پخش خودکار ویدیوی بعدی :

برنامه نود بخش اول مصاحبه مصطفی آجرلو، مهدی تاج و عزیزالله محمدی در استودیوی نود

۱۲۹۳ بازدید
منتشر شده در

عزیزالله محمدی درباره برنامه اش جهت ریاست فدراسیون فوتبال گفت: همین که ما سه نفر در اینجا هستیم، نشان می دهد فوتبال چه جایگاهی دارد. فوتبال جزئی از حقیقت زندگی مردم است و آرامش خاطر و شادی را در یک کشور ایجاد می کند. ورزش و فوتبال از بزهکاری و مسائلی شبیه آن جلوگیری می کند. فیفا ۲۰۹ عضو دارد و می بینیم که سازمان ملل اعضای کمتری دارد و این جایگاه ویژه فوتبال را نشان می دهد. اولین کاری که من در صورت ریاست در فدراسیون فوتبال می کنم، این است که این اساسنامه فعلی را بر اساس اساسنامه فیفا اصلاح می کنم. در این اساسنامه تفکیک قوا لحاظ شده است و کمیته اجرایی به شورای سیاست گذاری تبدیل شده است. در این اساسنامه کار اجرائی را به دبیرکل می دهند و اعضای بیشتری در آن وجود دارند تا نظرات بیشتری ایجاد شود. از این طرف کمیته استیناف و اخلاق را جدا کرده و کنگره اعضای این دو نهاد را انتخاب می کند تا نظارت بیشتری ایجاد شود.

وی ادامه داد: من به دنبال خصوصی کردن فوتبال هستم و البته به یکباره نمی توان به این مسئله دست یافت. همچنین به دنبال قدرتمندتر کردن هیات های فوتبال و حمایت از مناطق کمتر توسعه یافته خواهم بود. توسعه و تکامل اتحادیه مربیان و بازیکنان و امثال آن هم از دیگر برنامه هایم است. از طرفی کسب کرسی در AFC و درآمدزایی در فوتبال از دیگر اهدافم خواهد بود. زمانی که من در سازمان لیگ بودم این اتفاق افتاد و حالا می بینیم به شکلی دیگر برای تیم های استقلال و پرسپولیس رخ داده است. من معتقدم که رئیس فدراسیون باید حضور تمام وقت در فدراسیون داشته باشد و به اصطلاح پای کار باشد. از این جهت می گویم پای کار که افراد حاضر در فدراسیون نباید چند شغل داشته باشند.

عزیزمحمدی درباره این که نظر او درباره ماندن یا رفتن کی روش چیست، گفت: من معتقدم که باید امکانات باشد تا دغدغه ای برای صعود نباشد. قرارداد اولی که با کی روش بسته شد، این بود که تیم های پایه را هم زیر نظر داشته باشد و دانش خود را به سایر مربیان هم انتقال دهد و البته او مقصر نیست. ما عرضه نداشتیم تا از یک چنین نیرویی استفاده کنیم. ما کاری کردیم که او پرخاشگری کند و به مسئولان اعتراض کند. او قراداد دارد و هرکس که رئیس شود باید به آن پایبند باشد. ما نمی توانستیم کمپ را درست کنیم یا ورزشگاه دستگردی را در اختیار تیم ملی بگذاریم؟ البته دوستان انقدر سرشان شلوغ بوده که فرصت نکردند به کمپ رسیدگی کنند. ما به جام جهانی برویم، پولی که فیفا می دهد جبران پولی که هزینه کرده ایم، نمی شود؟ کی روش مربی خوب و با کیفیتی است که در تیم ملی تغییر نسل ایجاد کرده است.

پس از مطرح شدن بحث درباره این که رئیس فدراسیون با اکثریت ۵۰ درصد به اضافه یک رای انتخاب می شود یا دو سوم آرا گفت: حفظ کفاشیان در فدراسیون خوب است چون نباید کرسی هایش را از دست بدهد. یک چیزی هم درباره بحث پنجاه درصد آرا یا دو سوم آرا بگویم و آن هم اینکه کفاشیان در دوره قبلی کمتر از دو سوم رای آورد و نصیرزاده گفت منظور قانون پنجاه درصد به اضافه یک است و حالا دوستان می گویند که از این قانون دو سوم فهمیده می شود.

