پخش خودکار ویدیوی بعدی :

فیلم مشروح سخنان سيد حسن نصرالله در گفتگو با الميادين

۷۹۷ بازدید
منتشر شده در

سيد حسن نصرالله افزود با وجود اینکه به تازگی شصت ساله شدم هیچ مشکل جسمانی ندارم.
وي شایعات درباره بیماری یا مرگش را خنده دار توصیف کرد و افزود: علت اینکه در این دو ماه حضور نداشتم این بود که در این مدت هیچ مناسبتی برای سخنرانی وجود نداشت.
تونل های کشف شده در مرز لبنان بسیار قدیمی هستند
سید حسن نصرالله گفت آنچه برای ما تعجب برانگیز بود آنکه اسرائیل بسیار دیرهنگام تونل ها را کشف کرد. این تونل ها قدیمی هستند و تاریخ حفر یکی از آنها به 13 سال قبل باز می گردد. این موضوع برای دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی یک شکست است.
وي افزود" موضوع وجود تونل های دیگر باید در ابهام بماند. یکی از تونل های قدیمی در اراضی اشغالی قرار داشت. اینکه نتانیاهو اعلام کرد که تونل ها برای حمله به الجلیل حفر شده اند نشان داد که ما در گفتار خود صادق هستیم. شهرک نشینان صهیونیست باید بررسی کنند که آیا مقامات این رژیم با آنها صادق هستند؟
کشف تونل ها به نفع ما تمام شد
دبیرکل حزب الله لبنان گفت نتانیاهو با سخنان خود به ما خدمت کرد چرا که ترس و وحشت را به دل شهرک نشینان انداخت. کشف تونل ها مستحق این میزان تبلیغات و جنجال نبود اما به هر حال خدمت بزرگی به ما کرد.
سید حسن نصرالله گفت عملیات در الجلیل نیازمند استفاده از تمام طول مرز لبنان با اراضی اشغالی است و ما این در مورد آن تصمیم خواهیم گرفت. ورود به الجلیل بخشی از برنامه ماست و ما قادر به انجام آن هستیم و در مورد آن بر اساس تحولات جنگ احتمالی تصمیم می گیریم.
حمله به لبنان برای اسرائیل پشیمانی به بار می آورد
دبیرکل حزب الله لبنان گفت آیا می توان باور کرد که حزب الله برای وارد کردن هزاران رزمنده خود به الجلیل فقط از چهار تونل استفاده کند؟
وی افزود: اگر اسرائیل به لبنان حمله کند پشیمان خواهد شد زیرا هزینه های جنگ بیش از آن چیزی است که تصورش را دارند.
سید حسن نصرالله گفت ما به هرگونه تعرض اسرائیل پاسخ خواهیم داد چه جنگ باشد یا ترور شخصیت های حزب در لبنان.

هشدار دبیرکل حزب الله در مورد جاه طلبی های نتانیاهو
سید حسن نصرالله در ادامه گفت آمادگی روانی در غزه به ویژه بعد از پیروزی اخیر نشان می دهد که اهالی این منطقه با رژیم صهیونیستی کنار نمی آیند و برای پاسخگویی نظامی به تجاوزات این رژیم آماده است.
وی افزود: به صهیونیستها هشدار می دهم که نتانیاهو با جاه طلبی های خود مرتکب اشتباهات بزرگی می شود.

عملیات کشف تونل ها عملیات الجلیل را ملغی نمی کند
دبیرکل حزب الله لبنان گفت عملیات کشف تونل ها عملیات حزب الله در الجلیل را ملغی نمی کند.
وی افزود: نتانیاهو در عملیات سپر شمال موفقیت بزرگی در توهماتش به دست آورد.

بدون هیچ پیش شرطی آماده گفتگو درباره راهبرد دفاعی لبنان هستیم
سید حسن نصرالله گفت بدون هیچ پیش شرطی و در هر مکان و زمان آمادگی گفتگو درباره راهبرد دفاعی لبنان را داریم.

رژیم صهیونیستی در سوریه شکست اطلاعاتی سختی خورده است
دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه درباره تحولات در سوريه تاکيد کرد ترس و وحشت اسرائیل از اوضاع سوریه بسیار شدید است زیرا این رژیم در سوریه شکست اطلاعاتی سختی خورده است.
وی با اشاره به اين که با نزدیک شدن به زمان انتخابات در اسرائیل باید انتظار هرگونه کار غیرعقلانی از سوی نتانیاهو را داشته باشیم خاطر نشان کرد حزب الله در جنگ 33 روزه سال 2006 موشک هایی در اختیار داشت که برد آنها به تل آویو می رسید.
سید حسن نصرالله گفت وضعیت امروز سوریه نسبت به سال 2011 در بهترین حالت قرار دارد. ارتش سوریه و متحدانش قادر به حل نظامی مشکل شمال سوریه هستند.

تعداد زیادی موشک دقیق در اختیار داریم
سید حسن نصرالله گفت موشک های دقیقی به تعداد کافی برای ورود به هرگونه جنگی در آینده در اختیار داریم.
وي افزود ما به موشک های دقیق دست یافته ایم و تلاش های نتانیاهو برای مقابله با این امر از طریق حمله به سوریه بی فایده است.

