خلاصه بازی پرسپولیس 1 - سایپا 2 پرسپولیس 1- سایپا 2؛ دایی عروسی را به هم زد!

۴۰۹۶ بازدید
منتشر شده در

یک ویدیو دیگر با عنوان خلاصه بازی پرسپولیس 1 - سایپا 2

شاگردان علی دایی با نمایش خیره کننده خود در نیمه اول توانستند بازی را در نهایت به سود خود خاتمه دهند و پرسپولیس را برای دومین هفته پیاپی در برگزاری جشن قهرمانی ناکام گذاشتند.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس که پیش از شروع بازی امیدوار بود با حداقل امتیاز از جدال مقابل سایپا خارج شده و قهرمانی خود را در این فصل تثبیت کند، در نهایت با درخشش علی قلی زاده از این هدف دور شد و امیدوار به بازی‌های آینده خواهد بود. شاگردان علی دایی نیز با نمایشی فوق العاده دومین شکست پیاپی پرسپولیس را در لیگ رقم زدند تا اتفاقی دور و غیرقابل باور با برانکو را برای سرخپوشان رقم بزنند.
داور: اشکان خورشیدی کمک داوران: علیرضا ایلدروم و رحیم حاجیلو
استادیوم آزادی تماشاگر: حدود 60 هزار نفر

اخطار:

سیامک نعمتی (6)- حسین ماهینی(92) از پرسپولیس

رضا علیاری(58)- ایوب کلانتری(94) از سایپا


پرسپولیس:
حسین ماهینی
بوژیدار رادوشوویچ
شجاع خلیل زاده
صادق محرمی
محسن ربیع خواه
کمال کامیابی نیا
احمد نوراللهی(84- شایان مصلح)
علی علیپور
محسن مسلمان
سیامک نعمتی
گادوین منشا(67- محمد انصاری)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
سایپا:
حامد فلاح زاده
رضا علیاری
محمد دانشگر
آرش رضاوند
مهدی ترابی(65- ایوب کلانتری)
علی قلی زاده(86- رضا جعفری)
مهرداد کفشگری(63- روزبه شاه‌علیدوست)
رضا اسدی
امید خالدی
آرمان رمضانی
ساموئل سارفو

سرمربی: علی دایی

شرح گل:پرسپولیس 0 سایپا 1 ( دقیقه 23، آرمان رمضانی): اشتباه مدافعان پرسپولیس و فرار قلی زاده، با پاس زمینی این بازیکن در شش قدم برای رمضانی همراه شد تا این بازیکن ساده ترین کار برای گشودن دروازه بوژیدار را پیش رو داشته باشد.پرسپولیس 0 سایپا 2: ( دقیقه 26، امید خالدی): حرکات تکنیکی اعجاب برانگیز قلی زاده در سمت چپ و محو مدافعان پرسپولیس در نهایت با پاس او در آستانه دروازه خالی و ضربه سر تمام کننده خالدی همراه شد تا پرسپولیسی با دریافت گل دوم کاملا در شوک فرو بروند.پرسپولیس 1 سایپا 2 : ( دقیقه 74، علی علیپور): مهاجم آقای گل لیگ و پرسپولیس مامور زدن ضربه پنالتی تیمش شد که آن را با اعتمادبنفس بالا و برخلاف جهت حرکت فلاح زاده به تور چسباند.

شرح بازی


پرسپولیس در نیمه اول برابر حریف غافلگیر شد و دو گل دریافت کرد. دو گلی که در نهایت آنها را شکست خورده در استادیوم آزادی قلمداد کرد و از هدف شان که کسب عنوان زودهنگام قهرمانی بود نیز باز نگه داشت. برانکو ایوانکوویچ که در این بازی 6 بازیکن اصلی اش را در اختیار نداشت، در نیمه دوم با ایجاد تغییراتی سعی در به تساوی کشاندن بازی داشت اما حملات آنها ثمری در پی نداشت تا شکستی دیگر در کارنامه‌شان ثبت شود و اینچنین سال 97 را استارت بزنند. سالی که با محرومیت از نقل و انتقالات با بحران بزرگی برای آنها همراه خواهد بود و آغاز آن این نوید را به آنها داده است.
پرسپولیس که در نیمه دوم صاحب تمام و کمال توپ و میدان بود، بارها توسط گادوین منشا، علی علیپور، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، محسن مسلمان، کمال کامیابی نیا صاحب فرصت شد اما بی دقتی و عملکرد موفق دروازه بان و در نهایت تیرک دروازه آنها را از دستیابی به گل تساوی محروم کرد تا پنالتی روی نعمتی تنها اختلاف دو تیم را کم کند.
پرسپولیس با این شکست خود را مهیای جدال حساس و سرنوشت ساز آسیایی اش برابر نسف قارشی کرد و در سمت مقابل نیز سایپا امیدوارتر از گذشته به دنبال دستیابی به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده است.

