پخش خودکار ویدیوی بعدی :

علی‌اکبری در UFC

۷۶۵۶ بازدید
منتشر شده در

هرکول ایرانی به رویایش رسید؛ علی‌اکبری در UFC
امیر علی اکبری اعلام کرد برای اولین بار به عنوان یک ایرانی به سازمان UFC پیوسته و از این پس در آمریکا مبارزه می کند.

به گزارش "ورزش سه"، امیر علی اکبری که از چند سال قبل در رشته MMA فعالیت می کند و به پیروزی های مهمی هم دست پیدا کرده، بعد از حضور در سازمان رایزین ژاپن و ACB روسیه از این پس در UFC مبارزه خواهد کرد که بالاترین سطح در رقابت های MMA را داراست.

این فایتر ایرانی در نشست خبری امروز خود با اعلام این مساله درباره موضوعات مختلفی به صحبت پرداخت.

بعد از 4 سال توانستم به UFC برسم

هدف اصلی این نشست این است که یک ایرانی که در کشور خود فعالیت می‌کند به مسابقاتی رسیده که مهمترین و بالاترین رویداد حرفه‌ای جهان است و می‌تواند پرچم کشورمان را به اهتزاز درآورد.این برای نخستین بار است که یک ایرانی که در کشور فعالیت می‌کند با پرچم کشورمان در سازمان UFC که بالاترین سطح را دارد به میدان می‌رود. برای حضور در سازمان UFC باید از سازمان‌های کوچکتر شروع کرد و خدا را شکر بعد از چهار سال فعالیت در سازمان‌ها توانستم به سازمان UFC بپیوندم. قرارداد یک سال و نیمه و برای انجام چهار مسابقه منعقد شده است که برای شروع قرارداد بسیار خوبی است. طبق این قرارداد از بازی سوم به بعد، قرارداد آزاد بوده وبازی به بازی قراردادها امضا خواهد شد.

دیگر استکی مربی ام نخواهد بود

مربیان جدیدی اضافه می‌کنیم، همانطور که با مربی جدید در بوکس قرارداد بستم. از استکی تشکر می‌کنم اما از این به بعد او دیگر نیست و امیدوارم بتوانیم سفت و سخت کار را جلو ببریم. او مثل برادر من بوده و از این به بعد هم برادرم می ماند، اما دیگر در کنارم نخواهد بود.

می خواهیم ممنوعیت MMA در ایران برداشته شود

فایترهای خوبی در ایران داریم و قطعاً از ایران در آینده نمایندگان خوبی در UFC خواهیم داشت. بخشی از آنها در تیم ما حضور دارند که در گرجستان نیز حضور داشتند. قصد دارم کمپینی در ایران ایجاد کنیم و ممنوعیت MMA نیز برداشته شود.

پردرآمدترین ورزشکار جهان می شوم

از سازمان UFC خواسته‌ام مسابقات در کشورهایی تدارک دیده شود که اطراف ما باشد چراکه رفتن به آمریکا برای ایرانی‌ها سخت است. فایترهای حاضر در این سازمان پردرآمدترین ورزشکارهای دنیا هستند. قطعا هیچ فایتری قراردادش را شفاف اعلام نمی‌کند. شاید در بازی اول و دوم نتوانیم به آن مبلغ برسیم، اما مطمئناً در آینده به جایی می‌رسم که پردرآمدترین ورزشکار در جهان شوم.

همه گفتند فایتر آمریکایی ضعیف بود!

در روسیه هیچ سنگین وزن این کشور حاضر نشد با من بازی کند و در نهایت حریف آمریکایی که از سال 2012 شکست نخورده بود به مصاف من آمد. متاسفانه هیچ فردی نگفت که امیر علی‌اکبری آمادگی بالایی دارد و حریف آمریکایی را ضعیف جلوه دادند. در حالی که من نقشی در انتخاب او نداشتم.

تا شهریورماه اولین مبارزه‌ام را انجام می‌دهم

آمده ام به UFC تا با هر فایتری با تمام وجود بجنگم و قطعاً بعد از دو سه مبارزه با بزرگان این رشته در جهان مبارزه می‌کنم تا نشان دهم ایرانی‌ها توانایی انجام بزرگترین کارها را دارند. در سنگین وزن این سازمان 30 مبارز وجود دارد که من تنها مبارز خاورمیانه هستم. تلاش می‌کنیم حداکثر تا شهریورماه اولین مبارزه را برگزار کنیم. سازمان UFC نیز به ابوظبی آمده است که این یک نکته مثبت است.

UFC، رویای دست یافتنی برای هرکول ایرانی
فایتر ایرانی با درخشش در سازمان ACB روسیه احتمالا به زودی وارد معتبرترین مسابقات MMA در جهان خواهد شد.