عزیزمحمدی درباره اینکه در صورت انتخابش دبیرکل فدراسیون او چه کسی خواهد بود گفت: آقای فتح الله زاده که نایب رئیس من هستند. آقای اسدی دبیرکل من هست. البته اگر او دبیر من شود مثل الان نخواهد بود که کفاشیان خودش اعمال نظر می کند.اسدی فرد تحصیلکرده و سالم است و می توانم با او کار کنم. او تازه کارش را تازه آغاز کرده و می دانم که با تعامل می توانیم کار را پیش ببریم. من همیشه مستقل بوده ام. الان هم اگر صفایی فراهانی کاندید می شد، کاندید نمی شدم ولی احساس می کنم که می توانم کاری بکنم و آمده ام.

محمدی در پاسخ به این سوال که اگر اسدی را توانمند می داند چرا از او در سازمان لیگ در زمان مسئولیتش استفاده نکرده بود بیان کرد: در سازمان لیگ از نیروهای خود این سازمان استفاده کردم و یک نفر را هم با خودم نیاوردم. آقای اسدی آن موقع در بخش های دیگر بود و در فوتبال نبود.

وی در ادامه اظهاراتش بار دیگر بر این نکته که ۵۰ درصد به اضافه یک رای برای انتخاب کافی است تاکید کرد و در واکنش به اظهارات براتی گفت: در دی سال ۹۰ قرار بود انتخابات برگزار شود و این مسئله به اسفند آن سال موکول شد و تا آن زمان هیات رئیسه قبلی به کار خود ادامه داد. در این دوره هم از اسفند به اردیبهشت انتخابات موکول شد و دولت گفت سرپرست باید فدراسیون را بچرخاند ولی ما گفتیم چون روال قبلی این بوده که هیات رئیسه کار را پیش ببرد، بهتر است سرپرست نگذاریم و الان هم درباره این مسئله باید به روال قبلی که ۵۰ به اضافه یک بود، توجه کنیم.

عزیزمحمدی در ادامه انتقادات تندی را متوجه مهدی تاج و فدراسیون فعلی فوتبال کرد و با اشاره به محقق نشدن درآمدهای فوتبال گفت: ما با خودمان هم شفاف نیستیم. دوستان(آجرلو و تاج) حتی گروه خود را دقیق اعلام نمی کنند. ما سال گذشته برای تبلیغات محیطی در باشگاه سایپا جلسه گذاشتیم و همین آقای تاج گفتند ۲۴ میلیارد گرفتیم و تضمین هم گرفتیم ولی مهر سال گذشته گفتند کلا ۱۷ میلیارد گرفته اند و آقای بهمنی از آن طرف اعلام می کنم ۱۲ و نیم میلیارد گرفته اند. امسال ۱۰۰ میلیارد قرارداد بوده ولی گفتند حدود ۱۶ میلیارد گرفته اند. این درحالی است که باشگاه ها روی این پول حساب کرده اند. بعد یک نکته هم درباره حق پخش تلویزیونی بگویم، اگر حق پخش غیر قانونی بوده چطور ما چند سال بستیم؟ چون ما تعامل کردیم و دعوا نکردیم. الان درآمد اصلی فوتبال باید از تبلیغات محیطی و صدا و سیما باشد. مهم ترین چیزی که من آن را حل می کنم، بحث درآمد زایی باشگاه ها است. کسی که می خواهد کار کند، تمام وقت هم کار کند، وقت کم دارد. چطور می توانیم با نیروهایی که جاهای دیگر هم هستند کار را ادامه بدهیم؟ چگونه می شود در مجمع فدراسیون بازرس قانونی انتخاب نکنند و یادشان برود؟ البته در اینکه در دوره کفاشیان در بخش های فوتسال و فوتبال بانوان و ... پیشرفت داشتیه ایم، شکی نیست ولی این مشکلات هم باید حل شود. باید یک شفاف سازی درباره مسائل مالی ایجاد شود.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد به نفع یکی از دو کاندیدای دیگر در روز آخر انصراف دهد گفت: تا آخر هستم و به نفع کسی کنار نمی روم. من افراد متخصص را به فدراسیون می آورم. هرکدام از ما سه نفر انتخاب شود، هرکاری که بتوانیم برای موفقیت فوتبال انجام می دهیم.

