رفتار نژادپرستانه کارکنان استارباکس در فیلادلفیا

۳۵ بازدید
منتشر شده در
پس از دستگیری دو جوان سیاهپوست در شعبه استارباکس در فیلادلفیا،‌ شهردار این شهر خواستار برگزاری جلسه‌ای شد تا سیاست کافه‌های استارباکس در برخورد با مشتریان بررسی شود.

ویدئوهای منتشر شده روی اینترنت نشان می‌‌دهد که مأموران پلیس فیلادلفیا در یک کافه استارباکس به دو جوان سیاهپوست دستبند می‌زنند و آنها را با خود می‌برند.

جیم کنی،‌ شهردار این شهر روز یکشنبه گفت از دیدن نام شهرشان در صدر خبرها، به خاطر چنین اتفاقی که «نمونه تبعیض نژادی در سال ۲۰۱۸ میلادی» است «دلشکسته» شده است.

ریچار راس،‌ رئیس پلیس این شهر از این بازداشت‌ها دفاع کرد و گفت کارکنان با پلیس تماس گرفته اند و گفته اند که این مردان مزاحمت ایجاد کرده‌اند. آنها وارد کافه‌ شده‌اند و خواسته‌اند به دستشویی بروند اما چون چیزی سفارش نداده‌ بوده‌‌اند درخواستشان رد شده است و کارکنان با پلیس تماس گرفته‌اند.

آقای راس که خود سیاهپوست است افزود که نیروهایش سه بار از این مردان درخواست کرده‌اند که از کافه بروند اما آنها مقاومت کرده‌اند. سپس پلیس آنها را دستگیر و به فاصله کمی آزاد می‌کند.

شماری از شهروندان با تجمع در برابر این شعبه استارباکس با شعارهایی نظیر «قهوه هم سیاه است»، «خیلی کوچک، خیلی شیری (سفید)» نسبت به این رفتار اعتراض کردند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.