پخش خودکار ویدیوی بعدی :

استقبال از رئيس جمهور در کاخ رياست جمهوري هند

۶۱۵ بازدید
منتشر شده در

مراسم استقبال از رییس جمهور ایران با حضور رئيس جمهور و نخست وزير هند در کاخ ریاست جمهوری اين کشور برگزار شد.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما، مراسم استقبال از رییس جمهور ایران در کاخ ریاست جمهوری برگزار شد. در این مراسم «رام نات کوویند» رییس جمهور و «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در کاخ ریاست جمهوری هند از حسن روحانی رییس جمهور کشورمان حضور استقبال کردند.
رییس جمهور کشورمان امروز با نخست وزیر هند هم دیدار و درباره موضوعات مورد علاقه‌ی بین المللی و همچنین گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی دو کشور گفتگو خواهد کرد. امضا و تبادل تفاهم نامه‌هایی در بخش‌های مختلف، تجارت و بازرگانی، خرید لوکوموتیو، بهداشت درمان و دارو، طب سنتی، کشاورزی، پست، حمل و نقل، امور کنسولی و استرداد مجرمین و امور زنان و کودکان، از برنامه‌های امروز مقامات هند و ایران است. بعد از امضای اسناد تفاهم همکاری‌ها، نخست وزیر هند و رییس جمهور کشورمان در جمع خبرنگاران سخنرانی خواهند کرد.
در این سفر همچنین وزرای امور خارجه، راه و شهرسازی، صنعت معدن و تجارت، نفت و اقتصاد و همچنین حدود سی نفر از تجار و بازرگانان و صنعتگران بخش خصوصی رییس جمهور را همراهی می‌کند. نشست تجاری هند و ایران هم با حضور وزیر اقتصاد و تجار و صنعتگران هندی و ایرانی برگزار و راه‌های افزایش مناسبات تجاری و اقتصادی بین دو طرف بررسی خواهد شد. حجم مبادلات تجاری هند و ایران بیش از ۹ میلیارد دلار در سال است و دو طرف در تلاش هستند این حجم مبادلات را افزایش دهند. گفتگو‌ درباره مشکلات بانکی، توسعه بندر چابهار و بررسی روند سرمایه گذاری هندی‌ها در بندر چابهار و همکاری‌های ریلی از محور‌های گفتگو‌های آقای روحانی با مقامات هندی است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.