آموزش زولبیا همراه با مواد اولیه - خانم صرافا

۸۶۸ بازدید
منتشر شده در

دانلود آشپزی به خانه بر می گردیم
نکات مهمی که باید در تهیه زولبیا و بامیه خانگی بدانید!
زولبیا ، زولبیا طرز تهیه
از پرمصرف ترین و پرطرفدارترین شیرینی های سفره ماه مبارک رمضان زولبیا بامیه است که اگر در منزل به صورت تازه تهیه و مصرف شوند مطمئنا بهتر خواهد بود.
مواد لازم:زولبیا و بامیه
نشاسته 200 گرم
ماست 200 گرم
آرد
روغن جامد
جوش شیرین 1/2 قاشق چای خوری
نمک 1/3 قاشق چایخوری
تخم مرغ 3 عدد
آبلیمو 3 قاشق سوپ خوری
شکر نیم کیلو
زعفران به میزان لازم

طرز تهیه زولبیا :
در اول نشاسته و ماست را به همراه 20 گرم آرد به خوبی مخلوط می کنیم تا مایع مورد نظر یکدست شود بعد از آن یک قاشق چایخوری روغن جامد به مایع اضافه می کنیم و بعد از مخلوط کردن کامل گلاب و جوش شیرین و زعفران را به مواد اضافه می کنیم این مواد باید جوری مخلوط و یکدست گردد که قابلیت ریزش از قیف را داشته باشد. مواد را در قیف ریخته و درون روغن داغ با فرم دهی سرخ می کنیم که بهترین مدت زمان برای اماده شدن زولبیا 10 دقیقه است.

بامیه

طرز تهیه بامیه :
ابتدا آب را می جوشانیم و به آب در حال جوش بر روی شعله ملایم آرد را اضافه میکنیم و خوب هم می زنیم تا خمیر تقریبا سفتی آماده شود, روغن را به خمیر اضافه می کنیم و 2-3 دقیقه مخلوط می کنیم. بعد از سرد شدن خمیر تخم مرغ ها را به آن اضافه می کنیم و خمیر را خوب ورز داده تا نرم شود در ادامه می توانید یک قاشق از شربت بامیه هم به خمیر اضافه کنید. خمیر را توسط قیف به صورت دایره دایره درون ظرف مورد نظر ریخته و سرخ می کنیم و بعد از سرخ شدن از درون روغن بیرون آورده و داخل شربت می اندازیم به مدت چند دقیقه.

شربت زولبیا و بامیه:
با مخلوط گلاب ,جوش شیرین , زعفران می توانید شربت زولبیا و بامیه را تهیه کنید.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.