چگونه در اینستاگرام دو اکانت همزمان داشته باشیم ؟

۱۸۱۷ بازدید
منتشر شده در
ساختن اکانت و ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام بسیار ساده بوده و دارای مراحل پیچیده و گوناگونی نمی باشد. شما می توانید تنها با داشتن یک آدرس ایمیل معتبر و یا یک شماره تلفن معتبر، اقدام به ساخت اکانت و ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام نمایید. اما نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که اینستاگرام در آپدیت های اخیر خود، قابلیتی را ارائه داده است که با استفاده از آن قادر خواهید بود بدون اینکه نیاز باشد همزمان چند اینستاگرام را روی گوشی خود نصب کنید، تنها با یک اپلیکیشن، چندین حساب کاربری ایجاد نموده و به سرعت میان آن ها سوئیچ نمایید. در این مطلب قصد داریم تا چگونگی انجام این عمل را شرح داده و روش ساخت اکانت دوم اینستاگرام را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

ساخت اکانت دوم اینستاگرام
قبل از اینکه بخواهید اقدام به ساخت اکانت دوم اینستاگرام خود نمایید، باید از آپدیت و بروز بودن اپلیکیشن اینستاگرام خود مطمئن شوید. اگر در این باره مطمئن نیستید می توانید از طریق لینک دانلود آخرین ورژن اینستاگرام اقدام به دانلود بروز رسانی این برنامه نموده و سپس مراحل ساخت اکانت دوم اینستاگرام را طی نمایید. این مراحل به شرح زیر می باشند:

1. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید و به صفحه پروفایل خود وارد شوید.

ساخت اکانت دوم اینستاگرام
به صفحه پروفایل خود وارد شوید

2. در قسمت بالای صفحه و در سمت چپ روی نام کاربری خود کلیک کنید.

ساخت اکانت دوم اینستاگرام
روی نام کاربری خود را لمس کنید

3. پس از باز شدن منوی اکانت ها، گزینه Add Account را انتخاب نمایید.4. اگر از قبل دارای اکانت دومی نیستید، از قسمت پایین صفحه، گزینه Sign Up را انتخاب کنید. در غیر اینصورت ایمیل و یا شماره تلفن مربوط به حساب دوم و همچنین پسورد مربوطه را وارد کرده و سپس به حساب دوم خود لاگین نمایید.

ساخت اکانت دوم اینستاگرام
گزینه sign up را انتخاب کنید

5. اگر گزینه Sign up را برای ساخت یک اکانت جدید انتخاب نمایید، حال باید گزینه Sign up with email or phone number را انتخاب نمایید.

ساخت اکانت دوم اینستاگرام
گزینه نشان داده شده را انتخاب کنید

6. اگر قصد دارید تا با یک شماره جدید یک حساب اینستاگرامی تازه ایجاد کنید، شماره مورد نظر خود را وارد نمایید و یا در غیر اینصورت گزینه EMAIL را انتخاب و سپس یک ایمیل جدید را وارد نموده و گزینه Next را انتخاب نمایید.

ساخت اکانت دوم اینستاگرام
اطلاعات خود را وارد کنید

7. در مرحله بعدی، باید یک نام کاربری برای خود انتخاب و یک پسورد دلخواه را نیز برای ورود به حساب خود انتخاب نمایید. سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

ساخت اکانت دوم اینستاگرام
8. پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ساخت یک اکانت جدید در اینستاگرام برای شما به نمایش در خواهد آمد که روی Next باید کلیک کند. در نهایت نیز تعدادی مراحل دیگر نیز وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید افراد دلخواه خود را دنبال کنید و یا اطلاعات تکمیلی خود را به حساب جدید اینستاگرام خود وارد کنید. البته در صورتی که تمایلی به تکمیل کردن این مراحل ندارید می توانید با انتخاب گزینه Skip از این مراحل گذر کنید.

اگر تمامی مراحل ساخت اکانت دوم اینستاگرام را با موفقیت طی نموده باشید، اکنون باید به حساب کاربری دوم خود وارد شده باشید. حال با استفاده از انتخاب نام کاربری خود در بالای صفحه پروفایل، همانند آنچه که در مرحله 2 ذکر شد، می توانید به حساب اول خود بازگردید. در حقیقت با استفاده از این گزینه به سادگی می توانید بین چندین حساب کاربری مختلف اینستاگرامی خود با سرعت زیادی سوئیچ کنید.
مزایای ساخت اکانت دوم در اینستاگرام
در گذشته و پیش از این که اینستاگرام چنین قابلیتی را برای کاربران خود فراهم کند، برنامه های بسیاری برای این منظور طراحی شده بودند، که اینستا پلاس و OGInsta را می توان نمونه هایی از آن ها دانست. این برنامه ها می توانستند در کنار برنامه اصلی اینستاگرام نصب شده و بدین ترتیب امکان مدیریت همزمان دو اکانت را در اینستاگرام به کاربر بدهند. اما با توجه به اضافه شدن قابلیت ساخت اکانت دوم در اینستاگرام ، به نظر می رسد استفاده از این برنامه ها برای چنین هدفی دیگر توجیهی نداشته و بهتر است از خود اینستاگرام برای این منظور استفاده نماییم.

در حقیقت امنیتی که اینستاگرام برای کاربران خود فراهم می آورد، بسیار بیشتر از آن چیزی است که برنامه های غیر رسمی و این چنینی برای کاربران خود فراهم می کنند. به همین دلیل همواره توصیه می شود از برنامه های غیر رسمی استفاده نکنید. علاوه بر اینستاگرام، تلگرام نیز چنین امکانی را ایجاد کرده است و می توانید اقدام به ساختن چند اکانت تلگرام به صورت همزمان نمایید که در قسمت های قبلی در رابطه با این موضوع مفصل صحبت کرده و علاقه مندان می توانند از طریق لینک های ارائه شده به این مطالب مراجعه کرده و موضوعات مرتبط در این زمینه را مطالعه نمایند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.