آموزش پخت زولبیا و بامیه-خانم بخشی

۵۸۰ بازدید
منتشر شده در

مواد لازم بامیه
آرد گندم 1 پیمانه
آب 1 پیمانه
عسل 1 ق س
کره یا روغن جامد 50 گرم
وانیل 8/1 ق چ
تخم مرغ 3 عدد
زعفران حل شده 1 ق س
روغن مایه به میزان لازم
شربت قوام آمده 2 پیمانه
بامیه - پنجشنبه 3/4/95

ابتدا ظرف دیواره دار را روی گاز گذاشته و یک لیوان آب را داخل آن ریخته و کره را به آن اضافه می کنیم تا به صورت سوزن جوش برسد. سپس آرد گندم الک شده را درون آب می ریزیم و خوب با هم مخلوط می کنیم تا خمیر یک تکه به دست بیاید به صورتی که خمیر از ظرف کاملا جدا شود. حال باید خمیر کناری بماند تا کاملا خنک شود. وقتی خمیرمان خنک شد آن را درون کاسه همزن می ریزیم و تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه می کنیم و هر کدام را جداگانه به مدت 5 دقیقه با خمیر خوب هم می زنیم. پس از این کار عسل را به خمیر اضافه می کنیم (دلیل استفاده از عسل برای طلایی رنگ شدن بامیه می باشد) و بعد وانیل و زعفران دم کرده را نیز به خمیر می افزاییم.
اکنون مواد را داخل قیف یکبار مصرف می ریزیم و از سری شکوفه استفاده می کنیم و روغن که خوب داغ شد مواد را داخل روغن می ریزیم و با استفاده از قیچی که نوک آن را کمی چرب کرده ایم بامیه ها را به اندازه دلخواه قیچی می کنیم و پس از سرخ شدن بلافاصله داخل شهد می ریزیم وقتی رنگ طلایی به خود گرفت از شربت خارج می کنیم.
نکته: برای تهیه شربت باید میزان آب و شکر برابر باشد و وقتی خوب قوام آمد به آن گلاب و زعفران و یا از دانه های معطر استفاده می کنیم و برای جلوگیری از شکرک زدن به آن چند قطره جوهرلیمو یا آبلیمو اضافه می کنیم.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.