دقایق حساس:دقیقه 12: اولین خطر جدی پرسپولیس روی فرار ماهینی و پاس او درون هجده قدم برای علیپور شکل گرفت. علیپور بعد از عبور از یک مدافع سایپا قصد شوتزنی به سمت دروازه را داشت که تکل بلند دو بازیکن حریف مانع از رسیدن توپ به دروازه این تیم شد.

دقیقه 14: ارسال ضربه ایستگاهی توسط مسلمان با اشتباه مدافع سایپا فلاح زاده را با دردسر مواجه کرد و این دروازه بان در دو مرحله توپ را از آن خود کرد.

دقیقه 30: پرسپولیس با ارسال محسن مسلمان و ضربه سر علیپور در استانه باز کردن دروازه سایپا قرار داشت که توپ با برخورد به تیرک عمودی دروازه بار دیگر در اختیار فلاح زاده قرار گرفت.

دقیقه 32: حرکات دیدنی محسن مسلمان در سمت راست و زوج سازی فوق العاده برای نزدیک شدن به خط دروازه در نهایت با ضربه فنی او همراه شد که توپ با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 49: اولین حمله پرسپولیس با شوت دیدنی کمال کامیابی نیا از پشت محوطه جریمه و واکنش مناسب فلاح زاده تنها یک کرنر نصیب سرخپوشان کرد.

دقیقه 50: روی ارسال کرنر نوراللهی و ضربه سر شجاع خلیل زاده، دروازه سایپا بار تهدید شد که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 52: ارسال زمینی مناسب از علی علیپور با ضربه رباح ماجری مهاجم نیجریه ای پرسپولیس راهی به دروازه سایپا نیافت تا سرخپوشان همچنان در حسرت گل باشند.

دقیقه 53: روی ضدحمله سایپایی ها صاحب موقعیت شدند که اینبار ضربه فنی مهدی ترابی با بیشترین اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 69: خروج اشتباه حامد فلاح زاده باعث شد تا محسن مسلمان فرصت خوبی برای شوتزنی به دست بیاورد که ضربه این بازیکن توسط مدافعان سایپا از روی خط برگشت داده شد.


دقیقه 71: اینبار هم خروج اشتباه از فلاح زاده و توپ ربایی از سوی احمد نوراللهی که در ادامه با ضربه چیپ او و عبور توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه همراه شد.

دقیقه 72: در یک ضدحمله توپ نصیب رضا اسدی هافبک موفق سایپایی ها شد که ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه رادوشوویچ راهی اوت شد.

دقیقه 73: حرکت کمال کامیابی نیا به داخل هجده قدم و ارسال زمینی او برای سیامک نعمتی، با چرخش این بازیکن و در شرایطی که به دنبال ضربه زدن به سمت دروازه بود با شارژ مدافع سایپا (سارفو) همراه شد که داور به نشانه پنالتی در سوت خود دمید.

دقیقه 84: ضربه ایستگاهی از موقعیتی فوق العاده برای پرسپولیس با ضربه احمد نوراللهی و برخورد به تیرک برگشت داده شد تا آه از نهاد هواداران و بازیکنان پرسپولیس بلند شود.

بازیکن برتر


وینگر ملی‌پوش سایپا جای هیج حرف و حدیثی برای انتخاب برترین بازیکن زمین از خود به جا نگذاشت و با نمایش فوق العاده‌اش تیمش را به کسب نتیجه در این بازی رساند.
علی قلی زاده، وینگر تکنیکی سایپا که از انگیزه بالایی در این بازی برخوردار بود، روی هر دو گل تیمش نقش اصلی را به جا گذاشت و بارها با عبور از خط دفاعی شکننده پرسپولیس تیمش را در موقعیت قرار داد که حاصل آن دبل در پاس گل برای این بازیکن بود.

اتفاق ویژه


پرسپولیس در دومین بازی پیاپی در استادیوم آزادی از کسب نتیجه بازماند و نتوانست جشن قهرمانی زودهنگام خود را برگزار کنند. آنها که پیش از بازی برابر استقلال امیدوار بودند با یک تساوی به قهرمانی برسند، برابر حریف دیرینه شکست خوردند و اینبار نیز این اتفاق در استادیوم آزادی و برابر سایپا برای آنها تکرار شد تا حسرت برگزاری جشن قهرمانی برای آنها تکرار شود. با این حال با توجه به اختلاف امتیازی شکل گرفته آنها می‌توانند در فاصله 4 هفته به پایان بازی ها این امیدواری را همچنان برای خود زنده نگه دارند.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.