طرز تهیه کراکت سیب زمینی غذایی ارزان ولی بسیار لذیذ

۴۴ بازدید
منتشر شده در
راکت سیب زمینی از انواع فست فودهای خوشمزه و خوش طعم است و شما می توانید بعد از غلطاندن کراکت سیب زمینی در تخم مرغ و آرد آن را درون روغن داغ سرخ کنید. در طرز تهیه کراکت سیب زمینی از تخم مرغ و سیب زمینی و پودر پاپریکا و پودر آویشن و پنیر پیتزا و پنیر پارمزان و آرد سوخاری و آرد گندم و نمک استفاده می شود.

کراکت سیب زمینی و کراکت مرغ از انواع فست فودهای سالم و لذیذ هستند و اگر شما به سرو انواع فست فود در منزل علاقه مند هستید بهتر است از تهیه این نوع کراکت ها در منزل غافل نشوید.

تزیین کراکت سیب زمینی

مواد لازم
سیب زمینی : دو عدد
تخم مرغ : دو عدد
پودر پاپریکا : یک قاشق مرباخوری
پودر آویشن : نصف قاشق مرباخوری
پنیر پیتزا : سه قاشق غذاخوری
پنیر پارمزان : یک قاشق غذاخوری
آرد سوخاری : به میزان لازم
آرد گندم : به میزان لازم
نمک : به میزان لازم
طرز تهیه کراکت سیب زمینی
برای تهیه کراکت سیب زمینی ابتدا سیب زمینی ها را آبپز کنید و پوست آن ها را بگیرید.

دستور تهیه کراکت سیب زمینی

سیب زمینی های پخته شده را رنده کنید سپس پنیر پیتزا و پودر آویشن و پودر پاپریکا و پنیر پارمزان و نمک را درون سیب زمینی های رنده شده بریزید و همه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید تا خمیر یکدستی بدست آید.

کراکت سیب زمینی

توجه داشته باشید در صورت گرم بودن سیب زمینی ها پنیر نرم و منسجم می شود. در مرحله بعدی دستور پخت کراکت سیب زمینی از خمیر گلوله های کوچکی به اندازه گردو بردارید و آن ها را روی کاغذ روغنی قرار دهید سپس کراکت ها را درون فریزر قرار دهید تا سفت شوند و یخ بزنند. درون کاسه ای مناسب تخم مرغ را با مقداری نمک بریزید سپس تخم مرغ را هم بزنید و گلوله های کراکت را از فریزر بیرون آورید و آن ها را به تخم مرغ آغشته کنید.

غلطاندن کراکت سیب زمینی در تخم مرغ

کراکت ها را درون آرد گندم بغلطانید.

غلطاندن سیب زمینی در آرد

برای بار دوم نیز کراکت ها را به تخم مرغ آغشته کنید و دوباره کراکت های سیب زمینی را درون آرد سوخاری بغطانید.

طرز تهیه کراکت سیب زمینی
در مرحله آخر طرز تهیه کراکت سیب زمینی درون تابه ای مناسب به مقدار لازم روغن بریزید و تابه را روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن داغ شود سپس گلوله های کراکت را درون روغن سرخ کنید تا طلایی رنگ شوند و پنیر درون کراکت ها آب شود.

سرخ شدن کراکت سیب زمینی

توجه داشته باشید که سوخاری شدن کراکت ها به مدت ۵ دقیقه طول می کشد و شما می توانید بعد از سرخ شدن کراکت سیب زمینی آن ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی کراکت ها گرفته شود سپس کراکت های سیب زمینی را با سس میل کنید. می توانید برای تزیین کراکت سیب زمینی از روش های تزیین فلافل استفاده کنید.

کراکت سیب زمینی

توجه داشته باشید که در پخت کراکت سیب زمینی باید از روغن داغ استفاده کنید تا کراکت ها وا نروند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.