کردهای شرق فرات را برخی کشورهای عرب تغذیه مالی می کنند
دبیرکل حزب الله لبنان گفت گروه های کرد در شرق فرات که از سوی آمریکا حمایت می شوند توسط کشورهای عرب منطقه خلیج فارس تغذیه مالی می شوند.
وی افزود: اینکه اردوغان به توافقنامه اضنه (آدانا) اشاره کرده است نشان می دهد که به هر صورت باید به راه حل حضور ارتش سوریه در شمال این کشور تن داد.
در مورد ادلب اولویت با حل سیاسی است
سید حسن نصرالله همچنين خاطر نشان کرد همه تمهیدات لازم برای آزادسازی ادلب اندیشیده شده بود اما ترکیه به بهانه مسائل انسانی مانع از آغاز عملیات شد.
وی افزود: همه گزینه ها در مورد ادلب روی میز است اما اولویت با حل سیاسی است.

هدف سوریه و متحدانش خشکاندن ریشه داعش است
دبیرکل حزب الله لبنان گفت زمانی که ریشه داعش در شرق فرات کنده شد ارتش سوریه و متحدانش خیالشان راحت می شود.
وی افزود: عامل تکمیل نشدن عملیات در البوکمال، آمریکا بود.
خروج آمریکا از سوریه راهبرد جدید این کشور است
سید حسن نصرالله همچنين تاکيد کرد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به خودی خود شکست آمریکاست اما این اقدام راهبرد جدید این کشورش و نسخه ترامپی توطئه آمریکاست.
دیدار رئیس جمهوری سودان از دمشق با چراغ سبز عربستان انجام شد
دبیرکل حزب الله لبنان گفت دیدار عمر البشیر رئیس جمهوری سودان از دمشق با چراغ سبز عربستان انجام شد.
علت رو آوردن کشورها به سوریه خروج آمریکا از این کشور است
سید حسن نصرالله با بيان اين که علت رو آوردن کشورها به سوریه خروج آمریکا از این کشور است افزود این مسئله بعد از نشستی صورت گرفت که برای ارزیابی اوضاع در ابوظبی برگزار شده بود.
تصمیمات ترامپ عربستان و امارات را به هراس انداخت
دبیرکل حزب الله لبنان گفت تصمیمات ترامپ عربستان و امارات را به هراس انداخت. آنها به این نتیجه رسیدند که خطر بزرگ، ترکیه است نه ایران.
مقاومت دمشق در برابر اتحادیه عرب از زبان دبیرکل حزب الله لبنان
سید حسن نصرالله گفت به سوریه پیام دادند که برای بازگشت به اتحادیه عرب باید درخواست ارائه کند دمشق هم به آنها اعلام کرد همان کسی که سوریه را اخراج کرده است باید آن را برگرداند.
سفر مخفيانه شماري از مقامات بلندپایه عرب به دمشق
دبیرکل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد تعدادی از مسئولان بلندپایه عرب از جمله مقامات امنیتی برای دیدار با مقامات سوریه به دمشق سفر کرده اند که من نمی توانم اکنون از آنها نام ببرم.
بازنده اصلی در سوریه، رژیم صهیونیستی است
سید حسن نصرالله گفت آمریکایی ها در سوریه شکست خوردند اما بازنده اصلی نتانیاهو بود. نتانیاهو در آمریکا و روسیه تلاش زیادی برای اخراج ایران از سوریه کرد اما شکست خورد و به جایی نرسید. اسرائیل همه آمال و آرزوهایش را در سوریه از دست داد. اکنون سوریه قوی تر از قبل شده است.
پدافند هوایی قوی سوریه هشداری برای نتانیاهو است
دبیرکل حزب الله لبنان گفت احتمالا برای مقابله با تعرضات اسرائیل به سوریه تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهیم کرد زیرا تعرضات اخیر بسیار خطرناک بود. نتانیاهو بهتر است به تغییرات اخیر و دستیابی سوریه به پدافند هوایی قوی توجه کند. نتانیاهو بداند که روسیه نمی تواند عامل باز بودن فضا برای اقداماتش باشد.
محور مقاومت پاسخ اسرائیل را خواهد داد
سید حسن نصرالله همچنين تاکيد کرد نتانیاهو نباید دچار اشتباه شود زیرا محور مقاومت و در راس آن سوریه پاسخ اقداماتش را خواهد داد.
بن سلمان می خواهد حکومت 50 ساله اش را تضمین کند
دبیرکل حزب الله لبنان گفت ماموریت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بازاریابی و تبلیغ برای معامله قرن است تا در مقابل، حکومت 50 ساله اش تضمین شود اما او هیچ کاری برای معامله قرن نمی تواند انجام دهد.
با همه گروههای فلسطینی رابطه داریم
سید حسن نصرالله گفت ما با همه گروههای فلسطینی رابطه داریم و روابط مان با تشکیلات خودگردان هم خوب است.
عربستان مانع گفتگو در بحرین است
دبیرکل حزب الله لبنان گفت معارضان بحرینی از برخی کشورها از جمله قطر و کویت و ترکیه خواستند تا میان آنها و حکومت میانجیگری کنند اما آنچه مانع گفتگو در بحرین می شود عربستان سعودی است.
مقاومت یمنی ها اسطوره‌ای است
سید حسن نصرالله گفت مقاومت یمنی ها در برابر جنگ سعودی افسانه ای است و شایسته تدریس و مطالعه است. مشخص شد که امارات و عربستان علیرغم جنگ شدیدی که علیه یمنی ها به راه انداختند اما نمی توانند ملت یمن را به کرنش وادار کنند.
نصرالله اظهارات رئیس جمهور و وزیر خارجه لبنان را ستود
دبیرکل حزب الله لبنان گفت اظهارات رئیس جمهور و وزیر خارجه لبنان درباره ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب بسیار مهم بود. علاوه بر این سخنان وزیر خارجه در مورد ضرورت حل مسئله ربوده شدن امام موسی صدر اهمیت زیادی داشت.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.