به گزارش "ورزش سه"، امیر علی اکبری به عنوان تک ستاره ای در رشته ناشناخته MMA این روزها توجه خیلی از مردم را به سمت این رشته جلب کرده و هر روز به موفقیت های بیشتری هم دست پیدا می کند.

این ورزشکار ۳۰ ساله که دوران درخشانش در کشتی فرنگی را به خاطر دوپینگ و محرومیت طولانی مدت به پایان رساند، حالا در رشته ای که در ایران فعالیت قانونی ندارد، خیلی خوب می درخشد و نام خودش را به عنوان یک پدیده مطرح کرده است.

MMA چیست؟

MMA مخفف عبارت Mixed Martial Arts و به زبان ساده ترکیب هنرهای رزمی است. به طور کلی این رشته مجموعه ای از رقابت های رزمی حرفه ای است که در آنها از تکنیک های مختلف رزمی، از انواع مشت و لگدها گرفته تا تکنیک های قفل، اهرم کردن ها، پرتاب ها و تکنیک های خاک استفاده می شود. به همین خاطر MMA یکی از خشن ترین ورزش های دنیا به شمار می رود و کمتر حرکتی در آن خطا به حساب می آید. البته در سطح دنیا این رشته رزمی به دلیل آزاد بودن و مبارزه در قفس جزو ورزش های پرطرفدار است.

از رایزین ژاپن تا ACB و UFC

رشته MMA در برخی از کشورها به صورت حرفه ای دنبال می شود و لیگ های معتبری هم دارد. امیر علی‌اکبری برای شروع کار خود با سازمان رایزین ژاپن قرارداد بست. او با درخشش خیره کننده در شرق آسیا تمام نگاه ها را به خود جلب کرد. این فایتر ایرانی که با فنون کشتی حریفانش را زمین گیر می کرد و سپس با ضربات مشت مقابل آنها به برتری می رسید، در سازمان رایزین ژاپن در مجموع ۸ مسابقه، ۷ پیروزی کسب کرد و فقط یک بار شکست خورد تا هم درآمد خوبی از این تجربه به دست بیاورد و هم بتواند به سطح بالاتری برسد. امسال علی اکبری به یک سطح بالاتر آمده و با سازمان ACB روسیه قرارداد بسته و تاکنون در ۲ مبارزه اش در این سازمان به پیروزی رسیده است. علی اکبری که آخرین مبارزه اش در ACB را ۲ ماه دیگر برگزار می کند و در صورت برتری، کمربند قهرمانی را به دست می آورد، احتمالا به زودی در بالاترین سطح این رشته یعنی سازمان UFC آمریکا مبارزه خواهد کرد. UFC سازمانی است که برترین های این رشته در آن مبارزه می کنند و علی اکبری خیلی زود می تواند خودش را به آن سطح برساند.

۹۰ درصد پیروزی، آمار فوق‌العاده علی‌اکبری

امیر علی‌اکبری که از سال ۲۰۱۵ وارد رشته MMA شد، تاکنون ۱۰ مبارزه در بخش حرفه‌ای برگزار کرده است. تنها شکست فایتر ایرانی در رایزین ژاپن بوده که برابر میرکو فیلیپوویچ شکست را پذیرا شده و در ۹ مبارزه دیگر این هرکول ایرانی برنده از رینگ یا قفس بیرون آمده است. درخشش کشتی گیر سابق تیم ملی ایران باعث ایجاد ترس در میان حریفانش شده و او به عنوان یک پدیده که حالا شناخته شده است، پله به پله پیش می رود. حریف بعدی علی اکبری در ACB واخائف چچنی از روسیه است که حسابی برای هرکول ایرانی کری خوانی کرده است.

همچنان مخفیانه نگاه می کنیم!

MMA در ایران ممنوع است. این را بارها مسئولان ورزش کشور گفته اند و هیچ راهی هم برای رسمی شدن این رشته باقی نگذاشته اند. این اتفاق باعث می شود تا علاقه مندان به امیر علی اکبری هم به سختی بتوانند مبارزه های او را تماشا کنند. با اینکه این فایتر ایرانی مشکلی برای رفت و آمد به ایران و شرکت در مسابقات خارجی ندارد؛ اما حمایتی از داخل ایران نمی شود. البته خودش هم بارها گفته که توقعی برای حمایت ندارد. با این حال درخشش او باعث شده خیلی از افراد و حتی ورزشکاران هوس وارد شدن به MMA به سرشان بزند؛ اتفاقی که در چند سال اخیر برای سایر ورزشکاران به جز امیر علی اکبری ناموفق بوده است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.