پخش خودکار ویدیوی بعدی :

هرگونه تصمیم گیری درباره فضای مجازی و پیام رسان‌های موجود بر عهده شورای عالی فضای مجازی است

۸۷ بازدید
منتشر شده در

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت:مصوبات خوبی در شورای عالی فضای مجازی داشتیم که از مهمترین آن‌ها شبکه ملی اطلاعات کشور بود.
ابوالحسن فیروز آبادی در گفتگوی زنده با شبکه خبر درباره جایگاه شورای عالی فضای مجازی افزود: شورای عالی فضای مجازی با تدبیر مقام معظم رهبری تاسیس شد و جایگاهی قانونی برای سیاستگذاری، هماهنگی و هدایت فضای مجازی کشور است.
وی گفت: در این رابطه مرکز ملی فضای مجازی وابسته به شورای عالی فضای مجازی وجود دارد که این کار را ساماندهی می‌کند.
فیروزآبادی اضافه کرد: این شورا در دوره‌ای که فعالیت داشته اقدامات بسیار خوبی انجام داده است هر چند که تعداد جلسات آن به دلیل معضلاتی که اعضای این شورا دارند کم بوده، اما در این شورا روسای سه قوه و حدود ۶ وزیر حضور دارند و نمایندگان مجلس نیز عضو هستند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت:مصوبات خوبی در این شورا داشتیم که از مهمترین آن‌ها شبکه ملی اطلاعات کشور بود و همچنین تبیین الزامات آن که در سال‌های گذشته به تصویب رسید.
وی ادامه داد: بحث ساماندهی پیام رسان‌های بومی از دیگر مصوبات این شورا بود.
فیروزآبادی گفت: فضای مجازی کشور بسیار فضای پویایی است بخصوص که در ۶ تا ۷ سال اخیر یعنی در دولت یازدهم و دوازدهم ما شاهد توسعه فضای مجازی و توسعه شبکه‌های ارتباطی و اطلاعاتی کشور هستیم که در واقع فضای مجازی روی زیرساخت شبکه‌های ارتباطی و اطلاعاتی کشور شکل می‌گیرد.
وی اضافه کرد: ترافیک بین المللی ما چیزی حدود ۱۱۰ یا ۱۱۴ گیگابیت در ثانیه بود که اکنون به هزار و دویست گیگابیت رسیده است که رشد ده برابری در کشور داشتیم.
فیروزآبادی افزود: کاربران پهن باند در منازل و مکان‌های ثابت و در واقع مشترکان ثابت پهن باند ما در فضای مجازی در دولت یازدهم و دوازدهم به بیش از ۸/۵ تا ۹ میلیون مشترک رسیده است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.