاده کند و شوت پای چپ زمینی او را حسینی با پای راست و واکنشی تماشایی به کرنر فرستاد.
دقیقه 24: ارسال جووینکو از کرنر و ضربه سر علی البلیهی راهی اوت شد.
دقیقه 28: شوت راه دور عبدالملک الخیبری به شکل خطرناکی از روی دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 29: گومیس در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و می‌توانست موقعیت خطرناکی خلق کند که پیش از آن آفساید او اعلام شده بود.
دقیقه35: شوت محکم جووینکو از روی ضربه آزاد با صورت علی کریمی که در دیوار دفاعی حضور داشت برخورد کرد و به اوت رفت؛ هافبک استقلال در این لحظه آسیب دید و برای لحظاتی از زمین خارج شد.
دقیقه 39: حمله‌ای که گومیس خلق کرد و به عقب پاس داد را ادواردو زد که توپ پس از برخورد به مدافعان استقلال به کرنر رفت.
دقیقه 41: استقلال می‌توانست در این لحظه به گل اول برسد، اما ضربه سر نورافکن بی‌دقت بود و این بازیکن نتوانست از ارسال زیبای گادوین منشا استفاده کند.

دقیقه 64: پاس نورافکن در پشت محوطه جریمه به علی کریمی رسید که چرخش زیبا و شوت پُرقدرت او به تیرک عمودی دروازه الهلال اصابت کرد و راهی اوت شد.

دقیقه 78: شروع خوب حسینی به نورافکن رسید که او توپ را به پاتوسی رساند، اما این بازیکن هم مجددا به نورافکن پاس داد که سرتوپ و شوت پای چپ او را نواف العابد جمع کرد.

دقیقه 87: پاس در عمق تماشایی پاتوسی، بهترین فرصت گلزنی را برای ایسما فراهم کرد، اما او در موقعیت تک به تک نتوانست دروازه الهلال را باز کند و شوت بی‌دقت زمینی او را عبدالله المعیوف به کرنر فرستاد.

در حاشیه


* استقلال برای این مسابقه هیچ بازیکن محرومی ندارد.
* فرشید اسماعیلی، محسن کریمی، رضا آذری و اللهیار صیادمنش 4 بازیکنی هستند که بخاطر مصدومیت در فهرست استقلال ایران برابر الهلال عربستان دیده نمی‌شوند.

* محمد دانشگر با دریافت اخطار در بازی امشب 2 کارته شد تا از دیدار آسیایی تیمش برابر الدحیل قطر محروم شود.

* کمتر از 1000 تماشاگر در ورزشگاه محمد بن زاید حضور دارند.

* در حالی که این مسابقه یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در روز چهارم به شمار می‌رود، تعداد تماشاگران در ورزشگاه زیبای محمد بن زاید به 1000 نفر هم نمی‌رسد.
* کمتر از 100 نفر تماشاگر استقلال در محل همیشگی هواداران ایرانی در این استادیوم ورزشگاه مستقر شده‌اند.
* باد شدیدی در استادیوم می‌وزد که در نیمه اول به سود الهلال است.
* هواداران الهلال که کمتر از 300 نفر هستند، با سه لیدر که با دایره و طبل در بین جمعیت حضور دارند، بر ایجاد جو مثبت به نفع این تیم عربستانی تلاش می‌کنند.
* حدود 10 خبرنگار این بازی را از نزدیک پوشش می‌دهند که بیشتر آنها را خبرنگاران ایرانی تشکیل داده‌اند.
* فرشید باقری و فرشاد محمدی‌مهر، دو بازیکن شاخص استقلال هستند که از جایگاه ویژه این مسابقه را تماشا می‌کنند.
* هواداران نه چندان پُر تعداد استقلال با رهبری 6 لیدر فعلا صدای خوبی در ورزشگاه ایجاد کرده و جو بازی را در دست گرفتند.
* شفر، سرمربی استقلال طبق معمول در اعتراض به داوری نیمکت این تیم را ترک کرد و داور چهارم را تحت فشار گذاشت.

