روضه مسلم بن عقیل درشب اول محرم 98 با نوای حاج میثم مطیعی

۱۴۳ بازدید
منتشر شده در
روضه سوزناک حضرت مسلم بن عقیل درشب اول محرم 98 با نوای حاج میثم مطیعی

مُسْلِم بن عَقیل کیست؟
مُسْلِم بن عَقیل بن ابی طالب (شهادت: سال ۶۰ قمری) سفیر امام حسین(ع) در کوفه در واقعه کربلا و از آل ابی‌طالب بود. مسلم در برخی فتوحات مسلمانان و نیز در جنگ صفین حضور داشت. وی در گزارشی به امام حسین(ع) از آمادگی کوفیان برای حضور امام در کوفه خبر داد.

با نصب عبیدالله بن زیاد به حکومت کوفه توسط یزید بن معاویه، کوفیان از اطراف مسلم پراکنده شدند. مسلم بن عقیل در روز عرفه (سال ۶۰ قمری) دستگیر به دستور عبیدالله به شهادت رسید. علت شکست قیام مردم کوفه هنگام حضور مسلم در این شهر را به دلیل نقش سیاست‌های عبیدالله بن زیاد در ایجاد وحشت بین مردم کوفه و نیز ساختار اجتماعی کوفه که مانع اتحاد و همبستگی مردمان کوفه می‌شد، دانسته‌اند.

مسلم داماد امام علی(ع) بود و نام چند تن از فرزندان او در شمار شهدای کربلا ثبت شده است.

آخرین سخن سیدالشهدا(ع)قبل از شهادت با لشکریان به ظاهر متدین مقابل این بود که شکم های شما از مال حرام پر شده که سخن حق را درک نمیکنید.در واقع عاملی که باعث شهادت سیدالشهدا و جدا شدن سر حضرت نور(ع)شد،لقمه های حرامی بود که در جامعه به وفور یافت میشد.در حال حاضر باید بدانیم لقمه های ربوی و حرام به معنای بریدن سر حضرت نور(عج)میباشد.به امید نابودی کامل ربا و بانکداری ربوی در ایران و سراسر جهان

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.