پخش خودکار ویدیوی بعدی :

امیر علی اکبری وارد سازمان ufc شد

۱۶۷۷ بازدید
منتشر شده در

امیر علی اکبری لحظاتی پیش با امضاء قراردادی
بصورت رسمی وارد سازمان ufc شد
.
مدت این قرارداد یکسال و نیم برای چهار مبارزه میباشد

MMA چیست؟

MMA مخفف عبارت Mixed Martial Arts و به زبان ساده ترکیب هنرهای رزمی است. به طور کلی این رشته مجموعه ای از رقابت های رزمی حرفه ای است که در آنها از تکنیک های مختلف رزمی، از انواع مشت و لگدها گرفته تا تکنیک های قفل، اهرم کردن ها، پرتاب ها و تکنیک های خاک استفاده می شود. به همین خاطر MMA یکی از خشن ترین ورزش های دنیا به شمار می رود و کمتر حرکتی در آن خطا به حساب می آید. البته در سطح دنیا این رشته رزمی به دلیل آزاد بودن و مبارزه در قفس جزو ورزش های پرطرفدار است.

مبارزه قهرمانی نهایی (به انگلیسی: Ultimate Fighting Championship) با نام اختصاری یواف‌سی (UFC) یک سازمان برگزاری مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی است که در سال۱۹۹۳ تأسیس شده و مقر آن در لاس وگاس مرکز ایالت نوادا قرار دارد. یواف‌سی بزرگترین سازمان برگزارکننده مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی و میزبان بهترین مبارزان این رشته‌است و مسابقات خود را در کشورهای مختلف دنیا برگزار می‌کند. هر ساله در ماه جولای شهر لاس وگاس میزبان UFC FIGHT WEEK می‌باشد که در قالب این فستیوال مسابقات جوجیتسو، کاراته، کیک بوسینگ، موی تای برگزار می‌شود

قوانین
مسابقات یواف سی بر روی یک سکو درون یک قفس فلزی برگزار می‌شود. قوانین محدودکنندهٔ ناچیز این مسابقات باعث می‌شود تا اکثر تکنیک‌های رشته‌های مختلف رزمی از جمله ضربات دست و پا و فنون گلاویزی آزاد باشد. اما حرکاتی چون گاز گرفتن، فروکردن انگشت در چشم، حمله به بیضه، کشیدن مو، کله زدن، قرار دادن انگشت در هر یک از منافذ بدن رقیب، ضربه به مهره‌های ستون فقرات و نخاع، ضربه رو به پایین با مفصل آرنج، هر نوع ضربه به گلو، نیشگون گرفتن یا چنگ زدن بافت‌های گوشتی حریف، گرفتن پستان، و ضربه لگد یا زانو به حریفی که بر روی زمین افتاده‌است، در قوانین یواف‌سی خطا محسوب می‌شوند.

مبارزین ایرانی و افغانی حاضر در این رقابت‌ها
چندین مبارز فارسی‌زبان از ایران و افغانستان در رقابت‌های هنرهای رزمی ترکیبی حضور دارند. اما بطور خاص از مبارزین ایرانی رقابت‌های UFC می‌توان به آقایان کمال شالوروس، رضا مددی، بنیل داریوش، گگاردموساسی، امیر علی سعدالله، امیرحسین پیری، حامد فیضی جلده باخانی ،امیرسالار خسروانی( از کشور کانادا) و خانم پانی کیانزاد اشاره کرد.از مبارزین افغانستانی این مسابقات می‌توان از احمد بهادرزاده و نصرت حق پرست نام برد.[۲] گگارد موساسی از قدیمی‌ترین مبارزین ایرانی رقابت‌های UFC است. موساسی حرفه‌ای‌ترین مبارز ایرانی در UFCاست. آینده‌ای درخشان در انتظار اوست. بن ایل داریوش نیز که از ایرانیان آشوری مقیم آمریکا است از جمله جوانترین و موفق‌ترین مبارزین ایرانی الاصل این رقابت‌ها به‌شمار می‌رود که موفق شده‌است تا به هر حال از هفت مسابقهٔ خود در یو اف سی شش پیروزی به دست بیاورد و مبارزین نامداری مثل جیم میلر و مایکل جانسون را نیز شکست دهد. مکوان امیر خانی در اولین مبارزه‌ای که در یواف سی انجام داد، حریفش را در ۸ثانیه ناک اوت کرد.امیر خانی به نام و پرچم سرزمین اصلی خود کردستان که اکنون مناطقی از این سرزمین در ایران،ترکیه،عراق و سوریه قرار دارد مبارزه می کند و او یک کرد است و هویت خود را کشور کردستان بزرگ و متحد می داند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.