فیلم خلاصه بازی فوتبال یوونتوس و ساسولو

۲۴ بازدید
منتشر شده در
دروازه‌بان بزرگ فوتبال اروپا و باشگاه یوونتوس که در این فصل پس از جدایی یک‌ساله دوباره به چهارچوب دروازه این تیم بازگشته است در دیدار امروز مقابل ساسولو روز کم‌فروغی را پشت سر گذاشت تا همچنان گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اشتباه "مائوریتسیو ساری" مبنی بر استفاده چرخشی از او و "ویسک شزنی" افزایش یابد.


این دروازه‌بان محبوب و 41 ساله امروز در حالی در یک بازی خانگی درون دروازه قرار گرفت که شاید تصورش را هم نمی‌کرد که ساسولو تا به این حد در ورزشگاه خانگی یووه این تیم را تا به این حد تحت‌فشار بگذارد و بتواند یک تساوی باارزش را با خود از تورین به ارمغان ببرد. بوفون در دریافت هر دو گل یوونتوس مخصوصاً گل دوم تا حد زیادی مقصر بود و شاید اگر امروز شزنی به‌جای او درون دروازه قرار داشت امروز آن‌ها به‌جای کسب یک امتیاز می‌توانستند با سه امتیاز زمین‌بازی را ترک کنند تا صدر جدول "سری آ" را به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر به رقیب سنتی خودشان اینتر تعارف کنند.


گل اول ساسولو در دقیقه 23 در شرایطی به ثمر رسید که درست دو دقیقه قبل ضربه زیبای بونوچی، یووه را از حریف سرسخت خودش پیش انداخته بود اما "ژرمی بوگا" با یک ضربه چیپ استثنایی درحالی‌که بوفون نقش زمین شده بود گل اول ساسولو را به ثمر رسانده بود و شاید می‌شد در دریافت این گل تا حدی به گلر پرافتخار حق داد اما در دریافت گل دوم به‌هیچ‌وجه نمی‌توان از اشتباه محرز او به‌سادگی گذشت. درهمان ابتدای نیمه دوم بوفون درحالی‌که به خاطر یک خروج اشتباه به سمت دروازه خودش برمی‌گشت در تشخیص موقعیت چهارچوب، دچار اشتباه بچه‌گانه‌ای شد تا شوت نه‌چندان محکم "کاپوتو" با برخورد به دستان او روانه دروازه شود.


در ادامه تلاش بی‌وقفه تورینی ها برای باز کردن دروازه ساسولو تنها منجر به زدن یک گل آن‌هم از نقطه پنالتی توسط رونالدو شد تا این دیدار با تساوی دو بر دو خاتمه یابد. بدون شک مقصر از دست رفتن این دو امتیاز خانگی کسی نبود جز جیان لوییجی بوفون دوست‌داشتنی. نمایش ضعیف بوفون ممکن است باعث شود ساری برای استفاده دوباره از این اسطوره فوتبال ایتالیا در درون دروازه دچار شک و تردید شود که باید در ادامه منتظر بمانیم و ببینیم او در آینده چه تصمیمی برای استفاده از گلرهای تیمش خواهد گرفت.اما نکته جالب دیگر تفاوت سن قابل توجه بوفون با همتای خود درون دروازه رقیب بود.استفانو توراتی، دروازه بان ساسولو امروز اولین بازی خود در سری آ را انجام داد. توراتی در 5 سپتامبر 2001 در میلان به دنیا آمد و تنها 18 سال دارد. این بدان معناست که وقتی جیجی بوفون 41 ساله که اولین بازی خود را در پیراهن یوونتوس در 26 آگوست 2001 انجام داد، توراتی هنوز متولد نشده بود.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.