پخش خودکار ویدیوی بعدی :

مجلس عشق و نشاط

۳۸ بازدید
منتشر شده در
کلیپ تصویری | مجلس عشق و نشاط
روایت ضعف ما در "بسته‌بندی" محصولات فرهنگی

تولید: بیان معنوی
مدت زمان: 04:27 دقیقه​​
منبع: هیئت مکتب الحسین - 98/04/21

متن:
جهان جهانِ برندهاست. جهان تبلیغات است. در یک همچین جهانی بعضی‌ها میلیاردها خرج می‌کنند نامی را برند کنند، بعد دیگر با آن برند شروع می‌کنند تجارت کردن. توی محصولات فرهنگی‌مان از صنعت بسته‌بندی خوبی برخوردار نیستیم. بلد نیستیم این را معرفی کنیم. ما اتفاق فوق‌العاده عالی، لطیف و انسانی قشنگی داریم به نام اشک ریختن از سر محبّت. مردم دنیا آرزویشان است یک لحظه این لحظه‌هایی که شما همین‌جوری ارزان توی دستتان هست و غرق هستید تویش، یک لحظه‌اش را تجربه کنند.
توی یک سینمایی، توی یک سریال اگر بتوانند مردم را یک لحظه طوری تحت تأثیر قرار بدهند که شما چه‌جوری توی هیئت اینقدر راحت اشک می‌ریزید؟ اشک بریزند از مردم آن فیلم جهانی می‌شود. خنداندن کاری ندارد، ولی گریاندن، یک گریاندن عاشقانه اصلاً گیر نمی‌آید، توی جهان پیدا نمی‌شود. اینها دارند چی‌کار می‌کنند؟ باورشان نمی‌شود مردم جهان که شما از سر لذّت بردن، از سر حماسه، از سر احساس محبّت بسیار عمیق می‌توانید اشک بریزید. این یک محصول فرهنگی و انسانی است. ما این را نمی‌توانیم معرفی کنیم.
ولی هیچ‌کی خبر ندارد ازش، به حدّی که در مغرب‌زمین یک کشیشی پیدا شده آمده توی سالن آمفی‌تئاتر خیلی بزرگی حتماً دیدید، شروع می‌کند به مناجات خواندن و دعا خواندن، بعد می‌گوید نه همه وایستید این چیزی که من برای شما می‌خوانم سینه بزنید بگویید. رسمی که دارید آن حقیقتی که موجود است، آن اتفاقی که می‌افتد، آن هماهنگی و هارمونی‌ای که بین یک جمعیت هست همه می‌شوند گروه کُر، با هم یک حرکتی را انجام می‌دهند، اینقدر در جهان جذابیت دارد، اینقدر حرکتی مثل حرکت شور در هیئت برای مردم جهان شیرین است و جذابیت دارد و شما فکر نکنید آنها یک‌درصد این را دارند. نه نه، اینجا حرکت شور شما با چیزهایی که آنجا اتفاق می‌افتد خیلی فرق می‌کند.
رفته بودم کانادا این جوان‌های نخبۀ ایرانی که تحصیل می‌کردند آنجا، گفتم حاج آقا ما اینجا درس اخلاق زیاد نیاز داریم. گفتم اتفاقاً اصلاً این‌جور نیست. درس اخلاق می‌خواهید بروید دم مجالس دانس‌های اینها یکشنبه‌ها. از جلسه می‌آیند بیرون ببین چقدر خسته و افسرده و درمانده است. بعد یادت بیاور توی ایران بچه‌ها از هیئت در می‌آمدند بیرون چقدر با نشاط بودند. این دو تا را با هم مقایسه کن. بفهم کجا چه خبری است.
مردم دنیا آرزویشان است یک لحظه این لحظه‌هایی که شما همین‌جوری ارزان توی دستتان هست و غرق هستید تویش، یک لحظه‌اش را تجربه کنند. اینجا حرکت شور شما با چیزهایی که آنجا اتفاق می‌افتد خیلی فرق می‌کند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.