پخش خودکار ویدیوی بعدی :

عراقچی: در برجام ملاک و قاضی خودمان هستیم.

۹۸ بازدید
منتشر شده در

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا برجام را با واژه های شرم آور، بدترین و احمقانه ترین توافق می خواند افزود: اینکه گفته می شود نهادی بین المللی مانند آژانس که بر تعهدات ما دربرجام نظارت دارد باید بر تعهدات آمریکایی ها نیز نظارت داشته باشد وجود ندارد.
عراقچی گفت: در همه نهادهای بین المللی آمریکایی ها حضور دارند و نمی توان به آنها برای نظارت بر آمریکا در اجرای تعهداتش اعتماد کرد بنابراین بر اساس برجام تصمیم گیرنده نهایی درباره ماندن یا خارج شدن از برجام با خودمان است و طرف های ما برای این کار باید به شورای امنیت بروند.
وی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی نهاد فنی است و بر برنامه هسته ای همه کشورها نظارت می کند.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: هیچ نهاد بین المللی را نمی توان یافت که حرفش ملاک باشد و بتواند بر آمریکا نظارت کند.
عراقچی افزود: اختیار نهایی تصمیم گیری بر اساس پاراگراف 36 برجام با خودمان است و ناظر و مجری در صورتی که طرف های مقابل به تعهدات خود عمل نکنند خودمان هستیم.
وی گفت: بر اساس بند 36 برجام که برای ماست اگر ما که نسبت به اجرای تعهدات طرف مقابل شاکی هستیم راضی نشویم می توانیم برنامه خود را از سر بگیریم و تعهداتمان را کنار بگذاریم.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: در برجام ملاک و قاضی خودمان هستیم.
عراقچی گفت: موارد نقضی که طرف های مقابل ما درباره برجام داشته اند در کمیسیون مشترک ثبت شده و بسیاری از آنها به دلیل فضایی است که ترامپ ایجاد کرده است.
وی افزود: موارد نقض برجام را بیان می کنیم اما تا زمانی در این توافق هستیم که از آن نفع می بریم.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: از نظر آمریکایی ها جمهوری اسلامی ایران پس از برجام مقتدرتر شده است و در منطقه تهاجمی تر رفتار می کند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.