format_indent_increase سیاسی
۷۶۲ ویدئو

فیلم بازداشت مرضیه هاشمی مجری پرس تی وی در امریکا

۶۶۹ بازدید
منتشر شده در

واکنش کاربران فضای مجازی به خبر بازداشت مرضیه هاشمی مجری پرس تی وی در امریکا /
جزئيات بيشتر درباره بازداشت گوينده پرس تي وي در آمريکا از زبان خبرنگار اين شبکه
خبرنگار پرس تی وی از پایتخت آمریکا به صورت زنده گزارش داد: شرایط مرضیه هاشمی، خبرنگار بازداشت شده این شبکه که در زندانی در واشنگتن دی سی به سر می برد بسیار بد است، زیرا گفته می شود، مأموران آمریکایی حجاب وی را پس از بازداشت، برداشته و همچنین او را از دریافت غذای حلال محروم کرده اند.
مجری این شبکه ابتدا گفت: مرضیه هاشمی، یکی از مجریان شبکه پرس تی وی (که اصالتاً آمریکایی است) و به آمریکا رفت و آمد دارد، بدون هیچ اتهامی در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، بازداشت شد.
مجری این شبکه سپس در گفتگوی زنده با کالین کمپبل خبرنگار این شبکه در واشنگتن گفت: خبر بازداشت مرضیه هاشمی برای من بسیار غافلگیر کننده بود، به ویژه به اینکه هیچ دلیلی برای بازداشت وی ارائه نشده است. البته مرضیه هاشمی در مسافرت های متعددش به آمریکا همواره از بدرفتاری مأموران با خودش به خصوص در فرودگاه آمریکا شکایت داشته است اما تاکنون وی بدین صورت بازداشت نشده بود.
کمپبل افزود این واقعاً نگران کننده است به ویژه گزارش ها در این خصوص که شاید مأموران پس از بازداشت مرضیه هاشمی حجاب وی را برداشته اند و حتی شاید مرتکب برخی دیگر از موارد نقض حقوق دینی این خانم شده باشند. هنوز مشخص نیست چرا وی بازداشت شده است و چرا او را هدف قرار داده اند. هرچند ما تلاش داریم جزییات بیشتری از اطلاعات در این خصوص به دست آوریم، هنوز به عمق این ماجرا و چرایی آن واقف نشده ایم. از اینرو ما همچنان منتظر دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه هستیم.
مجری گفت ما نیز مطمئن نیستیم، ولی به ما گفته شده است که وی (مرضیه هاشمی) را به بازداشتگاهی در واشنگتن دی سی منتقل کرده اند. همچنین گفته می شود که در زندان یا بازداشتگاهی که مرضیه هاشمی در آن نگهداری می شود، وی را از غذای «حلال» که حق دینی هر مسلمان است محروم کرده اند. به نظر شما شرایط وی در آن بازداشتگاه تا چه اندازه بد است؟
کمپبل پاسخ داد : انتظار ندارم شرایط وی از این که تاکنون بوده است بدتر شود. مثلاً انتظار ندارم که وی را با شکنجه هایی مانند «غرق مصنوعی» یا امثال آن مواجه کنند. حتی تصور این مسئله نیز بسیار هراس آور است که بخواهند وی را با چنین شکنجه هایی بیازارند. در هر حال حدس و گمانه زنی ها در این خصوص ادامه دارد به ویژه به این علت که ما اصلاً نمی دانیم چرا وی را دستگیر کرده اند. ما نمی دانیم چه کسی دستور این بازداشت را صادر کرده و چه کسی آن را به اجرا گذاشته است. ما نمی دانیم آنان وی را با چه مسائلی مرتبط دانسته اند که بخواهند بازداشت وی را به آن دلیل توجیه کنند. ما امیدواریم وی را با اقدامات خشن یا تاکتیک های افراطی (شکنجه) مواجه نکنند.
مجری سوال کرد گفته می شود آمریکا مهد آزادگان و سرزمین آزادی بیان و ابراز عقاید است. آیا این عجیب نیست که یک خبرنگار آمریکایی (مرضیه هاشمی) که صرفاً برای پرس تی وی کار می کند، در آمریکا بدون هیچ اتهامی بازداشت شود؟
کمپبل در جواب گفت : همین که وی بدون هیچ علتي دستگیر شده ، این مسئله را بسیار نگران کننده کرده است. آیا این بدان معنا است که سایر روزنامه نگاران یا خبرنگاران به دلایل نامعلوم دستگیر خواهند شد؟ آیا کسانی که برای ایران کار می کنند، یا ایرانی تبار هستند نیز در آمریکا بازداشت خواهند شد؟ هیچکس نمی داند چرا چنین اتفاقی افتاده است. این حقیقت که تاکنون مسئولان آمریکایی هیچ جزییاتی درباره این بازداشت اعلام نکرده اند، مسئله ای بسیار نگران کننده است. ما نمی دانیم که آیا آنان می خواهند افراد دیگری را نیز هدف قرار داده و آنان را نیز دستگیر کنند؟
وی افزود: به نظر من، اعتراضات به این مسئله فردا صبح بیشتر خواهد شد، زیرا اکنون اینجا در پایتخت آمریکا نزدیک نیمه شب است و اکثر افراد خواب هستند. فردا که بیدار شوند این خبر را خواهند شنید و اعتراضات به این مسئله بیشتر خواهد شد و مردم دریافت اطلاعات و جزییات بیشتر درباره این بازداشت را مطالبه خواهند کرد و خواستار پاسخگویی مسئولان آمریکایی خواهند شد.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.