پخش خودکار ویدیوی بعدی :

مخالف استیضاح وزیر تعاون/کواکبیان : نبود فساد، نقطه قوت فعالیت های ربیعی است

۲۸۸ بازدید
منتشر شده در

نماینده تهران به عنوان مخالف استیضاح از نبود فساد اقتصادی و حرکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بنگاه داری به سهامداری به عنوان نقطه قوت فعالیت های ربیعی یاد کرد.
مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز در مخالف با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشریح علل موافقت خود با روند فعالیت ربیعی گفت: به رغم اینکه تاکنون در دفاع از هیچ وزیری صحبت نکرده ام ولی در اینجا وظیفه خود دیدم که نکاتی را در مورد روند فعالیت ربیعی اعلام کنم.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارتخانه ای که آقای ربیعی در اختیار دارد سه بخش اقتصادی، اجتماعی و خدماتی را در بر می گیرد که از این سه بخش 20 درصد به انجام ماموریت های اقتصادی و 80 درصد به انجام ماموریت های اجتماعی و خدماتی می پردازند.
وی یادآور شد: در نامه استیضاح آمده است که بنگاه داری یکی از مشکلات این وزارتخانه بوده و خوشبختانه هیچ تعریضی به بخش های اجتماعی و خدماتی نشده است چرا که عموم استیضاح کنندگان از روند فعالیت های سازمان بهزیستی و بخش های توانبخشی و اجتماعی کشور رضایت دارند و تمام انتقادات به 20 درصد فعالیت های اقتصادی این وزارتخانه برمی گردد و شفافیت اقدامات آقای ربیعی از این جهت بوده که 80 درصد فعالیت های اجتماعی و خدماتی در آن 20 درصد به کار گرفته شده است.
کواکبیان خطاب به نمایندگان تصریح کرد: کدام یک از استیضاح کنندگان در بخش های خدماتی و اجتماعی قائل به شفافیت نیست یا قائل به این نیست که عموم فعالیت های این وزارتخانه در اتاق های شیشه ای انجام می شود اما در مورد 20 درصد فعالیت های اقتصادی در طول مدت وزارت آقای ربیعی کدام اختلاس در این وزارتخانه شکل گرفته است.
این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در دوره فعالیت وزیر قبل از 150 هزار میلیارد تومان که در بخش های اقتصادی هزینه شده فقط 17 هزار میلیارد تومان به بابک زنجانی بابت شرکت های مختلف پرداخت شده است همچنین مبلغ 3 هزار میلیارد تومان در جهت تامین هزینه های فساد اقتصادی امیر منصور آریا پرداخت شده است. آیا تاکنون چنین موارد فساد اقتصادی در این دوره از فعالیت این وزارتخانه صورت گرفته است؟
وی خاطرنشان کرد: البته نمی توان منکر این بود که در فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایرادی وجود نداشته است اما باید انصاف داشته باشیم چرا که روند فعالیت های اقتصادی این وزارتخانه در مقایسه با سایر بخش های اقتصادی که در این دولت وجود دارد عملکرد خوبی داشته است.
کواکبیان با بیان اینکه تا فساد کفن نشود این وطن وطن نشود، افزود: در این وزارتخانه چه فسادی صورت گرفته که بخواهیم به استیضاح وزیر رأی موافق بدهیم ضمن اینکه در این دوره از فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تغییر رویکردی در حوزه اقتصادی وجود داشته بدین صورت که از مدیریت بنگاه داری خارج شده و به سمت سهام داری حرکت می کند تا شرکت های تابعه این وزارتخانه 40 درصد سهام داشته باشند کما اینکه اخیرا تاپیکا در بورس قرار گرفته که به معنای شفافیت و اداره این شرکت ها توسط مردم است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.