روایتی از یک «تولید ملی»/ قلب تمام ايران برای سرانجام کوو ايران برکت تپيد

۱ بازدید
منتشر شده در

بعد از چند روز که ثبت نام‌ها و تعداد افراد واجد شرایط به حد مناسبی رسید، وزارت بهداشت مجوز آغاز مطالعه فاز اول تست انسانی را صادر کرد. روز نفس گیر و حساس بالاخره از راه رسید و نهم دی ماه ۱۳۹۹ روزی مصادف با ایام شهادت حضرت زهرا (س) واکسیناسیون با واکسن تمام ایرانی کرونا بر روی ۵۶ نفر کلید خورد.

هتل ارم، مقر آغاز کار بود و همگی آن جا جمع بودند. کوو ایران برکت اسمش بود و همه منتظر بودند که ببینند قرار است چه اتفاقی را رقم بزند؟

اما دلشوره و اضطرابی همراه همه بود. دور و بر را که نگاه می‌کردی همه در تلاطم بودند، آن روز قرار بود سه نفر اولین کسانی باشند که این واکسن را دریافت می‌کنند. طبق زمان بندی تعیین شده، تزریق بر روی داوطلبان انجام شد و خداروشکر مشکلی پیش نیامد. از آن روز به بعد افراد زیادی مورد مطالعه قرار گرفتند و در نهایت فاز اول با تزریق واکسن بر روی ۵۶ نفر به پایان رسید و نتایج آن به سازمان غذا و دارو ارسال شد و پس از تأیید، کوو ایران برکت مجوز ورود به مطالعه فاز دو و سه انسانی را نیز گرفت.
حالا وقت خداحافظی بود. خداحافظی با ۵۶ داوطلب دریافت کننده واکسن در فاز اول. مراسمی برگزار شد و همه افرادی که سینه سپر کرده بودند و به نوعی بلای جان یک ملت شده بودند به این مراسم دعوت شدند. پای حرف زدن با هر کدامشان که می‌نشستی انگیزه و هدفی داشتند از این داوطلبی! البته خودشان هم خاطراتشان کم بود. دو هفته کنار یکدیگر در هتل زندگی کرده بودند که مبادا برایشان اتفاقی بیوفتد. دائما تحت مراقبت و پیگیری بودند تا روز خداحافظی. همه ی آن‌ها یک وجه مشترک داشتند آن هم لبخند بود. هیچ کدام ناراضی نبودند و همه با همین لبخند از آنجا خداحافظی کردند و رفتند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.