عرفان اس اس ۰۲:۰۱ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

اگر از ابتداي فصل فدراسيون و كميته داوران و كميته انضباطي جلوي جوسازيها و مظلوم نماييهاي پرسپوليسيا مي ايستادن الان شاهد نبوديم با يك باخت شروع كنن به انگ زدن و جوسازي به اميد اينكه بازهم تحت تاثير حوسازيهاشون اتفاقات بسودشون رقم بخوره

زانیار ۰۲:۰۸ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

به عنوان یک پرسپولیسی به کی روش رای دادم چون الان مخالفان کی روش بدونن که مردم کی روش رو میخوان

MN ۰۳:۱۷ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

حق به حق دار رسید

هوادار پرسپولیس ۰۳:۲۲ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

واقعا چقدر رقابت تنگاتنگی داشتن ...جالب بود....هر دو شون محبوب و دوست داشتنی هستن ...رای پرسپولیسی ها شکست ...من که پرسپولیسی بودم و کل خانواده ام به کیروش رای دادیم ....مصلحت تیم ملی باید در نظر میداشتیم ...واینکه کیروش واقعا برای تیم ملی زحمت کشیده و رزومه در خور توجهی داره و اینکه واقعا جانانه با وجود مشکلات فراوان برای امکانات تیم ملی جنگید و حرص خورد خیلی که ارزشمنده واقعا ...برانکو هم خیلی جنتلمن و با شخصیت و تو تیم ملی ایران خیلی خوب کار کرد ...پرسپولیس هم متحول کرد ...یه شانسی که داشت این بود که دادگان رو داشت و امکانات بهتر نسبت به کیروش ...کیروش تو جام جهانی و ملت ها که بازی تدارکاتی در واقع نداشت و خودش یکی دو تا ای که بود جور کرد برای جام جهانی ....اعتباری که شخصیت کیروش داره برای تیم ملی خیلی خوب بود چون کیروش تو دنیا میشناسن همه ...کارش تو تیم ملی ما پیگیری میکنن و برای تیم ملی خیلی خوبه چون بیشتر تو چشم میاد و به نفع جوونای تیم ملی برای ترانسفر شدن به اروپا ....ایشالا کیروش حفظ بشه ....زنده باد کارلوس آریایی...

پریا رضاییان ۰۶:۱۲ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

من هم برانکو رو دوس دارم هم کارلوس‌کیروش عزیز

l ۰۷:۱۴ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

پرسپولیسیم و برانکوام خیلی دوست دارم ولی کی روش ی چی دیگش.الان امکانات پرسپولیس خیلی بیشتر از تیم ملی است

مهراد ۰۸:۵۳ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

۴ از كدوم طرف؟؟؟؟!!!!

پرسپولیسیهای عزیز داوری چی شد؟دسته سه نشانه مظلومیت.تاج ۰۹:۰۱ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

