پخش خودکار ویدیوی بعدی :

بررسی دوربین پاناسونیک GH5S

۷ بازدید
منتشر شده در

مهندسان پاناسونیک، لومیکس GH5S را تنها با یک هدف توسعه داده‌اند؛ تسخیر بازار فیلمبرداران حرفه‌ای و سینمایی.

اگر تجربه‌ی ضبط کلیپ‌های ویدئویی حرفه‌ای را داشته باشید، قطعا تاکنون با سری GH‌ دوربین‌های پاناسونیک آشنا بوده‌اید؛ محصولاتی که درکنار قیمتی رقابتی با قابلیت‌های متعدد فیلم‌برداری، برای رقابت با بزرگان این عرصه تا دندان مسلح شده‌اند. همین موضوع به افزایش درخورتوجه محبوبیت دوربین‌های بدون‌آینه و میکرو چهارسوم سری لومیکس GH‌ پاناسونیک منجر شد.

مقاله‌ی مرتبط:
دوربین‌های میکرو چهارسوم چیست و چگونه صنعت عکاسی را متحول کرد؟
پاناسونیک با معرفی GH5 در سال ۲۰۱۷، جان تازه‌ای به سری دوربین‌های عکاسی میکرو چهارسوم خود بخشید. این دوربین با امکانات بسیار در بخش فیلم‌برداری، به‌سرعت به گزینه‌ی محبوبی بین کاربران تبدیل شد. پس از یک سال از عرضه‌ی GH5، پاناسونیک در اقدامی دور از انتظار، نسخه‌ی توانمند‌تر این دوربین را خاص کاربران حرفه‌ای و به‌خصوص سینمایی رونمایی کرد.

لومیکس GH5S بسیاری از قابلیت‌های برادر خود را در بدنه‌ای مشابه به ارث برده است. با این حال پاناسونیک با کاهش رزولوشن حسگر و افزایش توان پردازشی، عملکرد بهتر در شرایط نوری اندک در کنار قابلیت ضبط رزولوشن‌ و نرخ‌فریم بیشتر را به ارمغان آورده است. پاناسونیک حتی الگوریتم پردازش تصاویر و تولید رنگ را در این دوربین تغییر داده و آن را به نمونه‌ی موجود در دوربین‌‌های فیلم‌برداری حرفه‌ای خود نزدیک کرده است تا کاربران قادر به استفاده از آن به‌عنوان B Cam در پروژه‌های حرفه‌ای باشند.

پاناسونیک تلاش زیادی برای سلطه بر بازار دوربین‌های مخصوص فیلم‌برداری انجام داده و GH5S یکی از جدی‌ترین اقدامات غول ژاپنی دنیای فناوری است که در ادامه به بررسی عمیق آن پرداخته‌ایم. در نظر داشته باشید، با توجه به مشخصات فنی (به‌خصوص رزولوشن حسگر) و کاربری GH5S، در این مقاله تنها به بررسی عملکرد دوربین در زمینه‌ی فیلم‌برداری پرداخته شده است.

دوربین پاناسونیک GH5S را شرکت آژند سرویس، نماینده‌ی رسمی پاناسونیک در ایران دراختیار زومیت قرار داده است.

بررسی ویدئویی

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.