format_indent_increase اجتماعی
101 ویدئو

تلگرام هیج جا ثبت نشده و فقط در ایران پیام رسان غالب است

۵۵ بازدید
منتشر شده در

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بسیاری از شهروندان ما به خاطر شرکت‌های هرمی متضرر شدند و متأسفانه تلگرام در کشور در حال تبدیل به شرکت‌های هرمی مجازی است.
ابوالحسن فیروزآبادی افزود: شرکت‌های هرمی که در کشور فعالیت می‌کردند فقط چند هزار نفر عضو داشتند و این اعضا بسیار متضرر شدند، اما تلگرام میلیون‌ها عضو دارد و اگر هشدار لازم را به مردم ندهیم یا با مدیران تلگرام به توافق نرسیم ممکن است عده زیادی متضرر شوند.
وی ادامه داد: اگر اجازه دهیم تلگرام به این نحو وارد اقتصاد کشور شود و پول‌های این چنینی را به کشور وارد یا خارج کند بعد از مدتی که عمر این فناوری‌ها به پایان می‌رسد ممکن است افراد زیادی متضرر شوند، چون با آمدن فناوری‌های مدرن تر، فناوری‌های قدیمی و پول آن‌ها بی ارزش می‌شود.
فیروزآبادی گفت: با حرکت کردن به سمت پیام رسان بومی که سکوی اقتصادی و چند منظوره است و باید در داخل کشور حمایت شود می‌توانیم جلوی این ضرر‌ها را بگیریم.
وی افزود: فضای مجازی به اعتقاد برخی مفسران، فضای افقی است یعنی همه چیزش مردم هستند و مردم این فضا را شکل می‌دهند و مردم بنا به درک خود از این فضای اجتماعی استفاده می‌کنند و اگر آن‌ها بخواهند مصرف کننده باشند به کارگران آن فضا تبدیل می‌شوند و نوعی برده داری مدرن شکل می‌گیرد.
فیروزآبادی گفت:​ طبق آماری که در اختیار داریم تلگرام هیچ استانداردی را رعایت نکرده و از سهامداران ایرانی خواسته نشده که در این پروژه شرکت کنند با توجه به اینکه کشور ما در انحصار تلگرام است رئیس جمهور صبح امروز خواسته که ما از انحصار پیام رسان‌های خارجی خارج شویم البته ایشان اسم تلگرام را نگفتند، ولی تاکید کردند که از انحصار پیام رسان‌های خارجی خارج شویم.
وی با اشاره به اینکه پیام رسان‌های دیگر قرار نیست سکوی اقتصادی باشند گفت: هر چیزی در کشور ما می‌خواهد وارد شود حتماً از گمرک وارد می‌شود و قوانین و نظارت‌هایی وجود دارد که به بازار ما لطمه وارد نشود بنابراین طبیعی است که ما در مقابل هر پیام رسان که بخواهد کار اقتصادی کند و پول وارد کشور و یا از کشور خارج کند ورود پیدا کنیم.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.