پرسپولیسیها ی عزیز..با برانکو اینقد ننازید..هر تیمی با ایشون مدعیه..مهم اینه بتونین با امثال درخشان مدعی باشین..ضمننا برانکو اسطورتوون نیس اسطور سازی نکنین ایشون بخاطر یک مشت دلار اومدن ایران البته مربی خوبیه و نوش حونش..ولی صد دلار بیشتر باعث میشد تاجی بشه..اگه هم تاج بود ما اواسط نیم فصل قهرمان بودیم...ضمننا داوری چی شد..؟بازیکنتون دقیقه۷۰باید اخراج مبشد افسایدم که دده بار باید دید که تشخیص داده بشه..بلعکس پنالتیهای دربی واخراج نشدن رامین که مثل روز مشخص بود..ولی ما فرافکنی نکردیم واشتباهات داوری رو قبول داریم اصلا جو علیه ترکی درست نشد وشش جلسه محروم نشد..بازی با ملوانم بازیکنی که ده بار باید اخراج میشد گل زد..البته بدون شک شما هم مثال دارین برای نمونه های من..ولی درنهایت به این نتیجه میرسیم که اشتباه داوری برای همه بوده.فرقش اینه که شما زیاد بزرگ نمایی میکنیدبدون اینکه متوجه باشین تیمتون به خاشیه میره و بازیکنا اشتباهاتشون رو گردن داور می اندازن..طرفداران اس نود درصد بعد از داربی به بازیکنان و مربیها گیر دادن تا به داور..رای من هم با احترام به برانکو بابت شخصیتش و زحماتی که برای تیم ملی و پر طرفدارارین تیم ایران کشیده..کارلوس کروش..ادمینن جان لطفا چاپ شودممنون از زحماتت

۰۰۰۰۰۰۰ ۲۲:۰۱ ۱۳.اردیبهشت.۱۳۹۵

برانکو اول میشه

حامد _ تا ابد سرخ ۰۰:۳۶ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵
رای پرسپولیس ها با احترام به برانکو فقط کیروش

نسیم ۰۱:۳۷ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

بدون تردید برانکو اوله مربی با شخصیت وجنتلمن که بدون حاشیه و امکانات کم تیم را به جام جهانی برد و حرمت مردم ایران را همیشه داشته کیروش همش در سفر است و برگشت هم قهر های مکررش همه را خسته کرده با رفتار غیر حرفه ای

stegh ۰۲:۴۵ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

پرسپولیسا به کی روش و تیم ملی دوباره خیانت کردن ما استقلالیها علی رغم اینکه هر چهار گزینه پرسپولیسی هستن یه جورایی , به سوابق رای داده و کی روش را انتخاب نمودیم با وجود اینکه ازش بدی دیدیم و به ناحق رحمتی از تیم ملی دور مانده ولی باز هم حامی سرسخت کارلوس کی روش هستیم.

فقط کی روش

مهدی۶۴ ۰۹:۵۵ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

خدای فوتیال ایران کیروش

مهدی۶۴ ۰۹:۵۵ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

کیوش آریایی

محمد هادی ۲۲:۰۳ ۱۳.اردیبهشت.۱۳۹۵

فقط کارلوس کیروش

سرخ تر از سرخ ۰۰:۳۷ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵
به کیروش رای بدین باعث دلسردیش نشین یاران پرسپولیس زلزله

رای پرسپولیس ها با احترام به برانکو فقط کیروش

تاجی ۲ ستاره ۰۸:۴۳ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

هرچند برانکو برای پرسپولیس خیلی عالی کار کرده ولی خوب شاید خیلی از نوجوون ها خاطراتی که ما از برانکو داریم و اون تیم ملی دوست داشتنی رو یادشون نیست. واقعاً برانکو دوست داشتنیه.

۶۶۶۶۶۶ نه این بار ۴۴۴۴ ۲۲:۰۴ ۱۳.اردیبهشت.۱۳۹۵

والا موندم به کدوم رای بدم به عنوان یه پرسپولیسی

اما پرفسور یه چیز دیگس کلا اخلاق رفتار دو تا شون بینظیره

فاطمه ۲۳:۴۳ ۱۳.اردیبهشت.۱۳۹۵
به عنوان یه پرسپولیسی به کی روش رای میدم چون ما داریم کارنامه این ها رو تو تیم ملی بررسی میکنیم و کاری به تیم پرسپولیس یا اخلاقشون نداریم

شقایق ۰۱:۳۶ ۱۴.اردیبهشت.۱۳۹۵

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.