پخش خودکار ویدیوی بعدی :

چگونه بادکنک معلق بسازیم

۲۴ بازدید
منتشر شده در

این روش به شما نشان می دهد که چطور بادکنک را بدون گاز هلیوم به پرواز در بیاورید. گرچه این آزمایش کار می کند, خطر آتش سوزی وجود دارد, بنابراین در خارج از منزل آن را انجام دهید. برای انجام این آزمایش نیاز است تا از عینک محافظ چشم, دستکش و پوشش آزمایشگاهی استفاده شود, که محافظت شما را عهده دار می باشند.

تجهیزاتی که برای آزمایش نیاز خواهید داشت:

فویل آلومینیومی
آب دمای اتاق
بادکنک لاتکسی
هیدروکسید سدیم خالص
فلاکس شیشه ای
همچنین ممکن است به کمک شخص دیگری نیاز داشته باشید.

هیدروکسید سدیم خالص در مغازه های سخت افزاری فروخته می شوند, بعنوان مثال مایع پاک کننده "Mister Muscle", که ترکیب خاصی دارد: برای این آزمایش شما به این ماده در شکل خالص نیاز دارید. همچنین می توانید مواد دیگر را با ترکیبات مشابه امتحان کنید.

توجه: انجام این آزمایش ممکن است با خطر آتش سوزی همراه باشد.

ابتدا فویلی را بردارید و آنرا به ده گلوله کوچگ که داخل فلاسک برود تقسیم کنید. عامل شیمیایی پاک کننده را به داخل فلاسک بریزید و آب را اضافه کنید. برای یک بسته شما به نیم لیتر آب نیاز دارید. سپس همه توپ های آلومینیومی را که قبلا درست کرده اید را به داخل فلاسک آب و عامل شیمیایی بیاندازید. محلول را تکان ندهید, زیرا شدت واکنش را زیاد خواهد کرد, بادکنک باد می شود, اما محصول میعان ناشی از تبخیر این گاز در آن باقی خواهد ماند و وزن بادکنک را زیر بار خم خواهد کرد, پس در نتیجه بادکنک پرواز نخواهد کرد.

اگر محلول را تکان ندهید, واکنش به آرامی صورت می پذیرد, اما می توانید مدت زمان طولانی تری منتظر بمانید, به طوریکه میعان گازها درون بادکنک در فلاسک به عقب رانده می شود. بنابراین برای اطمینان از اینکه آزمایش کار می کند, می بایست صبور باشید و توجه کنید. نتیجه زیاد طول نخواهد کشید؛ بادکنک شما درست مانند بادکنک هلیومی پرواز خواهد کرد!!!

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.