* ورزشگاه و شرایط آب و هوایی کاملا مطلوب بوده و چمن استادیوم برای برگزاری مسابقه بسیار مناسب است.
* مامیچ در دقایق پایانی نیمه اول نسبت به تصمیمات داور مسابقه معترض شد.

* قبل از شروع مسابقه زوران مامیچ و وینفرد شفر برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.


* در دقیقه 48 بعد از مصدومیت زکی‌پور، کمک مامیچ به داور چهارم تذکر داد تا وقت تلف شده را لحاظ کند که در همین لحظه فرهاد مجیدی به سمت او رفت و دو مربی درگیری لفظی پیدا کردند؛ اشکان نامداری نیز برای حمایت از مجیدی وارد قائله شد که مجیدی به مربی الهلال عنوان کرد صدای تو را نمی‌شنوم!
* وریا غفوری، مهدی قائدی، ایسما و همام طارق به طور جدی مشغول گرم کردن هستند تا با نظر شفر وارد بازی شوند.
* تماشاگران استقلال کاملا جو ورزشگاه را در اختیار دارند.
* امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال، خطیر، دکتر نوروزی و همچنین نمایندگان اسپانسر باشگاه در ورزشگاه حاضر هستند و بازی را از نزدیک تماشا می‌کنند.
* در دقیقه 53 نواف العابد بعد از ضربه‌ای که در نبرد هوایی میانه زمین به منشا زد کارت زرد دوم را گرفت و از زمین اخراج شد.
* پس از اخراج نواف العابد، زوران مامیچ و دستیاران او به شدت نسبت به تصمیم داور معترض شدند.
* از بین بازیکنانی که مشغول گرم کردن بودند، طارق همام روی نیمکت نشست، اما غفوری و ایسما همچنان در حال گرم کردن هستند.

* نوع ساخت جایگاه ویژه خبرنگاران در ورزشگاه به گونه ای است که همه آنها مجبور هستند بازی را ایستاده تماشا کنند چون بخش زیادی از دیدشان با پارچه روی تریبون آنها پوشیده شده است.

* بعد از آنکه آفساید خسرو حیدری در دقیقه 61 اعلام شد، منشا و مهدی قائدی نسبت به تایمینگی که مدافع راست استقلال برای رسیدن به توپ رعایت نکرده بود، اعتراض داشتند.

* در دقیقه 88 یکی از دستیاران مامیچ پس از اعتراضات پیاپی به داوری از کنار زمین اخراج شد.

* با تعویض کارلوس ادواردو و آمدن محمد کانو، کاپیتان‌های هر دو تیم تغییر کردند که تغییر ادواردو باتوجه به تجربه بالای او کمی عجیب بود.


بهترین بازیکن


سباستین جووینکو، ستاره ایتالیایی الهلال عربستان مثل بازی‌های اخیرشان امشب هم نمایش موثری در ترکیب تیمش برابر استقلال ایران داشت و علاوه بر زدن یک گل تماشایی، 5 بار خطا گرفت و موجب اخطار برای بازیکنان استقلال شد و همچنین 9 نبرد تن به تن را برد و چهار دریبل موفق و سانترهای خطرناکی انجام داد، اما در این دیدار عبدالله المعیوف، دروازه‌بان الهلال بهتر از او کار کرد و تاثیر بیشتری در کسب پیروزی سعودی‌ها داشت.


عبدالله المعیوف با مهار چهار موقعیت عالی از استقلال خوش درخشید و در هر دو نیمه نمایشی داشت که دروازه الهلال بسته بماند و صاحب برد ارزشمندی شوند؛ ضمن اینکه یک بار خروج او از دروازه نیز از حمله جدی نماینده ایران جلوگیری کرد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.