format_indent_increase سیاسی
۷۶۲ ویدئو

آمریکا : ایران یا عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد

۵۲ بازدید
منتشر شده در

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد سخنان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که گفته بود تنها راه کاهش تنش در منطقه «توقف جنگ اقتصادی» است تاکید کرد تحت تاثیر این سخنان قرار نگرفته است.
آمریکا می گوید تنها راه حل تنش موجود با ایران دستیابی به یک توافق هسته ای «بهتر» است.

مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه تاکید کرد که این توافق جدید باید «تمام ابعاد تهدیدات ایران» را در بربگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مورد سخنان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که گفته بود تنها راه کاهش تنش در منطقه «توقف جنگ اقتصادی» است تاکید کرد ایالات متحده تحت تاثیر این سخنان قرار نگرفته است.

مورگان اورتاگوس اظهار داشت: «ایران یا مانند یک کشور عادی رفتار می کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش خواهد بود.» وی افزود: «تهدید اخیر ایران مبنی بر توقف اجرای تعهداتش در چهارچوب برجام یک گام بزرگ در جهتی اشتباه است.»

وزیر خارجه ایران روز دوشنبه در دیدار با هایکو ماس، همتای آلمانی خود در تهران گفته بود: «تنها راه کاهش تنش در منطقه توقف این جنگ اقتصادی است. نمی توان توقع داشت جنگ اقتصادی علیه مردم عادی در جریان باشد و کسانی که از آن حمایت می کنند یا آن را به راه انداخته اند در امان باشند.»

تنش بین ایران و آمریکا در هفته های اخیر پس از آنکه واشنگتن معافیت کشورهای واردکننده نفت ایران از تحریم را لغو کرد افزایش یافته است. دولت ایران در سالروز خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که سطح اجرای تعهدات خود در چهارچوب این توافق هسته ای را کاهش می دهد.

یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد که ایران به روند غنی سازی اورانیوم سرعت بخشیده است. تخمین زده می شود که ایران تا پایان خرداد از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده عبور کند.

۱ دیدگاه

  1. پیشنهادهای یوتیوب به من
    دست و پا بزنید