پخش خودکار ویدیوی بعدی :

ماجرای علت حاضر نشدن نمایندگان دولت در برنامه بدون توقف برای پاسخگویی

۲۶۹ بازدید
منتشر شده در
ماجرای علت حاضر نشدن نمایندگان دولت در برنامه بدون توقف برای پاسخگویی
«رضا غلامحسین‌نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا صراحت کلام برنامه «بدون توقف» منجر به توقیف برنامه شده؟ گفت: خوشبختانه مدیران صدا و سیما و مدیر شبکه سه با حمایت ویژه‌ای که از این برنامه داشتند به شایعات در این خصوص پایان داده شد.در حقیقت این برنامه پلی است برای ارتباط با میلیون‌ها جوان ایرانی که چالش‌های خود را از طریق کارشناسانی که در این برنامه از میان خودشان انتخاب می‌شوند در میان بگذارند تا مسئولین و نهادهای مختلف و شخصیت های مختلف سیاسی و فرهنگی از این طریق صدای خودشان را به جوان‌ها خواهند رساند.

وی ادامه داد: خدا را شکر برنامه منظم و تیم هم پرتوان و پر انرژی ادامه می‌دهد. با توجه به بازخوردهای مثبتی که از بینندگان برنامه داشتیم، ان شاءالله سال آینده نیز بدون توقف به شبهات جوانان عزیز می‌پردازیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که برنامه‌ریزی بدون توقف برای سال آینده چیست؟ نیز عنوان داشت: به یاری خدا سال جدید که در واقع فصل جدید بدون توقف هم آغاز می‌شود، رویکرد برنامه نیز پاسخ به شبهات جوانان در حوزه‌های مختلف است. قطعا تغییراتی هم وجود دارد که در جهت بهبود کیفیت برنامه است.

غلامحسین‌نژاد درباره اینکه چه فرایندی برای حضور پرسشگران در برنامه وجود خواهد داشت نیز توضیح داد: حضور کارشناسان در برنامه به چند طریق صورت می‌گیرد. اول کسانی که به سامانه پیامکی و درگاه‌های ارتباطی برنامه درخواست حضور داده و رزومه ارسال کرده‌اند که پس از بررسی رزومه و داشتن شاخص‌های حضور در برنامه که از الزامات حضور در برنامه تلویزیونی است به برنامه دعوت می‌شوند. دوم فعالان دانشجویی هستند که حضورشان در برنامه غنای مضاعفی را به همراه داشته است. درصد کمی هم به تناسب برنامه از دوستان رسانه و فعالان رسانه‌ای و اجتماعی دعوت شده‌اند.

این تهیه‌کننده درباره دعوت و انتخاب مهمانان برنامه نیز اظهارداشت: برنامه بدون توقف میزبان همه احزاب و گروه‌ها و تفکرات است. تریبون بدون توقف برای همه تفکرات فرصتی برابر ایجاد می‌کند و این امکان وجود دارد که تعامل با تمام دستگاه‌ها و احزاب وجود داشته باشد چرا که اساس وجودی بدون توقف پاسخ به شبهات جوانان است و بدون حضور افکار مختلف این مهم اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال حضور جناب پزشکیان نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و همچنین دکتر خرازی از طیف اصلاح طلب و حضور جناب زاکانی و دکتر قالیباف هم از طیف اصولگرا بیانگر این موضوع است. البته از آقای دکتر عارف هم دعوت کردیم که متاسفانه حضور پیدا نکردند.

تهیه‌کننده بدون توقف در پاسخ به اینکه چرا تا به حال از دولت کسی به برنامه بدون توقف دعوت نشده؟ نیز تصریح کرد: ما از همه قوا جهت حضور در برنامه دعوت کردیم. قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی دعوت ما را قبول کردند و در برنامه حضور پیدا کردند. همچنین از شورای نگهبان دعوت کردیم و پاسخ مثبت بود.

وی تاکید کرد: بارها و بارها ما از اعضای دولت محترم دعوت کردیم که در برنامه حضور داشته باشند اما متاسفانه تاکنون نتیجه نداشته است. در واقع همه دعوت شده‌اند هم پیگیری شده تا این اتفاق بیافتد. جناب جهانگیری، واعظی، نوبخت، آشنا از جمله عزیزانی هستد که علی‌رغم پیگیری‌های فراوان نتیجه بخش نبوده و تنها قوه‌ای که نماینده نداشته دولت بوده است. ما همچنان منتظر این عزیزان هستیم چرا که معتقدیم با روحیه تعاملی که در ساختار برنامه وجود دارد نتایج مثبتی برای جامعه و جوانان عزیز و مجموعه حاکمیتی خواهد داشت.

وی همچنین درباره اینکه به نظر شما نیامدن و پاسخگو نبودن دولتی‌ها به چه دلیل است؟ بخاطر این نیست که پاسخی ندارند؟ گفت: ما پیش داروی نمی‌کنیم که با چه انگیزه‌ای نمی‌آیند اما امیدواریم اگر تا الان هم حضور پیدا نکرده‌اند و پاسخگوی مشکلات و شبهات مردم نبوده‌اند به این دلیل نباشد که ترس از پاسخگویی داشته باشند و اینکه بخواهند پاسخ مناسبی به مردم و جوانان ندهند چون ما یک برنامه چالشی هستیم و میهمان برنامه باید پاسخگوی شبهات مردم و جوانان باشد. ما هم قضاوت نمی‌کنیم که به این دلیل نمی‌آیند و پاسخ منفی داده‌اند. ما تایید نمی‌کنیم این موضوع را و ما همچنان منتظر حضور مسئولین محترم از دولت هستیم و بین قوا تنها جای دولت در برنامه خالی بوده است.

این تهیه‌کننده درباره بازخوردهای مخاطبان برنامه نیز اظهارداشت: تا به حال بازخوردهای خیلی خوبی داشته‌ایم که موجب شده برنامه تا این حد پویا و فعال باشد نظرات سازنده بینندگان ما را ترغیب می‌کند توان بیشتری را برای تولید بگذاریم و با حساسیت بیشتری برنامه را تولید کنیم از این رو شما بعضا حواشی را می‌شنوید که این طبیعت هر برنامه پربیننده و موفقی است از این رو خوشحالیم.

وی در پایان گفت: از همین جا از همه تفکرات و مسئولان بخصوص دولتی‌ها که این مصاحبه را می‌خوانند دعوت می‌کنم که در برنامه حضور یابند تا بتوانیم فرهنگ صحیح و نتیجه بخش گفت‌وگو و مذاکره را بین جامعه و مسئولین بیش از پیش ساری و جاری کنیم.

برنامه ترکیبی- چالشی «بدون توقف» با تهیه‌کنندگی رضا غلامحسین نژاد از شنبه تا چهارشنبه در ساعت ۱۹:۲۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.